voor de tuin wonen i n Pipowagen als werkplek vrijdag 8 juni 2012 In juli en augustus staan tweede huis jes in het buitenland in deze rubriek centraal. Wie ook zo'n (vakantiehuis je bezit, kan zich aanmelden via wonen@wegener.nl Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmland. tTi De meeste staan in eigen tuin. door Jan van Mullem 'Pipo de Clown en Diane Busink: „Mamaloe! Ja, tuurlijk ken ik de serie. Wie niet? Samen trekken ze de wereld rond, in hun woonwagen, met ezel Nononono ervoor. Ik zat vaak voor de televisie, vond het geweldig. De pipowagen heb ik nu, de avonturen kan ik erbij bedenken." Waar heb je de pipowagen op de kop getikt? „Marktplaats. Hij was van een boer, die 'm als caravan gebruikte. Het is lastig een nette, betaalbare wagen te vinden. Voor een mooi gerestaureerde betaal je tien duizenden euro's. De mijne was een veredelde schaft- keet. Erik heeft 'm opgeknapt en geschilderd. Ermee rijden, kan niet meer. Hij heeft destijds onze tuin nét gehaald. Was ook genoeg; hij mag nooit meer weg." Hij heeft een mooi plekje onder een boom, zie ik op de foto. ,Ja, een wildekersenboom, een grote. Vólgens de buur vrouw heeft de boom zich eind jaren zestig zelf uitge zaaid. In de eerste week van mei, als ik de pipowagen na de winter weer bewoonbaar maak, gaat hij in bloei. Prachtig! Alleen smaken de kersen niet. Vinden wij al thans; de spreeuwen denken daar heel anders over!" Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl De tuin is nu op z'n mooist. Alles is nog lekker fris, veel vaste planten staan in bloei, de eenjarige zo- merbloeiers zijn al wat imposanter dan bij aankoop en het eerste fruit uit eigen tuin kan geplukt worden. Vogels zijn overal te horen en de heerlijke geur van bloeiende planten is heel sterk. Juni is vooral een tijd om te genieten van (hopelijk) mooi weer en en lange zomeravonden. Toch moet er ook nu het een en ander gebeuren in de tuin om er tot diep in de zomer van te kunnen genieten. En waarom ook niet? De dagen zijn lang en uitnodigend. Snoeien Rond de langste dag van het jaar krijgen veel planten een groeispurt. Daardoor herstellen ze snel van een knip- of snoeibeurt. Knip daarom vóór 21 juni de hagen, zoals buxus en taxus. Wacht tot een bewolkte dag om verbranding van de pasgeknipte blaadjes te voorkomen. Een 'ouderwetse' snoeischaar is het beste gereedschap voor deze klus, omdat die de kleinste beschadigingen maakt. Wie veel haagjes heeft of ongeduldig is, kan kiezen voor een elektrische snoeischaar. Die is er ook draadloos. De eerste uitgebloeide rozen kunnen ook worden afgeknipt. Snoei planten als de sering en de vrouwenmantel direct na de bloei terug, zodat ze compact blijven. Controleer vooraf of de haag al gesnoeid mag worden. Bepaalde bladverliezende hagen moeten namelijk"juist in de winter gekortwiekt worden. Gazon Het gras moet nu vrijwel wekelijks worden gemaaid. Maai het niet te kort, want dan verbrandt het in de zon. Dit is ook een prima tijd om de randjes van het grasveld recht af te steken. Dat houdt het gazon strak. Maandelijks bijmesten is heilzaam. Een hekel aan maaien? Overweeg dan een maairobot of koop voor grote grasvelden een zitmaaier. De modernste zijn luisterstil en milieuvriendelijk dankzij het gebruik van een accu. Onkruid en ongedierte Na een zomerse bui spuit het onkruid bijna zichtbaar uit de grond. Het moet er toch uit, dus verstand op nul en plukken maar. Een matje voor de knieën is lekker comfortabel. Trek als het even kan het onkruid inclusief wortel eruit. Schoffel de grond vervolgens lekker los. Verwijder ook meteen uitgebloeide bloemen, zodat de planten langer doorbloeien. Controleer de planten intussen op ongedierte als slakken of luizen. In veel gevallen kunnen ze op biologische wijze verwijderd worden. Bescherm desgewenst bessenstruiken, aardbeien en dergelijke met een net tegen vogels, maar voorkom dat de vogels erin verstrikt raken. Reageren? wonen@wegener.nl NAMEN Diane Busink (43) en Erik Gerritsen (45) BEROEPEN zij: orthopedagoog; hij: fy siotherapeut WOONPLAATS Wyler (Duits land) TWEEDE HUISJE sinds 2008 FUNCTIE werkplek, 'tweede huiskamer' Diane Busink en haar vriend hebben een pi powagen in de tuin, haar werkplek, foto's DB Dus dat doe je in je 'tweede huisje': fantaseren. „Oók. Ik schrijf. Romans, al klinkt dat wel heel gewich tig, haha. Ik heb één boek geschreven, ben nu bezig met het tweede, de op zet ervan. En ik tik er verslagen en rapporten uit, voor mijn werk - ik ben orthopedagoog. Je kunt de pipowagen zien als mijn werkka mer. Ik kan er rustig werken, op mijn lap top aan tafel binnen of op de veranda. En als ik klaar ben, laat ik al les liggen, voor de vol gende keer. Niemand die me stoort. Ideaal." Je hebt geen kinderen die spontaan binnenvallen? „Jawel, vier - de oudste 16, de jongste 7 - maar voor hen is het nieuw tje er af. De tijd dat ze hier met hun speel goedpistool dekking zochten, is voorbij. Toen we de wagen net hadden gekocht, in 2008, hebben ze allen _een keer hier geslapen, in de bedstee. Daarna was het mijn domein. Ik wilde een eigen plek waar ik niet gestoord word, ook niet door de telefoon of de wasdro ger. Dus buitenshuis. De tuin is ideaal. Ik kijk uit op weilanden. Heel rustgevend. Of in spirerend, wat je wilt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55