IJzendijkse in finale Vlaamse zangwedstrijd Waterstoring 'Wat zou een trein fijn zijn' almanak Jos Voet zaterdag 9 juni 2012 Uit het exploot dd. 06-06-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Yvonne Klim, wonend te Hulst, aan Joseph Chukwuka Ekeh, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is bete kend de grosse van de beschikking dd. 30-05-2012 gegeven door de Rechtbank Middelburg, sector ci viel recht, in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als gerequestreerde en bij welke beschikking onder meer werd uit gesproken de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebben de afschrift verkrijgen op onder staand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T:01'15 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl IJZENDIJKE - Zangeres Fran^oise Waxin uit IJzendijke staat van avond, zaterdag, in de finale van de Vlaamse talentenjacht The Spe cial Voice in Zaal Bart in Merk- sem. De finaliste (50) gaat als oudste deelnemer en als enige Franstalige zangeres de strijd aan met 23 jongere kandidaten die in het Engels zingen. Fran^oise Waxin hoopt dat - net als in 2009 bij de Schotse Susan Boyle in Britain's Got Talent - de monden van jury en publiek zul len openvallen bij het zien en ho ren van haar vertolking van Edith PiafFs Mon manege a moi. Fran^oi- se trad afgelopen donderdag op tij dens de opening van d'Oekse Fees ten in Hoek. Ze ziet de wedstrijd als dé kans op een doorbraak in Nederland en België als zangeres. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal. IJZENDIJKE - De grootste delen van de dorpen Breskens, Groede, IJzen dijke, Biervliet, Hoofdplaat, Phillip- pine, Schoondijke en Waterland kerkje hebben gisterochtend tus sen 4.00 uur en ongeveer 6.45 uur zonder water gezeten. Er ontstond spontaan een lek in een leiding bij camping De Braakman. Sommige huishoudens kampten daarna nog met lage waterdruk of bruinig wa ter. Dat laatste was overigens geen probleem: het water is in zo'n ge val gewoon bruikbaar. door Bas Dingenouts Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Gardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Shalini van Assche uit de klas van Bas. Shalini van Assche ziet haar toekomst niet in Zeeland. „Eigenlijk zou alleen Torentijd in Middelburg in aanmerking komen als werkgever." Wegtrekken, terugke ren en toch de re gio weer verlaten, dat is de relatie van Shalini van Assche (28) met Zeeuws-Vlaanderen tot dusver. De eerste periode buiten Zeeuws-Vlaanderen vindt plaats in Heerlen waar ze in 2002 begint met de studie Ergotherapie. „Het was een erg leuke periode in Lim burg, zowel qua studie als qua le ven. Mijn studie heb ik kunnen af ronden met een stage van vier maanden in Ghana, wat echt su per was." Na het afronden van de studie keert Shalini in 2007 terug naar haar ouders in Sas van Gent en gaat aan de slag als ergothera peute bij verzorgingstehuizen De Vurssche in Axel en Ter Schorre in Terneuzen. „Het werk vond ik erg leuk, maar toch miste ik op den duur de uitdaging. Ik besloot mijn hart te volgen en een andere weg in te slaan." Die nieuwe uitdaging ziet Shalini in een terugkeer naar de studie boeken. In 2008 begint ze aan een opleiding Psychologie in Tilburg, die ze deze zomer hoopt af te ron den. „Uiteraard heb ik wel getwij feld over deze nieuwe studie, maar ik heb er geen seconde spijt van gehad. Ik voel dat ik de juiste keuze heb gemaakt en wil graag gaan werken als forensisch psy chologe. In die rol ben je werk zaam met veroordeelden die in een forensisch psychiatrische in stelling zijn opgenomen." Momen teel loopt Shalini in Eindhoven stage, bij instelling De Woenselse Poort. Haar toekomst ziet ze bui- Shalini van Assche (28), 6VWO De Re de (2001). ten Zeeland. „Eigenlijk zou alleen Torentijd in Middelburg in aan merking komen als werkgever. Daarnaast komt mijn vriend uit Brabant en heb ik weinig vrien dinnen meer in Zeeuws-Vlaande ren. Hierdoor is de keuze makke lijker om in Brabant te blijven." Toch is Shalini nog geregeld in Zeeuws-Vlaanderen te vinden om haar familie te bezoeken, gemid deld één keer per maand. Terugke rende ergernis blijven de OV-ver- bindingen met de regio. „Tot Goes gaat de reis vrij vlot, daarna ben je afhankelijk van bussen. Zeker als je naar Sas van Gent moet rei zen ben je erg veel tijd kwijt met het vervoer binnen Zeeland. Het zou zo fijn zijn als er op een of an dere manier een treinverbinding naar Zeeuws-Vlaanderen zou zijn." titSBsasasstsssst Tip? redactie@pzc.nl De verslaggever belde naar de voor zitter van de avondvierdaagse in Ter neuzen voor een paar regels in de krant én om te weten waar opa en oma zich 's avonds moesten opstellen om hun vierjarige kleindochter met applaus binnen te halen. Het meisje liep voor het eerst mee en wandelde toch maar mooi 10 kilometer in vier avonden. „Rond half acht in de Bel- lamystraat, zeker", vroeg hij aan de voorzitter. „Ha, jij hebt zeker al heel lang niet meer meegelopen", klonk het. „Nee joh, tegenwoordig gaan we door de Oude Vaart. We starten bij Jos Voet." De verslaggever hield zijn lachen in. Over ouwe koeien gespro ken: de garage van Jos Voet op de kop van de Axelsestraat is al zeker vijftien jaar geleden gesloopt. Ludo Haers: „Het zou helemaal fantastisch zijn als de gasten van De Tafel van Honderd de lunch extra onvergetelijk zou den maken door met passend vervoer te komen en feestelijk gekleed te gaan. Ik denk dan aan flaphoeden, bloemetjesjurken, cabrio's, oldtimers enzovoort." WülslraoM 97 vHsslngeii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106