Tevredenheid over financiën Fizi beleeft nadagen 35 mm celluloid nlm 221 zeeland PZC Waterputten voor Kenia Patrijs terug in duingebied bij Haamstede Amélie Renovatie van gemalen voor hoger waterpeil Homeij StandBy lamp vrijdag 8 juni 2012 Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-4131 66 BURCH-HAAMSTEDE - De actie Wa terputten voor Kenia van de Gere formeerde Kerk Haamstede (PKN) heeft ruim 14.000 euro opge bracht. Het resultaat van diverse ac ties in de voorbije 10 maanden. In middels worden voorbereidingen gemaakt om drie putten te slaan. Corrie en Johan Hanse en Reiny en Jan Stigter gaan 29 juli a.s. (voor eigen rekening) naar Kenia. BURCH-HAAMSTEDE - De patrijs is terug in de Zeepeduinen. „Het is zeker tien jaar geleden dat daar een patrijs is gezien", zegt Ted Sluijter van Natuurmonumenten. Hij was het die twee vogels tegen kwam in het duingebied bij Burgh-Haamstede. „Dat is toch wel heel mooi." De patrijs is een typische akkervo gel en heeft het niet gemakkelijk in Nederland. Door het verdwij nen van overhoeken en akkerran den met veel kruiden is het leefge bied kleiner geworden. Maar op Schouwen-Duiveland lijkt het dier momenteel bezig aan een opmars. Sinds de afgelopen winter worden de patrijzen regel matig gezien in het poldergebied bij Haamstede. De patrijs is een standvogel die vooral zaden, eet, maar ook insekten niet uit de weg gaat. Raad stemt in met jaarrekening gemeente door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeenteraad is te vreden over het gevoerde finan ciële beleid. Dat bleek donderdag avond tijdens de commissieverga dering samenleving en bestuur. Vooral het feit dat de accountant weinig opmerkingen voor verbete ringen had, beviel de raadsleden wel. De gemeente heeft over 2011 ruim 1,2 miljoen overgehouden, waarvan 70.000 euro structureel. Maar de gemeenteraadsleden wil den toch graag wat inhoudelijke opmerkingen kwijt over het ge voerde beleid. Dat bleek echter niet de bedoeling. Voorzitter Wout van den Berg reageerde licht geïrriteerd op opmerkingen van verschillende raadsleden over be leid. „De opmerkingen zijn op het randje", zei hij. Robbert Lievense van LSD deed daar nog een schep je bovenop. „We moeten nu niet s y De succesvolle Franse film 'Le fabuleux destin d'Amélie Pou- lain' werd 10 jaar geleden (10 januari 2003) vertoond als openingsfilm van het filmtheater Fizi, dat zich vestigde in de schaduw van de Nobelpoort in Zierikzee. Fizi werd een be grip op Schouwen-Duiveland. door Ali Pankow Vanavond en zaterdagavond ver toont Fizi de film Omar m'a tuer over een Marokkaanse man die be schuldigd wordt van moord. praten over beleid." Uit de reacties van zowel Ad Schouw (CDA) en Florus van der Paauw (SGP) bleek dat de raadsleden toch een wat an dere opvatting hadden over het discussiëren over een jaarverslag. Beide partijen hadden een bijdra ge voorbereid waarin de nodige in houdelijke vragen waren verwerkt over het gevoerde beleid. Zo wilde het CDA naar aanleiding van het verslag weten wanneer de aanpak van het verpauperde bedrijfsterrein bij Brouwershaven wordt opgepakt nu Innovation Is land is afgeblazen. De SGP wilde weten wanneer de beloofde detail- handelstructuurvisie klaar is. Wethouder Ad Verseput legde uit dat Brouwershaven wordt opge pakt bij de uitwerking van Tij van e Toekomst. De detailhandelstruc- tuurvisië is op een haartje na klaar en daarna zal het overleg met de ondernemers worden gestart. Les Intouchables is de best bezochte Franse film ooit. Deze succesfilm is vrijdag 22 en zaterdag 23 juni te zien in het Zierikzeese filmtheater. Met Knoester en Berkelientje werd deze week in Fizi het tijdperk van kinderfilms met analoge projectie af gesloten. De omschakeling van analoge naar digitale projectie in de Neder landse bioscopen en filmhuizen gaat razendsnel. „Het gaat zelfs zo rap, dat ik er bij de sa- menstelling van het programma deze maand al terdege rekening mee heb moeten houden", zegt programmeur Lennard Howard van filmtheater Fizi in Zierikzee. „Ik heb voor juni wel vier a vijf films moeten wisselen, omdat ze lang niet allemaal meer op 35mm verkrijgbaar zijn. Bij de kinder films is er zelfs alleen nog maar di gitaal aanbod. Wij hebben dan ook afgelopen woensdagmiddag al de laatste kinderfilm in Fizi voor dit seizoen gedraaid. De rest van de maand hebben we geen kinder matinees meer", vertelt Howard. Hij verwacht dat filmhuizen die geen haast hebben gemaakt met de omschakeling van analoge naar digitale projectie danig in de pro blemen gaan komen nu de landelij ke omschakeling zich zo snel vol trekt. Voor het Zierikzeese filmtheater geldt een specifieke situatie. Fizi staat aan de vooravond van de ver huizing naar de nieuwe locatie in theater De Weverij aan het Kerk hof ZZ. Met die verhuizing gaat Fi zi ook over naar digitale projectie. De laatste weken in de huidige ves tiging, op de hoek Korte Nobel- straat/Watermolen, worden de 35mm films nog analoog geprojec teerd. Fizi beleeft dus de nadagen van celluloid. Howard heeft geen idee wat er straks met die oude projector gaat gebeuren. „Als het nou een mooi apparaat was zou je het tentoon kunnen stellen, maar het is maar een lelijk stuk metaal." Het gemeentebestuur draagt met. een eenmalige subsidie van 19.800 euro bij in de kosten voor omscha keling naar digitale projectie. Daar mee geeft de gemeente gehoor aan het advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Het sectorinstituut van de film, de distributeurs en de vertoners heb ben in overleg met het filmfonds de handen ineen geslagen om met een landelijk plan alle filmhuizen en bioscopen in één klap te digita liseren. De uitvoering vergt 39 mil joen euro, de distributeurs dragen 26 miljoen bij en de vertoners 7 miljoen. De rijksoverheid bekos tigt 3 miljoen euro. „Natuurlijk verdwijnt er voor onze vrijwillige operateurs een brokje romantiek. Wie van filmdraaien houdt, wil ook fysiek bezig, zijn met het in elkaar zetten van films. Daar is straks geen sprake meer van. Als de apparatuur gereed staat, wordt het op de avond of middag van vertoning een kwestie van op een knopje drukken. Dat zou degene die kassadienst heeft in principe ook kunnen doen", zegt de programmeur van Fizi. Vol gens hem is het wel van belang dat de operateurs training krijgen in het downloaden van de films. Daar is ook tijd voor ingeruimd. Tegenover het verdwijnen van een brokje romantiek staan wel heel veel voordelen, vindt Howard. Bre ken van de film is er bijvoorbeeld niet meer bij, maar vooral het beeld zal mooi zijn en blijven. „Nu wordt de kwaliteit na elke keer draaien iets minder. Daar is straks geen sprake meer van. Verder zal ook het geluid echt haarscherp zijn bij digitale projectie." Howard verheugt zich op voortzet ting van Fizi in de Weverij. „Ik heb er heel veel zin in. Het wordt ook zo'n mooi theatertje." 'Wie van filmdraaien houdtwil ook fysiek bezig zijn met het in el kaar zetten van films' www.pzc.nl ÏÏ&ÈA; CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow zag de voorstelling 'Tar- tuffe' van NTGent in Den Haag. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij WAT VINDT U? Tweede woningen moeten in dorps kernen worden toegestaan. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto WOLPHAARTSDIJK - Waterschap Scheldestromen begint binnen kort met het aanpassen van de laat ste twee van in totaal negen gema len voor de verhoging van het wa terpeil in het Veerse Meer. Het gaat om Oostwatering bij Veere en De Piet bij Wolphaartsdijk. Van het gemaal Oostwatering wordt de pompinstallatie aange past. Bij De Piet wordt de diesel- aandrijving van de tweede pomp vervangen door een elektrische aandrijving. Het waterpeil in het Veerse Meer is verhoogd met der tig centimeter om de natuur te ver beteren. Zowel planten als dieren profiteren daarvan. CESfZOKEH pzc.nl/webwinkel categorie diversen De oplaadbare multiwerklamp Deze handige multifunctionele werklamp met instelbare lichthoek kan staan of hangen via een ophangbeugel of magneet en schijnt altijd op de juiste plek. Maar liefst 21 LED's zorgen voor een heldere lichtbundel en de extra spotlight maakt nauwkeurig werken mogelijk. Inclusief oplaadbare Li-ion accu, 220V adapter en 12V auto-adapter. Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 39,95* ^Exclusief verzendkosten #WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62