Directeur Navigo 23 VERHUIZEN MET ZORG! Middelburgs college legt advies over perceel Noordweg naast zich neer Kom vandaag haring happen Ongeluk bij Grijpskerke Koren zingen in Westkapelle Zilveren Zeeuwse dip-bedels JUWELIER MINDERHOUD w zaterdag 9 juni 2012 'Ik heb al plannen voor een nieuwe expo in 2013, waarvoor we expertise en objecten uit Vlissingen kunnen lenen', kondigt Maja Wolny aan. op de vismarkt Veere van 10.00-17.00 uur bij de stadhaven. Maritiem Muzeeum, Vlissingen Nationaal Visserijmuseum, Oostduinkerke C Het Maritiem Muzeeum in Vlissin gen behandelt de geschiedenis van de zee- en scheepvaart in Zee land. Van de grote Zeeuwse zeehel den als Michiel de Ruyter tot de moderne havens tot de visserij. Be halve de vaste collectie zijn er ook wisselende exposities over onder meer de relatie tussen mens en wa ter. Adres: Nieuwendijk 11, Vlissingen. Telefoon: 0118-412498. E-mail: info@muzeeum.nl Openingstijden: maandag t/m vrij dag van 10 tot 17 uur, weekeinde van 13 tot 17 uur, groepen en rondleidingen op afspraak. Toegangsprijzen: 7 euro per per soon, 4 euro voor kinderen van 3 tot 12 jaar, 6 euro voor senioren (65+). Een gezinsticket (twee vol wassenen met maximaal drie kinde ren) kost 18 euro. www.muzeeum.nl 9 Het Navigo-Nationaal Visserijmu seum behandelt de geschiedenis van de Vlaamse zee- en kustvisse rij, strandvisserij en garnalenvisserij te paard. Tot de collectie behoren het kustvissersvaartuig OD.1 Mart ha en Noordzee-aquaria. Adres: Pastoor Schmitzstraat 5, Oostduinkerke. Telefoon: (+32)58-512468. E-mail: info@visserijmuseum.be Openingstijden: dinsdag t/m vrij dag van 10 tot 18 uur (1 april t/m 31 oktober), 14 tot 18 uur (1 no vember t/m 31 maart), weekein den en feestdagen 14 tot 18 uur. Toegangsprijzen: 5 euro per per soon, 3 euro voor senioren en mensen met kortingskaarten, 1 eu ro voor jongeren van 6 tot 18 jaar. Een gezinsticket (ouders en kinde ren) kost 10 euro. Groepen vanaf 15 personen 3 euro pp. www.navigomuseum.be GRIJPSKERKE - Bij een ongeval bij Grijpskerke is vrijdag een persoon gewond geraakt Hij is met een am bulance overgebracht naar het zie kenhuis. Een vrachtauto, geladen met zand, en een graafmachine raakten beschadigd. Het ongeval gebeurde rond 15.30 uur. De brand weer kwam ter plekke, maar hoef de alleen te assisteren. Medewer kers van het Waterschap Schelde- stromen hebben in de sloot een oliescherm geplaatst. Met een gro te kraan werd de vrachtwagen in de loop van de vrijdagmiddag weer op z'n wielen gezet. monpiflLmouERs jg| WESTKAPELLE - Twee Zeeuwse christelijke koren, het Walchers Jongerenkoor en Kinderkoor Da niël, geven vanavond een concert in de Moriakerk in Westkapelle. Kinderkoor Daniël onder leiding van Joost van Belzen bestaat sinds januari van dit jaar. Op het koor zitten ruim tachtig kinderen uit heel Zeeland. Het Walchers Jonge renkoor staat onder leiding van Peter Wildeman. De opbrengst van de avond gaat naar het Shaare-Zedek ziekenhuis in Jeruza lem. Toegang is 5 euro; tot en met 12 jaar 2,50. Aanvang: 19.30 uur. door Theo Giele MIDDELBURG - De familie Van Ak keren uit Middelburg moet haar hoop vestigen op de gemeente raad voor toestemming een wo ning te mogen bouwen in hun ei gen tuin. Vorig jaar verwierp de gemeente raad het verzoek van de familie. Zij willen hun grote perceel grond (ruim 1600 vierkante meter) tus sen de Noordweg en de Sprenck- laan splitsen. Het deel van de be staande woning zou verkocht wor den en op het resterende perceel wilde de familie een levensbesten- dige woning aan de zijde van de Sprencklaan bouwen. Tegen dit be sluit tekende de raadsman Van Ak keren bezwaar aan. De commissie bezwaarschriften geeft hen gelijk geeft. Ze adviseert het besluit te herroepen en alsnog medewer king te verlenen aan de bouw van de woning. „De commissie is van mening dat de gemeenteraad on voldoende heeft gemotiveerd waar om de bouw van een woning op beoogde locatie uit ruimtelijk oog punt niet aanvaardbaar is." Het college van B en W volgt het advies van de commissie slechts ge deeltelijk op. B en W stellen voor het bezwaar weliswaar gegrond te verklaren, maar het oude besluit toch niet terug te draaien. Het col lege is het simpelweg niet eens met de bezwarencommissie en voegt daar nog een aantal redenen aan toe. Volgens raadsman Rini Moeliker is het vrij uitzonderlijk dat het ad vies van de bezwarencommissie niet wordt overgenomen. Hij hoopt dan ook dat de raad tegen het voorstel van B en W stemt, zo dat de familie kan gaan bouwen. Hij heeft de raad een uitgebreide brief geschreven over de gang van zaken. Het voorstel van B en W komt op 18 juni aan de orde in de raadscommissie Ruimte. De raad neemt een week later een besluit. Arnoud van Aalst (Muzeeum) en Maja Wolny (Navigo) gaan met hun musea nauw samenwerken. „Vlissingen heeft een kaskraker met onze expositie Zeerotica, en ik heb al plannen voor 2013 om expertise en objecten van het Muzeeum te lenen", zegt Wolny. foto Ruben Oreel Zeeuws knopje, bloedkoraal, granaat, parel en git per stuk 39,- Bijpassende leren armbanden in diverse kleuren vanaf 25.- Zuidstraat 66 Westkapelle Westdijkstraat 27 Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23