Tot 50% KORTING 'Rijksheffingen R&B onverantwoord voor iorselse woningmarkt' Renovatie gemalen voor hoger waterpeil 22 Bfpalachou Nep-inspecteur van R&B op pad Renovatie Gastvrouwen Homeij Stand By lamp trendy damesmode Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel.0118-4131 66 vrijdag 8 juni 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De huurtoeslagen die woningcorporatie R&B Wo nen moet afdragen aan het Rijk, zijn onverantwoord voor het toe komstige volkshuisvestingsbeleid in de gemeente Borsele en de posi tie van de corporatie. De meerderheid van de gemeente raad geeft dit signaal af aan de lan delijke regering. Dat gebeurt via een motie van CDA-fractievoorzit- ter Marga van de Plasse die donder dagavond door een ruime raads- meerderheid is aangenomen. De Lokale Partij Borsele en WD stemden tegen, omdat beide frac ties geen voorstanders zijn van mo ties die over de landelijke politiek gaan. D66 en PvdA worden daar ook niet vrolijk van, maar raadslid Levien de Putter (D66) vond het echter wel stoer dat het Borselse CDA met de motie afstand neemt van het landelijk partijprogram ma. „Het CDA Borsele schiet de ei gen partijtop af', vulde Arno Wit kam (PvdA) aan. Het is immers de regering van CDA en WD die een huurtoeslag- heffing voor de corporaties heeft ingevoerd. Voor R&B komt dat neer op een jaarlijkse heffing van 1 miljoen per 2013. De corporatie krijgt ook nog eens een eenmalige aanslag van acht ton voor de kie zen als bijdrage in het Centraal Fonds Huisvesting. Dit fonds is be doeld om noodlijdende corpora ties uit de brand te helpen. Het Borselse CDA vindt het ook onver teerbaar dat corporaties verplicht worden gesteld om 75 procent van het woningbezit te koop aan te bie den. „Deze maatregelen verontrusten ons. Die zijn niet goed voor de cor poratie en ook niet goed voor on ze inwoners." Van de Plasse stelde als reactie op De Putter en Wit kam klip en klaar dat lokale CDA' ers ook een eigen verantwoorde lijkheid hebben. Wij zijn hier om de belangen van onze inwoners te verdedigen." Van de Plasse ver wacht veel meer van een nieuw plan voor hervorming van de wo ningmarkt. Het gaat bijvoorbeeld om een geleidelijke afbouw van de hypotheekrenteaftrek over dertig jaar, de afbouw van het eigenwo ning forfait en afschaffing van de overdrachtsbelasting. HEINKENSZAND - In de gemeenten Borsele en Reimerswaal doet een man zich voor als een inspecteur van R&B Wonen. Hij probeert op deze manier woningen binnen te dringen. R&B ontving donderdag een aan tal meldingen van huurders over de praktijken van deze oplichter. Of hij er daadwerkelijk in is ge slaagd onrechtmatig een woning binnen te komen, is niet bekend. De corporatie stuurde donderdag een brief naar alle huurders met in formatie over de werkwijze van de echte inspecteurs van R&B. „In de brief staat hoe zij te herken nen zijn, welke bedrijfskleding ze dragen en dat ze zich altijd legiti meren", aldus een woordvoerster. De renovatie van het gemeentehuis in Heinkenszand start na de bouwvak. Het gebouw krijgt onder meer aan de buitenkant een geheel andere uitstra ling. GOES - Historisch Museum de Be- velanden zoekt gastvrouwen en gastheren voor de tentoonstelling Merklappen uit de kast II, die van af 13 juli een maand te zien is in de Grote Kerk. De taken bestaan uit het ontvangen en registreren van bezoekers en groepen en de verkoop van winkelartikelen. Aan melden via 0113-228883. #WEBWINKEL De oplaadbare multiwerklamp Deze handige multifunctionele werklamp met instelbare lichthoek kan staan of hangen via een ophangbeugel of magneet en schijnt altijd op de juiste plek. Maar liefst 21 LED's zorgen voor een heldere lichtbundel en de extra spotlight maakt nauwkeurig werken mogelijk. Inclusief oplaadbare Li-ion accu, 220V adapter en 12V auto-adapter. Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 39,95* ♦Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie diversen WOLPHAARTSDIJK - Waterschap Scheldestromen begint binnen kort met het aanpassen van de laat ste twee van in totaal negen gema len voor de verhoging van het wa terpeil in het Veerse Meer. Het gaat om Oostwatering bij Veere en De Piet bij Wolphaartsdijk. Het waterpeil in het Veerse Meer is verhoogd met dertig centimeter om de natuur te verbeteren. Zowel planten als dieren profiteren daar van. Maar een hoger waterpeil mag niet leiden tot wateroverlast voor de omgeving, zoals omwonenden en boerenland. Om dat te voorkomen, zijn gema len in de buurt van het Veerse Meer aangepast. Die kunnen er be ter voor zorgen dat water wordt af gevoerd. Van het gemaal Oostwatering wordt de pompinstallatie aange past. Bij De Piet wordt de dieselaandrij ving van de tweede pomp vervan gen door een elektrische aandrij ving. Het gemaal Poppekinderen neemt het werk van Oostwatering over, totdat dat in september weer beschikbaar is. De tweede pomp van De Piet is nu niet in gebruik en kan vanaf het einde van het jaar als extra worden ingezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68