50%* zeeland 125 Lang profijt van versierselen it's sale time bij DE NOBELAER Vismarkt iri Veere Goesenaar moet naar PBC van rechter vanaf vrijdag 8 juni "met uitzondering von de nieuwe collectie en op de Marccam collectie krijgt u 30% korting. wij zijn 7 dagen geopend! moondag 13.00 uur - 18.00 uur dinsdag t/m vrijdog 10.00 uur - 18.00 uur zolerdog 10.00 uur - 17.00 uur zondag 12.00 uur - 17.00 uur www.denobelaerdomburg.nl "Dat is Hollandse Nieuwe happen met dat mooie stadhuistorentje als achtergrond!" Iedere zaterdag 10.00 -16.00 uur. vrijdag 8 juni 2012 MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren bevolen dat een 37-jarige Goesenaar hoe dan ook door deskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC) moet worden onderzocht. De man, die regelmatig geweldda dig is tegen zijn vader en daarvoor al eerder is veroordeeld, moest zich verantwoorden omdat hij weer eens de stampij had veroor zaakt. Hij wilde in principe best worden onderzocht, maar had op advies van zijn advocaat G. Koppen zijn medewerking daaraan op voor hand al geweigerd. Nu moet hij dus van de rechter. SINT-PHILIPSLAND Binnenvaartschip vast bij Flipland Een binnenvaartschip is gisterochr- tend vastgelopen op de Krabben- kreek bij Sint Philipsland. Dat gebeurde nadat het schip zijn lading had gelost in de haven. Bij het verlaten van de haven kwam het schip vast te zitten. Toen het halverwege de middag hoog water werd, raakte het binnenvaartschip vanzelf weer los. ZIERIKZEE Wedstrijd zoekt vrouwen en jeugd foto's Ronald den Dekker De vuvuzela's van zolder, de nootjes in grootverpakking in de kast. In de aanloop naar het EK kleuren de straten oranje. Zoals in Kerkwerve, waar eetcafé 't Oekje in oranje is verpakt. door Esme Soesman Eigenaresse Marloes den Boer van het Kerkwerfse café hoopt maar één ding. „Dat het Nederlands elftal er lang in zal blijven, anders is het een hoop werk voor niks." Met wat vrienden heeft zij de ge vel van haar kroeg uitbundig met oranje doek en linten versierd. Bin nen sieren vlaggen in alle soorten en maten plafond en muren. Het EK is niet het enige moment dat er in het eind vorig jaar door Marloes geopende etablissement voetbal wordt gekeken én (meer nog) over voetbal wordt gespro ken. „Die voetbaljongens van WIK'57 zitten hier veel. Kerkwer ve is sowieso een beetje een voet baldorp". Dus wordt aan de bar heel wat onderlinge strijd geleverd tussen fans van diverse grote clubs. „Ik vind het leuk dat we nu een keer met z'n allen voor één ploeg zijn. Dat gaan we hier lekker uitgebreid vieren." Mensen van het dorp, maar ook vakantiegan gers kunnen bij 't Oekje (of één van de andere oranjeminded kroe gen in de regio) terecht. „Er zullen zaterdag misschien wat meer gezin netjes zijn dan normaal", ver wacht Marloes: „Dat is ook het leu ke van een dorpscafé. Kinderen kunnen gewoon met hun ouders mee." Niet alleen horecaondernemers en winkeliers kleuren hun omgeving oranje, ook in woonwijken spat de voorpret er her en der vanaf Zoals aan de Kanterlaan in de Zierikzee- se wijk Malta, waar drie buren ge zamenlijk de gevels van hun woon huizen met vlaggen hebben behan gen. Tijdens de wedstrijd Neder- land-Noord-Ierland. „Mijn vrouw zat te kijken en gaf de standen aan ons door", omschrijft Peter van Baal de werkwijze. Nadat hij in 1988 als winnaar van een prijs vraag het EK in Gelsenkirchen mocht bijwonen, is Peter besmet. „Dat geeft zo'n kick. Sindsdien heb ik iedere keer iets gedaan." In de buurmannen Walter en Chris heeft hij minstens zulke en thousiastelingen gevonden. „Niet dat hier voor duizenden euro's aan spul hangt, maar het doet wel iets met de sfeer en de reacties zijn ook erg leuk." De organisatoren van het Federa tief Kampioenschap Zout staat open voor inschrijving. De viswed strijd is niet alleen voor mannen die graag in zout water vissen. Ook vrouwen en jeugd zijn zeer wel kom, ze krijgen een eigen vak en tellen zwaar mee in de einduitslag. De wedstrijd wordt gehouden op 20 oktober op het strand Kijkduin. ZIERIKZEE Cantatedienst in Thomaskerk Bariton Marcel van der Zande treedt komende zondag op tijdens de cantatedienst in de Thomaskerk in Zierikzee. Hij zingt samen met de Thomascantorij 'Alles was ihr tut' van Dieterich Buxtehude. De Thomascantorij is een betrekke lijk nieuw ensemble waarvan de le den op projectbasis werken. Voorganger tijdens de dienst is do minee Michiel de Zeeuw. KOM NAAR ONZE SHOWROOM VOOR EEN DEMONSTRATIE! •f ejJ" Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 Ijr* info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl Onderhoudsarm en optimale isolatie. DAKKAPELLEN i 0118-441944 ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65