een leuk huisje' zegt iedereen wonen 17 -iÏK agm v - - a NIEUW lil H 0f])HUIS vrijdag 8 juni 2012 J Het huis aan de Geertruidlaan is verrassend licht. den in de natuur. „We wonen echt aan de rand, maar dat is in Ouwerkerk al snel het geval", zegt Saskia. Het huis dat sinds vorig jaar zomer hun eigendom is, stond jaren lang te koop. Pas tijdens een open-huizen- route nam het stel voor een eerst een kijkje. „We liepen er wel eens langs met de hond, maar ik vond het er vanaf de buitenkant donker uit zien." Ook de hoge vraagprijs weerhield Saskia en Erwin er van om een afspraak te maken voor een bezichtiging. „Het huis heeft drie j jaar te koop gestaan. Ooit vroegen ze er 389.000 euro voor." Op het moment dat in teresse van de huidige eigenaren werd ge- J wekt, was de prijs al gedaald tot 'bieden van af 299.000 euro'. „Dat was nog te veel, maar tijdens een open huizendag ligt de drempel wat lager om toch even binnen te kijken, zonder dat je de eigenaren valse hoop geeft." Op die dag in oktober vielen ze voor het huis, maar er werd tot juli onderhan deld voordat ze het eens werden over de ver koopprijs. Het was het wachten waard. „Ik I ben heel blij met dit plekje." f Nu het gezin bijna een jaar in hun nieuwe huis woont, vindt Saskia het licht en de sfeer één van de grootste pluspunten. „Met die lage ramen had ik verwacht dat het bin nen donker zou zijn, maar dat is helemaal niet zo." Door het lage puntdak oogt het huis niet al te ruim. „Iedereen zegt ook: 'wat hebben jullie een leuk huisje', maar het foto's Dirk-Jan Cjeltema is met drie kamers best ruim" Het opvallen de dak geeft karakter aan bijna elk vertrek. Zo is de wand tegenover het lage raam aan de voorkant ruim vier meter hoog, wat een ruimtelijk gevoel aan het relatief bescheiden zitgedeelte geeft. Ook de enige kamer boven - het domein van dochter IJfke - is door de schuine wan den een knusse kamer geworden. „Daar heb ben we nog wel veel werk aan gehad", zegt Saskia. Aan de twee slaapkamers op de bega ne grond hebben Saskia en Erwin nog wei nig veranderd. „We hebben een aparte in gang naar de badkamer gemaakt, zodat je niet per se door de ouderslaapkamer moet lopen." Eén kamer - de voormalige garage - was in gericht als thuisbioscoop. „Dat wordt straks de logeerkamer. Mijn man is bezig met de vervanging van de schuur in de achtertuin. Zodra die af is, kan deze kamer ook inge richt worden." Saskia heeft nog meer wen sen, zo is de badkamer aan de kleine kant en wil ze op termijn een andere keuken. „Maar er is goed mee te leven hoor. In een ander huis dat we op het oog hadden moest er echt een nieuwe keuken in." Behalve de toegang tot de badkamer en de schuur be stond het klussen vooral uit schilderwerk. „De kleuren zijn door de vorige bewoner heel goed gekozen. De bruinige kleur in de huiskamer had ik zelf nooit verzonnen, maar die komt echt heel goed tot z'n recht" In de ruime tuin is plaats voor een grote trampoline, een schuur en een kippenhok voor de kippen Guus, Gijs en Sneeuwbal. Het huis aan de Geertruidlaan zit met de voormalige garage vast aan de identiek ontworpen woning van de buren. Erwin timmerde het inbouwbed op de slaapkamer van IJfke. Ook voor de woonkamer maakte hij' meubeltjes op maat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51