voor Amac-terrein zeeland 23 VERHUIZEN MET ZORG! PZC Iedere dag om 19.00 uur VLOEREN TEGELS ZONWERING 0113 22 22 20 Kom vandaag haring happen MusicaIXpres jvraagt eigen lillissement aan Zeediertjes zien Uitbreiding oorlogsmuseum stap dichterbij Zilveren Zeeuwse clip-bedels JUWELIER MINDERHOUD KAPELLE/REIMERSWAAL Zestien bekeuringen bij verkeerscontrole De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag zestien be keuringen uitgeschreven tijdens verkeerscontroles in Rilland, Kapel- Ie en Yerseke. Er waren boetes wegens het niet dragen van een helm op een brom fiets, niet kunnen tonen van een rijbewijs en/of kentekenbewijs, niet dragen van de autogordel, niet handsfree bellen en het rijden on der invloed van alcohol. HEINKENSZAND Minder bezwaren tegen aanslag Sabewa Het aantal bezwaarschriften van in woners van de gemeente Borsele bij belastingkantoor Sabewa zijn de laatste jaren behoorlijk afgeno men. Dat meldde wethouder Ad Schenk donderdagavond in de vergadering van de gemeenteraad. Telde Sabe wa in 2009 nog 422 bezwaarschrif ten uit Borsele, dit jaar zijn dat er nog 280. KAPELLE Trinnety voert musical op in Kapelle Musicalgroep Trinnety uit Kapelle brengt vanmiddag de familiemusi cal 'Dit moet je zien' op de plan ken. Dat gebeurt in gemeenschaps centrum De Vroone in Kapelle. De musical begint om 14.00 uur en duurt ongeveer twee uur. De zaal gaat om 13.30 uur al open. Kaarten zijn te koop aan de kassa. De op brengst gaat naar diverse projecten in ontwikkelingslanden. GOES Lezing over geschiedenis Goes Museumgids Cees van den Boven- kamp houdt vanmiddag een lezing over de stadsgeschiedenis van Goes in Historisch Museum de Be- velanden. Aansluitend vindt een korte rondleiding plaats over de af deling 'Stad Goes'. De lezing begint om 13.30 uur en is gratis. Bezoekers betalen wel de en tree voor het museum. ELLEWOUTSDIJK Bijeenkomst in het Zeeuws in Kerkje In 't Kerkje van Ellesdiek vindt morgen weer een oecumenische bijeenkomst in het Zeeuws plaats. De overdenking wordt verzorgd door Krijn van der Jagt uit Renes- se. Het thema is: Job, de man die z'n eigen tegenkwam. Ook de liederen zullen deze middag in het Zeeuws worden gezongen. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. op de vismarkt Veere van 10.00-17.00 uur bij de stadhaven. **0* BORSSELE Nu ook 40 kilometer tijdens Borsseletocht De Sport Vereniging Borssele houdt vandaag de 42ste editie van de Borsseletocht. Op verzoek van veel wandelaars is dit jaar voor het eerst een afstand van 40 kilometer aan het programma toegevoegd. Verder kunnen deelnemers kiezen uit afstanden van 5,10,15 en 25 kilo meter. Starten kan vanaf 8.00 uur bij het Troyehonk aan de Troyeweg 2 (naast de gymzaal). Meer informa tie, ook over de starttijden, is te vinden op www.svborssele.nl het PZC videojournaal www.pzc.nl Gesprekken zijn gaande over ontwikkelingen op het terrein. foto Willem Mieras le huisvesting van de mariniers en over plaatsen waar ze wel en niet mogen oefenen. „Ik kan me niet voorstellen dat de mariniers door onze mooie boomgaarden krui pen." Zeeuws-Vlaanderen wierp onlangs al een balletje op en wethouder Zandee zei donderdagavond tij dens de vergadering van de ge meenteraad dat ook Borsele zich zeker niet onbetuigd zal laten. „Ik zal niet nalaten de vele voordelen van wonen in onze mooie gemeen te onder de aandacht te brengen." Fractievoorzitter Arno Witkam (PvdA) en CDA-raadslid Ton Oost hoek (woonachtig in 's-Heeren- hoek) zijn wat ongerust over de aantal arbeidsmigranten die dan op het Amac-terrein zullen ko men. „Hoeveel worden het er? Honderd of vijfhonderd?" Volgens Zandee is heel lastig te |RTVLIET - De stichting Musi- bres uit Poortvliet heeft zijn ei- naillissement aangevraagd, pit terwijl de theaterschool an- halve maand geleden vol toe- ïnstplannen haar intrek nam in 'en pand aan de Markt in Bergen lop Zoom Daar werd tevens een restaurant gerund. De vier vaste personeelsleden van het etablissement staan op straat. Hun salarissen over mei zijn deels nog niet uitbetaald. Alle dans- en musicalcursussen zijn direct beëin digd. Het is niet gelukt, erkent di rectrice Esther Langenhuizen van MusicaIXpres. „Het pand is te duur. De omzet die je moet draaien om de kosten goed te ma ken, valt niet te behalen. We merk ten dat het niet de goede kant op ging, iedere dag moesten we er geld op toeleggen. Dan moet je ver standig zijn en stoppen." Kloosterweg 4 Kapelle tel.-. 0113-610977 zeggen hoeveel arbeidsmigranten er uiteindelijk in 's-Heerenhoek gaan wonen. „In ieder geval geen vijfhonderd. Dat hangt ook af van ontwikkelingen in de regio. Ik kan me ook voorstellen dateer mari niers in 's-Heerenhoek willen wo nen." De wethouder verzekert dat elke ontwikkeling op het Amac-terrein uitvoerig met de dorpsbewoners wordt besproken. NEELTJE JANS - Duikers laten zon dag ïo juni op Neeltje Jans met aquaria zien wat zij even daarvoor in de Oosterschelde hebben gevon den. Ze tonen de zeediertjes aan het publiek tijdens een wandeling door de duinen op Neeltje Jans van Zeeuwse Landschap, Natuur monumenten en de Nederlandse Onderwatersportbond. De wande ling begint om 14.00 uur op de hoek van de parkeerplaats van het Deltapark Neeltje Jans. NIEUWDORP - De uitbreiding van het Bevrijdingsmuseum in Nieuw- dorp lijkt definitief te kunnen doorgaan nu twee van de drie be nodigde kavels in handen zijn van het museum. Eén ervan is 'geruild' door de gemeente Borsele en re cent hebben de exploitanten het tweede stuk grond (voor het toe komstige parkeerterrein) verwor ven. De verwachting is dat binnen enkele maanden ook over een der de kavel overeenstemming wordt bereikt. Het is de bedoeling dat op de landbouwpercelen 'Bevrijdings park Zeeland' verrijst, waar de Slag om de Schelde centraal zal staan. Volgens Kees Traas is de uitbrei ding nodig om als professioneel museum te kunnen blijven door draaien. De opening van het Be vrijdingspark Zeeland is voorals nog voorzien op 31 oktober 2014. zaterdag 9 juni 2012 Zeeuws knopje, bloedkoraal, granaat, parel en git per stuk 39,- Bijpassende leren armbanden in diverse kleuren vanaf 25,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101