Vrachtwagens in Sas weren met 'sluis' ZEEUWS-VLAANDEREN Vierduizendveertig voetjes VRIJDAG 8 juni 2012 21 jeugd tast grenzen af 22 en 23 Bedrijfsleven niet gecharmeerd van idee door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - Zeven van de tien vrachtwagens die over de Westka de in Sas van Gent rijden, hebben daar niks te zoeken, is gebleken uit verkeerstellingen die eerder dit jaar zijn uitgevoerd in het kader van het project Grenzeloze Kanaal zone. De projectgroep die de stu die heeft gedaan, wil een digitale vrachtwagensluis installeren om doorgaand vrachtverkeer voortaan te weren. Niet alleen in Sas van Gent zou een digitale vrachtwagensluis moe ten komen, maar ook op de door gaande weg door Zelzate. Zo'n zes honderd vrachtwagens doorkrui sen dagelijks Sas van Gent via de Westkade. Met een digitale vracht wagensluis die registreert of een vrachtwagen onderweg bij een be drijf moet zijn dan wel doorrijdt, zou dat aantal fors teruggebracht kunnen worden. Doorgaand ver keer wacht een boete, wat moet af schrikken. In Rieme in de Gentse Kanaalzo ne is gebleken dat dit systeem werkt. Projectleider Alain Moer man weet dat in Rieme dagelijks maar acht overtredingen plaatsvin den, hoewel de boete slechts vijf tig euro is. In Nederland zal die waarschijnlijk veel hoger worden. Moerman verwacht dat de ge meenteraden van Terneuzen en Zelzate in september een besluit zullen nemen over de sluizen. Ze kunnen dan oktober 2013 geïnstal leerd zijn. Bewoners van Sas van Gent juich ten deze week op een informatie bijeenkomst de maatregel toe, al hadden ze ook kritiek. Voor de Westkade geldt al een inrijverbod voor doorgaand vrachtverkeer, maar de politie controleert zelden of nooit. Moerman: „Met de sluis wordt in permanente controle voorzien." Het bedrijfsleven in Sas van Gent is niet gecharmeerd van het idee. Henk Hamelink, bestuurslid van de Brabants-Zeeuwse Werkgevers vereniging (BZW) en werkzaam bij transportbedrijf Van Opdorp in Sas van Gent, denkt dat het be ter is van de Westkade een dertig- kilometerzone te maken. „Zet er dan ook een flitskast neer." Hame link vindt het te gemakkelijk al leen in te zetten op een digitale vrachtwagensluis en vraagt zich af of wat precies onder bestemmings verkeer wordt verstaan. „Valt ver keer naar Cargill daar bijvoorbeeld onder? Dat bedrijf staat niet langs de Westkade, maar is wel in Sas van Gent gevestigd." Hamelink wijst er ook op dat de marges in de transportsector al fors onder druk staan. „Elke extra kilometer telt bij wijze van spreken." TERNEUZEN - Vierduizendveertig voetjes trip pelden de voorbije vier dagen door Terneuzen tijdens de jaarlijkse Avondvierdaagse. Nou ja, waarschijnlijk waren het er nog veel meer, maar zwartlopers zijn niet zo een-twee-drie te herkennen en te tellen. „We voeren er ook niet echt campagne tegen, maar we vragen de 'illegale' lopers wel een ding: blijf van de trak taties af, die zijn bedoeld voor de deelnemers die zich wel hebben ingeschreven", zegt voor zitter Theo van Deurzen van Avondvierdaagse Terneuzen. Het aantal deelnemers is stijgen de. Vorig jaar liepen er nog zo'n 1800 wande laars mee, nu 2020. De tweeduizendste, Erik Klammer (12) werd door de organisatie in het zonnetje gezet. foto Mark Neelemans SLUISKIL Axelaars gearresteerd vanwege bedreiging Twee Axelaars (42 en 24) zijn woensdag rond 18.00 uur opge pakt, omdat ze twee andere man nen (31 en 22) uit de gemeente Ter neuzen in de Kanaalstraat in Sluis kil bedreigden. De verdachten droe gen een werpster en honkbalknup pel. De politie heeft die spullen in beslag genomen en het duo vastge zet. De bedreiging vloeit voort uit een al langer slepend conflict. OOSTBURG Frank Neefs nieuwe directeur Zwin College Frank Neefs wordt per 1 augustus directeur van het Zwin College in Oostburg. Hij volgt Cees Hoek op. Die gaat met pensioen. Neefs (50) woont nu nog in Em- men. Hij was onder meer gymle raar, manager van stichting Bres, di recteur van Stichting Welzijn Coe- vorden, clusterdirecteur bij het ROC Deltion en conrector op een middelbare school op Texel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73