IJs/skeelerbaan biedt kansen Mariniers in beeld Rinkelend glas valt verkeerd bij Kloetinger Voorwaardelijke boete wegens gesjoemel Rommelmarkt in grote bouwput Hansweert 221 Megascherm bij W Cortgene zaterdag 9 juni 2012 1 B Renovatie in combinatie met zonnecollectoren door Luc Oggel GOES - Renovatie van de ijs/skeelerbaan in Goes-Zuid in combinatie met het aanbrengen van zonnecollectoren in het asfalt zou de oplossing kunnen zijn om de problemen met het warmtesys- teem in de aangrenzende wijk Ou verture op te lossen. De gemeente Goes wil onderzoek doen naar de haalbaarheid van het plan, waarmee twee vliegen in één klap kunnen worden geslagen. Vanuit schaats- en skeelerclub De Poel ligt er een verzoek om de baan aan te pakken, zodat die weer geschikt is voor officiële KNSB-wedstrijden. Op zich ziet Goes dat wel zitten, want het colle ge ziet kansen om zo een schaats baan te realiseren die heel Zeeland in de wintermaanden kan bedie nen. De vraag is alleen of de op bouw en fundering van de baan geschikt is voor de gewenste reno vatie. Dat moet worden onder zocht. Ook Essent heeft zijn oog laten val len op de baan. Het energiebedrijf ziet mogelijkheden om de baan te gebruiken als zonnewarmtecollec- tor voor het warmtesysteem in de wijk Ouverture. Door een onba lans in dat systeem is er in de win ter een warmtetekort. Essent moet dat probleem zelf oplossen, maar in 2017 loopt de overeenkomst met Goes af en is de gemeente ver antwoordelijk voor duurzame energielevering aan de wijk. Het idee is nu om collectoren in het as falt van de skatebaan aan te bren gen, maar dat is alleen rendabel als het in combinatie met de renova tie van de baan gebeurt. Een andere of aanvullende moge lijkheid om het warmtetekort op te lossen, is om de skeelerbaan van november tot en met december te veranderen in een niet-overdekte ijsbaan. De warmte die die daarbij vrijkomt zou voldoende zijn om de onbalans in het systeem op te lossen. Essent heeft al aangegeven voor die warmte te willen betalen. Het gaat vooralsnog nog maar om ideeën. Om goed inzicht in de pro blemen te krijgen, stellen B en W de raad voor om eerst een gedegen onderzoek te laten uitvoeren. Dat kost zo'n 20.000 euro. Aan de hand van de resultaten kan dan een besluit worden genomen over eventuele vervolgstappen. DEN HAAG/KLOETINGE - Kloetinger L. Valkenburg snapt niet waarom de gemeente Goes uitgerekend pal tegenover zijn woning een onder grondse glasbak wil aanleggen. Valkenburg vindt de locatie - aan de Martinus Nijhofïlaan - onge schikt omdat die grenst aan een speelweide waar veel kinderen spe len. De combinatie van glasscher ven en spelende kinderen lijkt hem zeer ongelukkig. De gemeen te Goes vindt de plek tegenover Valkenburgs huis de beste locatie voor de ondergrondse glascontai ner én dat de container geen enkel MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag een 46-jarige Goesenaar voor gerom mel met de omzetbelasting een voorwaardelijke boete van 5625 eu ro opgelegd. Tegen de Goesenaar, eigenaar van een Wemeldingse groothandel in (onderdelen van) fietsen, was een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes maanden geëist. Het bedrijf leverde in de jaren 2000 tot en met eind 2005 aan een (naar la ter bleek niet bestaand) bedrijf in Zwitserland. De spullen werden in Wemeldinge afgehaald, contant be taald en vervolgens werden op pa pier de spullen buiten de Europe- door Frank van Cooten risico voor spelende kinderen ople vert. Immers, de container wordt wekelijks geleegd en de boel erom heen wordt schoon gehouden. Staatsraad Th. Drupsteen bekeek de kaart van de wijk Oostmolen- park en stelde vast dat de nieuwe locatie centraal in de wijk ligt. De kans dat de Raad het plan voor de container afkeurt lijkt klein. Overigens heeft de gemeente de container al ingegraven. Het wach ten is op een positieve uitspraak waarna de bak in gebruik kan wor den genomen. Uitspraak volgt bin nen enkele weken. se Unie geleverd. Volgens de belas tingwetgeving wordt er dan op die levering geen btw geheven. Tijdens een routinecontrole van de Belastingdienst vertrouwde een ambtenaar het allemaal niet en ver zocht hij om 'bewijsmateriaal' dat de spullen inderdaad naar Zwitser land waren gegaan. Dat kon de Goesenaar niet leveren. Het ver meende gesjoemel valt onder de noemer 'voorwaardelijke opzet' en de boete is dan ook voorwaarde lijk. Dat hij ook facturen had ver valst, achtte de rechtbank niet be wezen. De Goesenaar heeft inmid dels al een rekening van de fiscus gekregen van meer dan vijf ton. De gemeente Borsele praat binnenkort weer met de eigena ren van het voorma lige Amac-terrein in 's-Heerenhoek. De gesprekken gaan oyer wat er met het terrein gaat gebeuren. De lege en vervallen loodsen zijn de bewoners van het dorp een 'Sfsmxsjxssix^ssssxssse^jassBsssiBSZ'ss^sexexi KORTGENE - Op het sportpark aan de Galgendijk in Kortgene is de eerste EK-poulewedstrijd van Oranje tegen de Denen vanavond te zien op een beeldscherm van twaalf vierkante meter op een trai ler. Daarmee versiert W Cortgene het jaarlijkse voetbaltoernooi. Het feest begint om 17.30 uur. De voet balvereniging verwacht twee- tot driehonderd kijkers. doorn in het oog. Ze vinden de si tuatie ook onveilig. Wethouder Jan Zandee zei on langs dat het terrein ook geschikt kan zijn voor woningbouw. Om dat de gemeente zoekt naar passen de huisvesting voor de in Borsele werkzame arbeidsmigranten, zou het terrein voor een gering aantal van hen een oplossing kunnen zijn. Er is dan sprake van de'bouw van een nieuwe woonwijk waar ook plek is voor Oost-Europese werknemers. Ze krijgen dan wel licht gezelschap van mariniers uit Vlissingen. Als de plannen door gaan, verhuist de marinierskazer ne van Doorn naar Vlissingen. Een aantal gemeenten rekent zich al rijk. Mariniers betekenen nieu we inwoners die ook huizen nodig hebben. Raadslid Levien de Putter (D66) vraagt zich af of de gemeen te al heeft nagedacht aan eventue- door Frank van Cooten HANSWEERT - Ondanks de grote bouwput aan de Boomdijk in Hansweert gaat de rommelmarkt vandaag gewoon door. Gemeente en aannemer beloofden vrijdag alle bouwmaterialen te ver wijderen, de putten dicht te gooien met zand, de bergen grond af te voeren en de opengewoelde aarde af te dekken met stalen rij platen. De kraampjes voor de rommel markt in de Muziektuin aan de Boomdijk kunnen dus gewoon worden opgebouwd. Begin deze week zijn riolerings werkzaamheden begonnen in de Boomdijk en Oude Polderstraat. Muziekvereniging Scheldegalm, de organisator van de rommelmarkt, was onaangenaam verrast. Volgens voorzitter Kees Verburg was Scheldegalm vooraf op enkele wijze geïnformeerd ovej graafwerkzaamheden. „Vanuit het gemeentehuis wasj mers een vergunning verstf voor het houden van een romml markt in de Muziektuin, de locaal die nu door graafmachines in een maanlandschap is veranderd." De voorzitter vermoedt dat afdelin gen op het gemeentehuis langs el kaar hebben heen gewerkt, name lijk de afdeling die de vergunning voor de rommelmarkt heeft afgege ven en de afdeling die de opdracht aan de aannemer heeft verstrekt, een paar dagen voor de rommel markt. Verburg hoopt dat door de aange boden oplossing de ongemakken voor Scheldegalm en bezoekers zo veel als mogelijk wordt beperkt. De rommelmarkt duurt van 09.00 tot 13.00 uur. De vervallen loodsen op het voormalige Amac-terrein in 's-Heerenhoek zijn de bewoners een doorn in het oog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100