Terug in de schoolbanken zeeland 123 40 Bayerisch É®S Picknick op het schoolplein FZC Bella Bella I I vrijdag 8 juni 2012 Veertig ambtenaren van Borsele ruilen het gemeentehuis in Heinkenszand tijdelijk in voor de oude katholieke school in Ovezande. Het gaat om de afde lingen Burgerzaken, Onderwijs, Welzijn, Woonomgeving en Buitendienst Veertig ambtenaren van de ge meente Borsele gaan weer terug naar school. Niet om bijles te krijgen, maar om te werken. De voormalige katholieke basis school De Zandplaat in Ovezan de doet het komende jaar dienst als gemeentehuis. door Frank van Cooten Met uitzondering van de afdeling So ciale Zaken moe ten de inwoners van de gemeente Borsele voor gemeentelijke dien sten zoals het bestellen en afhalen van paspoorten, rijbewijzen en uit reksels uit geboorteregisters vanaf 18 juni naar de voormalige school in Ovezande. Dat komt door de renovatie van het gemeentehuis in Heinkens zand. Deze verbouwing begint ver moedelijk na de bouwvak. De werkzaamheden duren ongeveer een jaar. Gedurende deze periode zijn de af delingen Burgerzaken, Buiten dienst, Onderwijs, Welzijn en Woonomgeving tijdelijk gehuis vest in de voormalige katholieke school. De onderwijzers en leerlingen ver huisden vorige maand naar de nieuwe brede school in het dorp. De oude huisvesting stond op de nominatie om gesloopt te worden. Deze sloop is uitgesteld vanwege de nieuwe tijdelijke bewoners. De meeste afdelingen zijn al ge huisvest in het schoolgebouw. Bur- Verhuiscoördinator Ron de Vos is te vreden over het verloop van de ver- huisoperatie. Medewerkers zitten al op hun plek en de computers wer ken. foto Ronald den Dekker ölü 'v/7o ZOO& ■■.000 -j- .- A# »UU, 23.95Or gerzaken verhuist volgende week. In verband met deze verhuizing is Burgerzaken op 14 en 15 juni geslo ten. Op het gemeentehuis in Hein kenszand kunnen op beide dagen wel aangiftes worden gedaan van geboortes en overlijden. De betrokken medewerkers voelen zich al helemaal thuis op hun nieu we tijdelijke werkplek. „Toch mooi dat we op een plek zitten waar we eigenlijk voor werken", zegt een medewerkster van de afdeling on derwijs. De afdeling welzijn zit in het lo kaal van de peutergroep. Dat is goed te zien aan de 'natte hoek' en het keukentje die voor een volwas sen mens nogal aan de lage kant zijn. De ramen zijn nog beschil derd met kindertekeningen. „Wij hebben bewust gevraagd de ze tekeningen niet weg te halen. Wij vinden ze wel passen bij on derdelen van het werk dat we doen. Zoals het centrum voor Jeugd en Gezin", aldus een mede werkster van de afdeling welzijn. Burgemeester Jaap Gelok is trots op zijn medewerkers. Om kosten te besparen hebben ze de verhui zing zelf gedaan. „Het was een ko men en gaan van trolley's en do zen. Ik dacht dat er een zware claim op de medewerkers werd ge legd, maar ze waren erg enthou siast." Over een jaar komen ze weer te rug in een vernieuwd gemeente huis. Renovatie is nodig. De uit straling is gedateerd en het ge bouw voldoet niet aan de arbo-ei- sen. In de zomer is het er snikheet en in de winter te koud. Voor de renovatie is een krediet be schikbaar van 2,8 miljoen eurö. Het gemeentehuis voldoet straks aan de arbo-eisen, de dak- en bui tengevel worden volledig gereno veerd en ook het interieur wordt aangepakt. Zo krijgt de centrale hal een ronde koepel. SINT-MAARTENSDIJK Wandelclub houdt marathonwandeltocht Wandelsportvereniging De Ooster- scheldestappers houdt zaterdag de tweede Oosterschelde Marathon wandeltocht van het seizoen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 42, 31, 21 of 10 kilo meter. De wandelaars van de lange afstanden kunnen al vanaf 7.30 uur vertrekken bij sport- en gemeen schapscentrum Haestinge. Wie de korte afstand loopt, vertrekt uiter lijk om 13.30 uur. Inschrijven kan al vanaf 7.00 uur. www.oosterscheldestappers.nl KORTGENE Kreeftlunch op een eiland in Veerse Meer Hotel-restaurant De Korenbeurs in Kortgene en platform Lekker Regio naal Product houden vrijdag 22 juni een picknicklunch op de Schelphoek/Sabbingeplaat in het Veerse Meer. Het menu vermeldt Oosterscheldekreeft, zeekraal, lamsoor, Kleine Schorrewijn en Pain du Mer, ad 20 euro per per soon. Men kan met de boot vanuit Wolphaartsdijk en Kortgene. info@lekkerregionaalproduct.nl POORTVLIET Plattelandsjongeren houden partyweekend De PJZ Tholen/Sint Philipsland houdt vandaag en morgen een par tyweekend in een schuur aan de Bitterhoekseweg in Poortvliet. Van avond wordt de aftrap gegeven. Vanaf 18.30 uur vinden enkele big- genraces plaats. Verder zijn er een veiling en een barbecue. Morgen houden de plattelands jon geren vanaf 20.00 uur een schuur- feest met muziek van DJ Dave. Ie dereen is welkom. www.pjztholenstphilipsland.nl GOES A.V.'56 houdt atletiekdag voor jeugd Atletiekvereniging A.V/56 uit Goes houdt zaterdag 16 juni een atletiek dag voor Bevelandse basisschool leerlingen. Jongens en meisjes van af groep 4 kunnen dan kennis ma ken met allerlei onderdelen van de sport. Er is ook een hindernisbaan. De dag begint om 11.00 uur en vindt plaats op sportpark 't Schen- ge. Aanmelden kan via school. Meer informatie op www.av56.nl HEINKENSZAND Rommelmarkt voor kerk- en jeugdwerk In een uienloods aan de Heinkens- zandseweg in Heinkenszand vindt morgen een rommelmarkt plaats. De opbrengst gaat naar de protes tantse kerk, het jeugdwerk en The Key Singers. Aanvang: 8.30 uur. Ssoeiwr RECLAME vrijdag en zaterdag: €1,50 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44, GOES Tel. (0113)21 56 14 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl BORSSELE Actiemarkt op Kerstenschool Rondom de Kerstenschool in Bors- sele wordt morgen een actiemarkt gehouden. Er zijn veel kramen, een rommelmarkt en allerlei activitei ten voor jong en oud. De actie markt duurt van 10 tot 15.00 uur. ABONNEE V VEILING Onderdeel van de Aiitomèüavs G OLOV" Goes Pearyweg 1 7 (Car Village®) Tel. 0113 - 275000 olov.nl KWADENDAMME - Kinderen van de Mgr. Heyligersschool in Kwadendamme kunnen hun hammetjes voortaan al picknickend op het plein opeten. Leer lingen van Goese Lyceum locatie Bergweg hebben twee picknicktafels ge maakt voor de school en die donderdag geplaatst. „We lopen hiermee voor uit op een landelijke campagne om basisscholieren te interesseren voor techniek", zegt Nico de Reiger van Het Goese Lyceum. foto Willem Mieras VANDAAG VOETBALREIS BIEDEN VANAF €0 WWW.PZC.Nl/VEILING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69