Alkema vangt bot bij rechter ALE zeeland i 25 www.sportpuntzeeland.nl zaterdag 9 juni 2012 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft terecht een dwang som opgelegd aan fruitteler André Alkema uit Sint-Maartensdijk met betrekking tot zijn antihagelka non. Dat heeft de bestuursrechter in Breda bepaald. Alkema stapt nu naar de Raad van State. De teler mag zijn kanon van de ge meente niet gebruiken, omdat het de geluidsnormen zou overschrij den. Om dit verbod kracht bij te zetten, legde het college hem een dwangsom op. Aangezien de teler het kanon daarna toch nog aanzet te, hangt hem nu een boete van 75.000 euro boven het hoofd. De gemeente heeft nog niet beslo ten of ze dit bedrag daadwerkelijk zal innen bij de ondernemer. B en W wilden eerst de uitspraak van de rechter afwachten. De zaak was aangespannen door Alkema zelf Hij vindt dat de gemeente de dwangsom nooit had mogen op leggen. Alkema heeft zelf geluids metingen laten verrichten en zegt dat daaruit blijkt dat de geluidsnor men niet worden overschreden. De rechtbank betwist de uitkom sten van dit onderzoek niet, maar daaruit mag volgens haar niet wor den afgeleid dat de eerdere geluids metingen van de gemeente onjuist waren. De omstandigheden kun nen anders zijn geweest. Al met al ziet de rechter geen redenen waar om de gemeente de dwangsom niet had mogen opleggen. Met deze uitspraak in de hand kan de gemeente de boete van 75.000 euro daadwerkelijk gaan innen. De kans bestaat echter dat B en W een besluit daarover wederom uit stellen tot de zaak ook door de Raad van State is behandeld. Ze praten daar binnenkort over. Alkema zegt teleurgesteld te zijn in de uitspraak, maar blijft vertrou wen houden in een goede afloop. Hij denkt nog steeds sterk te staan door de 'eigen' geluidsmetingen, die volgens hem aantonen dat het anti-hagelkanon de geluidsnor men niet overschrijdt. Het frustreert Alkema nog steeds dat telers in andere gemeenten, zo als Borsele, hun apparaten wel mo gen gebruiken, terwijl hem een verbod wordt opgelegd. „De staats secretaris heeft gemeenten de mo gelijkheid gegeven om de appara ten toe te staan", zegt hij. „Maar Tholen wil gewoon niet." Teler naar Raad van State om antihagelkanon Zwem-3-daagse Schrijf je snel in! Doe mee met de 5e editie van de Zeeuwse zwem-3-daagse! Kies je afstand en zwem drie dagen lang voor maar 12,-. Gratis extra activiteiten, een medaille na afloop en een tropical party met DJ als afsluiting. Inschrijven via de website. ^^ëenwachtlijsten^ Nieuw zwemlesaanbod Sportpunt Zeeland heeft een nieuw zwemlesaanbod. Kies op zaterdagochtend voor Zwem-ABC met 2 lesuren achter elkaar en diplomagarantie, of door de weeks zwemmen met 1 of 2 lesuren verdeeld over de week. Kijk op onze website voor meer informatie. Schrijf uw kind vóór 30 juni in en maak kans op 10 gratis zwemlessen! J Egbert Pladdet: „De heftigste tochten waren door de Jura, Alpen en Apennijnen." foto Egbert Pladdet De heftigste tochten waren door de Jura, Alpen en Apennijnen. Sneeuw, bomen over het pad en af gronden maakten het zwaar, maar de uitzichten waren fascinerend." Op het eerste deel van ,zijn tocht kwam Egbert veel pelgrims tegen, die naar Santiago de Compostela onderweg waren. „Maar in oost-Frankrijk en Zwitserland was ik helemaal alleen. Pas op mijn ze vende etappe in Italië zag ik weer mensen. Hoe dichterbij Rome komt, hoe meer ik er zie. Pelgrims lopen hun eigen tempo, maar in onderkomens kom je elkaar steeds tegen. Ik dineer vaak in heel bonte gezelschappen. Laatst nog, in een klooster in San Gimignano: een Amerikaanse en Peruaanse broe der, de Duitse alcoholverslaafde arts, een Amerikaanse kunstenaar en een Zwitserse vrouw van zeven tig: we zouden elkaar in het nor male leven nooit met elkaar in con tact zijn gekomen." Egbert kijkt uit naar de laatste vier kilometer, als hij vanaf Monte Mario Rome ziet lig gen. „Ik denk dat ik mij euforisch zal voelen, maar ook een klein beetje triest. Zo'n lange tijd wande len voelt als de ultieme vrijheid. In het dagelijks leven zal dat weer anders zijn." Sportpunt Zeeland Zwembadweg 3, Goes Telefoon (0113)23 33 88 Let op: vanwege groot onderhoud aan gepaste openingstijden van 11 t/m 20 juni Sportpunt Zeeland»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103