Goes rekent op tekort van zes ton Nog 2 dagen! 3 BEVELANDEN/THOLEN Burgemeester Kunduz vergaapt zich aan Goes' afvalinzamelingssysteem almanak Richtinggevoel mmiÊm m mi mMmmwm VRIJDAG 8 juni 2012 21 Terug in de schoolbanken 22 en 23 Perspectiefbrief: gemeente duikt door rijksbezuinigingen vanaf 2016 structureel in de min door Luc Oggel GOES - Goes houdt voor 2016 reke ning met een structureel begro tingstekort van 620.000 euro. Dat staat in de perspectiefbrief, het 'doorkijkje' naar de begroting van volgend jaar. Uit de nota blijkt dat de begroting de komende drie jaar nog sluitend is, maar dat de gemeente daarna in de min duikt. Het tekort is een gevolg van de rijksbezuinigingen. Zo voorziet Goes een flinke kor ting op de uitkering voor het ge meentefonds. Het gaat om bedra gen van vijf ton vanaf volgend jaar, oplopend tot 1,5 miljoen in 2016. Daarnaast gaat de overheve ling van Awbz, Wet werken naar vermogen en jeugdzorg naar ge meenten geld kosten. Overigens zijn de bedragen op dit moment aannames, zegt wethouder Loes Meeuwisse. Door de val van het kabinet is' een aantal onderwerpen controversieel verklaard, waardoor er nog geen besluit over is geno men. Toch houdt de gemeente ern stig rekening met het aangekondig de bezuinigingsscenario van het Rijk. Goes kan die klappen de eer ste jaren nog opvangen, omdat in het collegeprogramma van 2010 al een voorschot is genomen op alle ontwikkelingen. Goes heeft al acht miljoen aan bezuinigingen inge vuld. Daarnaast is het de bedoe ling op de Bevelanden een flinke besparing voor elkaar te krijgen door het opzetten van een regio naal werkbedrijf. Het tekort vanaf 2016 kan in elk geval niet worden opgevangen vanuit de algemene re serve, die op zich goed is gevuld met de teruggekomen Landsban- ki-miljoenen. „Dat helpt niet, want uit die pot kun je eenmalig iets halen, terwijl het tekort struc tureel is", legt Meeuwisse uit. Goes moet, blijkt uit de perspec tiefbrief, ook nog een andere te genvaller zien op te vangen. De voorgenomen vernieuwing van de riolering valt zes ton duurder uit, omdat er veel meer moet worden vervangen dan gedacht. „Dat bete kent wellicht een verhoging van het rioolrecht van enkele tientjes per jaar, maar dat is aan de ge meenteraad", zegt Meeuwisse. Het gemeentelijk rioleringsplan (GRP) is naar verwachting in september klaar. De raad behandelt de perspectief brief eind deze maand. Dat moet voor het zomerreces, omdat de be groting er in september moet lig gen. anagBnanppsa GOES - De burgemeester van het Afghaanse Kunduz, Najibullah Amerkhail (midden), was donderdag op bezoek in Zeeland. Hij kreeg in Goes onder meer uitleg over het ondergrondse afvalinzamelingssysteem. De burgemeester, hier op uitnodiging van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG), bracht verder een bezoek aan het politiebu reau in Goes, het gemaal in Ritthem en de boulevard in Vlissingen. www.pzc.nl/video foto Willem Mieras sfsssassszefsss Tip? redactie@pzc.nl Hij is van het type dat satellietnavi- gatie in de auto rekent tot de beste uitvindingen van de eeuw, maar er zelfs mét dat hulpmiddel nog in slaagt te verdwalen. Vooralsnog ver liep het uitstapje naar Paleis hetLoo echter zonder problemen. De ingang van het paleis was snel gevonden en hij stiefelde gewapend met platte grond samen met zijn vriendin naar binnen, klaar om historisch erfgoed op te snuiven. Bij de eerste deur al werd hij tegengehouden door een sup poost die in de tegenovergestelde rich ting wees. „U moet daar beginnen. En uiteindelijk komt 99,9 procent er dan hiér bij de uitgang weer uit." De Zierikzeeënaar toonde zelfkennis. „Het zou zomaar kunnen dat ik die 0,1 procent ben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67