bloedbad geweerd Radicale prediker in België gepakt buitenland 19 0 Lm 0 kilometer naar VS ren miljoenen zeediertjes en -plantjes aan boord. Deze uitheemse krabbe tjes, zeesterren en algen bedreigen de flora en fauna van de Amerikaanse westkust, vrezen zeebiologen. De autoriteiten in Oregon overwegen het dok volledig schoon te schrapen en de ongewenste vreemdelingen op het strand te begraven zodat die zich niet in de VS verspreiden. foto EPA en ziekmakende' massaslachting van 'onbeschrijfelijke barbaars heid'. De Britse premier David Ca meron riep de internationale ge meenschap op tot actie, maar zou daar de bondgenoten van Syrië bij willen betrekken. Twee van die bondgenoten, Rus land en China, lieten gisteren we derom weten tegen een militaire interventie in Syrië te zijn en ook tegen het afdwingen van een machtswisseling. Moskou en Pe king blokkeerden tot nu toe alle pogingen om in VN-verband de druk op het regime van de Syri sche president Assad op te voeren. Clinton maakte duidelijk dat het LUXEMBURG Schengenlanden gaan over eigen grenzen De landen uit de paspoortvrije Schengenzone blijven zelf beslis sen of zij tijdelijk hun grenzen gaan controleren. Een voorstel van de Europese Commissie om dat vol gens vaste criteria te doen in sa menspraak met het Europarle ment, haalde het gisteren tijdens een vergadering in Luxemburg tus sen de ministers niet Daarnaast kunnen landen voor een langere periode grenscontroles houden, zo blijkt uit de overeenkomst tussen de EU-landen. vredesplan van gezant Kofi Annan voor Syrië niet lijkt te werken, maar dat de internationale ge meenschap zich er toch nog een keer achter moet scharen. De Vere nigde Staten willen op voorwaar den samenwerken met Rusland en China om een oplossing voor Sy rië te vinden. Assad en zijn regime moeten in elk geval plaatsmaken, zei ze. Annan heeft geprobeerd in Syrië een wapenstilstand te bewerkstelli gen, maar zijn vredesplan lijkt mis lukt. Een Syrische mensenrechten organisatie meldde gisteren vijf tien doden bij diverse incidenten in het land. PARIJS Hollande laat zich veel te hard rijden De Franse president Francois Hol lande had woensdag zo veel haast om op tijd te zijn bij een herden king in Normandië, dat de auto waarin hij werd vervoerd veel te hard reed. De presidentiële stoet werd in een tunnel geklokt op 140 kilometer per uur, bleek gisteren. De maximumsnelheid ter plekke is 70 kilometer per uur. Op de snel weg reed het konvooi zelfs 180 kilo meter per uur. Hollande zag af van een vliegreis 'omdat hij het simpel wil houden'. Sharia4belgium Woordvoerder Sharia4Bel- gium opgepakt wegens aanzet ten tot rellen. Parket ziet Belkacem als leider radicaal-islamitische beweging. 'Belkacem overtreedt grenzen van rechten en vrijheden.' BRUSSEL - De woordvoerder van de extremistische moslimbewe ging Sharia4Belgium is gisteren thuis gearresteerd. Dat liet het par ket van Antwerpen gisteren we ten. De Belgische moslimprediker Fouad Belkacem (30), beter be kend als Abu Imran, wordt gezien als de aanstichter van rellen vorige week donderdag in de Brusselse ge meente Sint-Jans-Molenbeek. Hij had via een onlinevideobood- schap opgeroepen tot geweld, na dat de politie een vrouw had aan gehouden die in een boerka liep. Het dragen daarvan is in België ver boden. In de boodschap verheerlijkte hij volgens het parket de kopstoot die de vrouw had gegeven bij haar aan houding. Belkacem is volgens justi tie een 'haatprediker die de gren zen van rechten en vrijheden fre quent overtreedt'. Deze zaak lijkt veel op een eerdere, aldus het par ket. Belkacem werd vorige maand veroordeeld in Antwerpen wegens het aanzetten tot haat tegen niet-moslims. Het parket ziet de ra dicale prediker als feitelijke leider van Sharia4Belgium. Door de rel len laaide in België de afgelopen dagen een discussie op over een verbod op de beweging. Ook in Nederland zorgde de radi cale moslim voor opschudding. Hij zou twee weken geleden naar een conferentie in Amsterdam ko men. Minister Ivo Opstelten (Vei ligheid en Justitie) dreigde hem dan op te pakken en uit te leveren aan Marokko. In Marokko wordt hij gezocht voor drugshandel. Sharia4Belgium wil de islamiti sche wetgeving in België invoeren. Een vergelijkbare beweging (Sha- ria4Holland) is in Nederland ac tief. Waarschuwing voor kannibalendrug De politie in Miami (VS) waar schuwde gisteren voor een drug die zou aanzetten tot kannibalis me. Het idee dat de drug, genaamd 'cloud nine', kannibalisme veroor zaakt, ontstond nadat in Miami bin nen tien dagen twee mannen wer den opgepakt die vergelijkbare symptomen vertoonden. Eind mei werd een naakte man gearresteerd, die stijf van de drugs, stukken uit iemands gezicht beet. Deze week dreigde een man, eveneens zwaar onder invloed, agenten 'op te eten'. Antiekmarkt Lille Vertrek: 31/8 - 2 x ontbijt en diner. Shoppen op de braderie van Lille én een bezoek aan Antwerpen Brussel Zie www.kras.n O Stedentrip Berlijn Vertrek: 18/6 t/m 10/9 - 4 x ontbijt. Ontdek het bruisende Berlijn, gegarandeerd vertrek op 18/6, 16/7 en 10/9 Zie www.kras.n Praag en omgeving Vertrek: 16/6 t/m 15/9 - 6 x ontbijt en 5 x diner. Uitgebreide kennis making met de 'Gouden Stad'! Verblijf in een 4-sterren hotel Zie www.kras.n Hartje Tirol Vertrek: 7/7 t/m 22/9 - 7 x ontbijt en diner. Beleef Tirol met Alpenweiden, de Achensee, Innsbruck en schattige bergdorpen Zie www.kras.n Reis comfortabel met de nieuwe Comfort Class bussen waarom zou je meer betalen vrijdag 8 juni 2012 vertrouwd op reis, al 90 jaar uw busvakantie-specialist de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding vele gegarandeerde opstapplaatsen in uw regio altijd compleet verzorgd op vakantie; inclusief verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en excursies single: op uw bestemming 1-pers.kamer zónder toeslag Kastelen in het Loiredal Vertrek: 14/7 - 6 x ontbijt en diner. Treed in de voetsporen van de Franse koningen adel Zie www.kras.nl/39246 Thüringen en Saksen rfffë) Vertrek: 14/7 en 11/8 - 7x ontbijt en diner. Verblijf in een 4-sterren J: hotel met excursies naar Erfurt, Weimar en Dresden Zie www.kras.nl/22704 Normandië en de invasiestranden Vertrek: 21/7 t/m 8/9 - 7 x ontbijt en diner. Met Juno en Gold Beach, Bayeux en Mont St.-Michel Zie Andorra en Barcelona Vertrek: 18/6 t/m 17/8 - 9 x ontbijt en diner. Met groene valleien, meren, bergdorpjes en Barcelona Wenen en het Wienerwald Vertrek: 2/7 en 30/7 - 9 x ontbijt en diner. Verblijf in een 4-sterren hotel (beoordeeld met een 8,1!) Zie Dalmatische kust en Dubrovnik Vertrek: 11/6 t/m 17/9 - 11 x ontbijt en diner. 100% vertrekgarantie op alle data! Compleet vernieuwd excursieprogramma Zie Polen en de Mazuren Vertrek: 2/7 t/m 3/9 - 11 x ontbijt en diner. Met o.a. Gdansk, Warschau. Auschwitz, het Mazurisch Merenplateau en Krakau Zie Bernina en Glacier Express Vertrek: 11/6 t/m 20/8 - 7 x ontbijt en diner. Volg het spoor van de Bernina en Glacier Express per regionale treinen Zie www.kras.nl/39240 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 c„m a Pri/zen zijn p.p. tenzij anaers vermeld Prijzen zijn exclusie! rer.erveringskosten en Calamiieitenlonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9