Plan mbo-aanbod op Zwin College ZEEUWS-VLAANDEREN Water in de Bierkaai Sluis wiS buurthuis boven gymzaal, dorpsraad IJzendijke ziet er niks in PZC Vakantieservice ZATERDAG 9 juni 2012 21 Schuif aan de Tafel van 100 22 en 23 Middelbare school richt zich straks mogelijk ook op toerisme, landbouw en horeca door Martijn de Koning OOSTBURG - Het Zwin College in Oostburg gaat mogelijk een aantal mbo-opleidingen aanbieden. De school is daarvoor in overleg met het ministerie van Onderwijs. Het gaat om richtingen die direct opleiden voor banen in de regio op het gebied van groen, toerisme en horeca. „We lopen al een aantal jaren met dit idee rond", zegt direc teur Cees Hoek. „Het ministerie is het met ons eens dat er een witte vlek is in met name West- Zeeuws-Vlaanderen waar het gaat om dergelijke opleidingen. Terwijl hier juist veel werk te vinden is in die sectoren." Hoek denkt eerst aan een proefproject. Het Zwin College kan dan een soort depen dance worden van het Edudelta College (het voormalige groencol- lege) in Goes. „Leerlingen van die school die in deze regio wonen, kunnen hier één of twee keer per week les krijgen, bijvoorbeeld met behulp van webcams", legt Hoek uit. Wettelijke regels staan de uit voering van zo'n proef nu nog in de weg. Bovendien vergt het inves teringen. „Voor beide zaken heb ben we het ministerie nodig." De pilot zou kunnen uitgroeien tot een aantal volwaardige opleidin gen bij het Zwin College. Het plan staat in de Onderwijsvi sie die het Sluise college van B en W deze week presenteerde. Daar in staat ook dat het Zwin College gebruikt kan worden voor lessen van de Muziekschool en kunstedu catie voor volwassenen. Hoek juicht dat toe. „Ons gebouw staat na vier uur vaak leeg. Dat is zonde en niet nodig." Er zijn ook plan nen om de Oostburgse bibliotheek te verhuizen naar het Zwin Colle- HULST - Er stroomt water in de haven van de Nieuwe Bierkaai in Hulst. Onder toeziend oog van wethouder Diana van Damme van de ge- meente Hulst is vrijdag de pomp i gesteld. Het duurt twee tot drie dagen voor dat de enorme bak gevuld is met 2500 tot 3000 kubieke meter water. De pomp staat de Binnenvest. Zo nodig wordt dit weekeinde nog een tweede of derde pomp aangezet die schoon regenwater haalt uit de overstortput achter de Keldermanspoort. Volgende week vrijdag wordt de Nieuwe Bierkaai officieel geo pend met een Bourgondische avondmarkt, eendenrace en verschillende optredens. foto C door Martijn de Koning IJZENDIJKE - De komst van een mul tifunctioneel centrum (mfc) in IJ zendijke, al dan niet met nieuw bouw voor beide basisscholen, is voorlopig van de baan. De gemeen te Sluis ziet alleen mogelijkheden in de bouw van een zaal bovenop de kleedkamers van de gymzaal. De dorpsraad ziet daar niks in. IJzendijke heeft geen eigen dorps huis. Vaak wordt uitgeweken naar het Jeugdgebouw aan de Koningin nestraat. Dat is echter in slechte staat. Een nieuw onderkomen voor de clubs zou soelaas bieden. De dorpsraad presenteerde de afge lopen jaren een aantal alternatie ven. Die zijn niet haalbaar, geven B en W nu aan. Een nieuw mfc aan de sportvel den en een plan voor een brede school samen met de bouw van 44 appartementen, is te duur. Sluis heeft immers maar 170.000 euro in kas voor een accommoda tie. Daarnaast is er geen behoefte aan nieuwe woningen. Het Jeugd gebouw opknappen is ook duur en levert, wegens de wel erg slech te staat, weinig op. En de katholie ke kerk gebruiken als mfc is, van wege achterstallig onderhoud, ook te duur. Het college komt daarom met een nieuw plan: de bouw van een mul tifunctionele ruimte van zo'n 140 vierkante meter bovenop de kleed kamers van de gymzaal in de Ver lengde Molenstraat. De zaal zelf krijgt dan een opknapbeurt. Finan ciering vindt deels plaats door ver koop van het Jeugdgebouw. Voorzitter André Soomers ziet niets in het voorstel. „Een hokje om samen koffie te drinken heb ben we al. Ze kunnen nog beter niets doen, want dit is weggegooid geld." Overigens besluit het ge meentebestuur pas eind dit jaar de finitief over de te kiezen richting. Tot die tijd probeert de dorpsraad met andere plannen te komen. Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105