Alternatief plan voor Gat van Bru SCHOUWEN-DUIVELAND m a k* m almanak Richtinggevoel VRIJDAG 8 juni 2012 21 FiZi beleeft nadagen 35mm 22 en 23 Ondernemer Van Veldhuizen houdt vertrouwen door Piet Kleemans BRUINISSE - Het wil nog niet erg vlotten met de invulling van wat in de volksmond 'het Gat van Bru' wordt genoemd, maar initiatiefne mer Roberto van Veldhuizen van Veldhuizen Retail geeft: de moed niet op. Er ligt inmiddels een alter natief plan. Op de plaats van het 'gat' - recht te genover de huidige AH-super- markt aan De Dreef - stond vroe ger een Ciooo-supermarkt. Enkele maanden geleden werd het al ge ruime tijd leegstaande gebouw ge sloopt. Van Veldhuizen Retail - uit bater van de AH-su per markt in Bruinisse en de AH in Burgh-Haamstede - wil op het vrij gekomen terrein een nieuwe AH-supermarkt met Etos-drogiste- rij en Gall 8c Gall-slijterij bouwen. Op het terrein heeft Van Veldhui zen veel meer ruimte dan op zijn huidige stek. Met de nieuwbouw wil Van Veld huizen de zo gewenste vernieu wing in het hart van Bruinisse een flinke impuls geven en hij was en is ervan overtuigd dat dat ook gaat lukken. Het zit de ondernemer echter niet mee. Eén van de pro blemen is de aanwezigheid van een particuliere woning op het braakliggende terrein. De bewoner heeft te kennen gege ven niets te zien in verkoop van zijn huis. Dat weerhoudt Van Veld huizen er niet van om zijn plan nen door te zetten. Inhoudelijk wil hij nog niets zeg gen over het alternatieve plan. Het enige dat hij kwijt wil, is dat de ba sis voor de plannen voor het over grote deel hetzelfde blijft. Van Veldhuizen gelooft heilig in de kansen voor invulling van het 'Gat van Bru'. „Voor Bru zou het abso luut goed zijn als er kwalitatief hoogwaardige winkels komen aan De Dreef De potentie is er zeker." Op welke termijn de plannen ge realiseerd kunnen worden is vol gens de Bruse ondernemer nog niet. te zeggen „Nee, ik ga echt geen termijnen noemen, maar als je in zo'n project als dit stapt weet je dat het even kan duren. Nee, ik geef zeker niet op. Daar ben je on dernemer voor." Bru maakt zich ondertussen zor gen over het 'gat'. Leden van de dorpsraad Bruinisse worden vol gens voorzitter Henk Mol regelma tig aangeklampt door Bruënaars die zich afvragen hoe lang het gat een gat blijft. Mol hoopt met Van Veldhuizen dat de plannen doorgaan en dat de sceptici ongelijk krijgen. „Het wordt echt mooi. Daar ben ik van overtuigd. Maar de bal ligt nu bij andere partijen." Veldhuizen Retail wil het 'Gat van Bru' vullen met een nieuwe AH-supermarkt, Etos-drogisterij en Gall Gall-slijterij. foto Ronald den Dekker •jxeeasemz ri/AëiV- omroep zeeland tv Tip? redactie@pzc.nl Hij is van het type dat satellietnavi- gatie in de auto rekent tot de beste uitvindingen van de eeuw, maar er zelfs mét dat hulpmiddel nog in slaagt te verdwalen. Vooralsnog ver liep het uitstapje naar Paleis het Loo echter zonder problemen. De ingang van het paleis was snel gevonden en hij stiefelde gewapend met platte grond samen met zijn vriendin naar binnen, klaar om historisch erfgoed op te snuiven. Bij de eerste deur al werd hij tegengehouden door een sup poost die in de tegenovergestelde rich ting wees. „U moet daar beginnen. En uiteindelijk komt 99,9 procent dan hiér bij de uitgang weer uit." De Zierikzeeënaar toonde zelfkennis. „Het zou zomaar kunnen dat ik die 0,1 procent ben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61