Schuif aan de Tafel van 100 Goed doel zeeland 23 VERHUIZEN MET ZORG! Geld dorpsraden 0115 69 50 10 Zwemvierdaagse Cantecleerhoeve d'n Oek lacht en danst Zilveren Zeeuwse clip-bedels JUWELIER MINDERHOUD LAMSWAARDE Dorpsfilm over't Eilig Land beleeft première In de smidse van de familie Kindt aan de Dreef in Lamswaarde gaat zondag de promotiefilm Het Ge heim van Lamswaarde in première voor alle inwoners. Dorpsbewo ners, schoolkinderen en onderne mers uit 't Eilig Land maakten zelf het beeldmateriaal voor de promo tiefilm. Ook zijn er foto's, tekenin gen, schilderingen, teksten en ge dichten van dorpsbewoners te zien in de ramen van de huizen in het dorp. De filmvoorstelling begint om 13.00 uur. CLINGE 20 jaar kinderkoor De Klingkertjes Kinderkoor De Klingkertjes uit Clinge viert vandaag, zaterdag, het twintigjarig jubileum met een reü nie in Malpertuus in Clinge. Diri- gente Bernadette de Witte heeft het koor al die jaren begeleid en grijpt het jubileum aan om te stop pen. Tijdens de reünie worden en kele jubilarissen in het zonnetje ge zet: Tom van Gijsel (15 jaar lid), Maaike Grofsmid en Elian Ras (10 jaar lid). Het koor repeteert om de twee weken in 't Heike in Heikant Kom vandaag i haring happen op de vismarkt Veere van 10.00-17.00 uur i bij de stadhaven. OOSTBURC - De dorps- en stadsra den in de gemeente Sluis krijgen niet hun jaarlijkse bijdrage terug, zoals gisteren in deze krant stond. De 30.000 euro die de gemeente Sluis vanaf volgend jaar uittrekt, dient om de communicatie met de dorps- en stadsraden in stand te houden. Volgens B en W is dat heel belangrijk. Het geld wordt besteed aan perso nele inzet voor dat doel. TERNEUZEN Hiphopdansers voor optredens gezocht MOVES/Dancewerehouse Zeeland zoekt hiphop- en streetdansers met een 'stevige dansmentaliteit', die willen optreden. Getalenteerde dansers worden opgenomea in de monstratieteams van het Zeeuwse dansgezelschap. Hiphopdansers kunnen morgen, zondag, tussen 10.00 en 13.00 uur auditie doen in de Terneuzense vestiging van MO VES in het Moveilearn-gebouw aan Vliegende Vaart Inlichtingen: zeeland@moves.nl monDidL mouERs rm AXEL - Zwemvereniging de Otters houdt van maandag tot en met j vrijdag de 35ste zwemvierdaagse in zwembad 't Plaatje in Axel. Per dag kan 250, 500 of 1000 meter worden gezwommen. Voor alle deelnemers is er een medaille. De opbrengst van de gesponsorde zwemmers is voor Opkikker. HOEK - Hoek staat al sinds woensdag in het teken van de jaarlijkse d'Oekse Feesten. Vrijdagmiddag konden kinderen hun hart ophalen tijdens een kin dervoorstelling (foto), 's avonds leefden de wat grotere kinderen en volwas senen zich uit tijdens een zeskamp. Vandaag (zaterdag) is traditioneel de hoofddag van de feesten, met onder meer een braderie en rommelmarkt van 10.00 tot 17.00 uur. Van 12.00 tot 16.30 uur is er nog een zeskamp, om 13.00 uur staat er een Zumba-presentatie op het programma. Rock band Sted speelt vanaf 15.30 uur in de feesttent. Om 21.30 tot 1.00 uur gaat het dak eraf tijdens de Get Hoeked the Party. foto Peter Nicolai Z Een deel van de opbrengst van de Tafel van Honderd wordt geschonken aan een Zeeuws-Vlaams goed doel. Wie meent een bijdrage goed te kunnen ge bruiken, kan zich kenbaar maken via lh@ludohaers.nl Denk aan een wei, een strand of boomgaard in bloei. Aan een lan ge tafel, gedekt met wit linnen en wijnglazen in het gelid. Aan die tafel zitten honderd feeste lijk geklede mensen. Ze genie ten van eikaars gezelschap, loka le spijzen en uitgelezen wijnen. door Sheila van Doorsselaer De Tafel van Honderd zal meerdere keren per jaar 'zomaar op eens' opduiken in Zeeuws-Vlaanderen. Iedereen kan gast zijn, het is al leen zaak er bijtijds achter te ko men wanneer en waar de tafel wordt gedekt. Initiatiefnemer Ludo Haers van de Tafel van Honderd is niet vies van een stunt. In 1989 haalde de restau rateur, nu docent gastronomie en culinair auteur, het vermaarde Guinness Book of Records met de grootste picknick waar het langste brood werd geserveerd. Langs de oevers van de Kreek in Terneuzen kwamen toen ruim duizend men sen bijeen voor een broodmaal tijd, waarvan het voornaamste in grediënt kwam uit een bijna 42 meter lang brood, gebakken door bakker Jan van Strien uit Terneu zen. De Tafel van Honderd is weer zo'n stunt, maar dan wel eentje die vier De Tafel van Honderd zal zomaar er gens opduiken in de buitenlucht. In zet: de grote picknick in Terneuzen. collage Donja Odijk, foto's ANP, Camile Schelstraete of vijf keer per jaar 'zomaar ergens opduikt'. De Tafel van Honderd moet een begrip worden. „Dat als je er niet bij bent geweest, je daar stevig van baalt." Haers gaat voor het 'gastronomisch mysteriepro ject' de samenwerking aan met en trepreneur Peter de Graaf en Pe pijn en Sjoerd Boussen van Bous- sen Culinair. Het plezier staat bo venaan: het proosten op het Goe de Leven, (h) eerlijke gerechten en de mensen die er van genieten. De eerste Tafel van Honderd wordt nog wel vooraf aangekon digd. De tafel wordt gedekt op zon dag 26 augustus in een weiland in de polders tussen Axel en Zaam- slag. De geruchtenstroom zorgde ervoor dat inmiddels al veertig van de honderd stoelen zijn gereser veerd. Haers: „De gasten gaan ge nieten van een spannend aperitief en daarna bezorgen we ze een on vergetelijk smakelijke middag." Over de gerechten wil Haers nog niet te veel verklappen, maar als tipje van de sluier onthult hij dat er lamsbout op het menu staat. „Alle gerechten zijn vers bereid, met de smakelijkste ingrediënten uit de regio. Niemand zal wat te kort komen, dat garandeer ik." Een tafel van zo'n honderd meter levert een leuk plaatje op. Haers wil daarom een foto van het evene ment gebruiken als kaft voor zijn nieuwe boek Meermoetaniezijn. Aanschuiven aan de Tafel van Honderd kost 75 euro per couvert. Een deel van de opbrengst gaat naar een goed doel. Informatie over de Tafel van Honderd is te vinden via www.face- book.com/detafelvanhonderd of mai len naar lh@ludohaers.nl zaterdag 9 juni 2012 CLINGE - Op kinderboerderij de Cantecleerhoeve in Clinge wordt zondag het jaarlijkse schaapscheer- dersfeest gehouden. De schapen van de hoeve worden zowel met de schaar als de tondeuse van hun winterjas verlost. Er zijn ook de monstraties van onder anderen 5 een hoefsmid te zien. De Hulsterse Conchita de Krijger speelt accordeon. Voor de kinde ren is er een springkussen en er kunnen ritjes worden gemaakt met een huifkar. Aanvang: 13 uur. AXEL T rekkertrekwedstrijd voor zeventiende keer Het faillissement van Snowbase in Terneuzen doet veel stof opwaaien. Lees de vele reacties op www.pzc.nl Het Agrarisch Jongeren Kontakt Oost-Zeeuws-Vlaanderen houdt zondag voor de zeventiende keer internationale trekkertrekwedstrij- den op het schuttersterrein in Axel. De wedstrijden, waaraan Ne derlanders en Belgen meedoen, be ginnen om 13.00 uur. Ook is er een demonstratie van rijders van de In ternationale Tractor Pullingclub. 1. Spoorverbinding Rotterdam-Tern. 2. Neefs directeur Zwin College. 3. Vrachtwagensluis in Sas van Gent. TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zeeuws knopje, bloedkoraal, granaat, parel en git per stuk 39,- Bijpassende leren armbanden in diverse kleuren vanaf 25,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107