'Wat hebben jullie 61 wonen vrijdag 8 juni 2012 _L Meubelproducent Thonet breidt collectie uit met twee nieuwe stoelen Ontwerp zelf je keuken met behulp van www.keukenontwerper.nl Een bezoek van een keukenzaak be gint met het uitwerken van eigen ideeën. Folders zijn daarbij een han dig hulpmiddel. Rondkijken bij diver se winkels kan natuurlijk. De Stichting Voorlichting Keukens heeft een nieuwtje. Èen handig hulpmiddel om snel te zien wat mogelijk is, is De Keuken ontwerper, waarbij snel en eenvou dig een virtuele keuken kan worden gemaakt. Bezoekers aan de site hoeven geen programma te downloaden. Het eni ge dat nodig om een 'keuken' te ont werpen zijn de maten van de ruim te. De website geeft ook de moge lijkheid om eerst een demonstratie te zien. Met behulp van het programma kun nen muren en deuren worden inge tekend. Ook kunnen apparaten in de keuken worden geplaatst en is een perspectieftekening te zien. Hypotheekvrij! in 10 stappen, het kan echt, maar je moet wel durven! Brede tegels zijn populair bij de aan leg van een terras, maar vaak stroomt het regenwater niet goed weg. Gevolg: het terras staat na een fikse regenbui vol water en de te gels worden vies en fiekkerig. Een goede afwatering is noodzakelijk om deze wateroverlast tegen te gaan. ACO, specialist op het gebied van afwateringstechniek, heeft een oplossing gevonden: zogenoemde sleufgoten in het terras om het wa ter letterlijk en figuurlijk in goede banen te leiden. Het populairste bestratingmateriaal van dit moment - natuursteen en grote tegels - worden strak tegen el kaar gelegd. In combinatie met voeg- vuller tegen onkruid, heeft het re genwater bijna geen kans meer om weg te stromen. Bij felle regenbuien verzamelt het regenwater zich in plassen en het vervuilde water stroomt van het gazon terug het ter ras op. De sleufgoten van ACO wor den tussen de terrastegels ge plaatst, zodat het water vanaf het terras in de goot stroomt. Heeft u tips? Mail dan naar. wonen@pzc.nl Sleufgoten kunnen plassen en viezigheid op het terras voorkomen Aflossen is in deze onzeke re financiële tijd misschien wel de veiligste manier van sparen. Het geeft je bo vendien een heel nieuw soort vrijheid. In zijn nieu we boek Hypotheekvrij! vertelt Gerhard Hermann over zijn beslissing om zo snel mogelijk zijn hypotheek af te lossen en alle obstakels die hij daar bij tegenkwam. Zijn relaas laat zien dat het nü tijd is om actie te onder nemen. Hypotheekvrij! verschijnt 13 juni. Nu de economische vooruitzichten alleen maar somberder worden, hui zen steeds minder waard worden en vaste contracten allang geen zekerheid meer bie den, drukken de hypothe ken - afgesloten op het hoogtepunt van onze eco nomie - als een blok beton op onze schouders. De hypotheekrenteaftrek wordt zeer waarschijnlijk af geschaft. Wie dertig jaar lang alleen maar de rente over zijn hypotheek betaalt is niets meer dan huurder van zijn eigen huis. Politicoloog/planoloog Gerhard Hor- mann (1961) is schrijver en journa list. Paperback, 240 pagina's, ISBN 97890 8975 2123, prijs €14,95 door Joeirï Wisse Ze zochten een ruimer huis, liefst vrijstaand en met een goe de tuin. Op zich geen extreme wensen, maar als je zoals Saskia Rijsdijk (39), Erwin van der Maas (42) en IJfke Sonneveld (12) het liefst in Ouwerkerk wil blijven wonen zijn je keu zemogelijkheden behoorlijk beperkt. Reden dat het gezin in hun ruim halfjaar durende zoektocht om hun huurwoning in te ruilen voor een eigen huis maar een paar wonin gen van binnen hebben bekeken. Saskia: „We hebben ook nog wel naar ande re plaatsen gekeken. Dreischor was voor ons bijvoorbeeld ook een optie. Maar uiteinde lijk wilden we toch in Ouwerkerk blijven." Erwin woont al z'n hele leven in het Duive- laiidse dorp, IJfke heeft haar vrienden en vriendinnen op de plaatselijke school en vol gens Saskia is er eigenlijk geen andere plaats op Schouwen-Duiveland waar de natuur zo mooi is. „Op Schouwen-Duiveland ben je overal buiten. Maar in alle andere plaatsen missen we het krekengebied dat Ouwerkerk- heeft. Hier loop je zo de bossen in en kun je gaan zwemmen aan de dijk als je er zin in hebt. In andere plaatsen loop je al snel langs tachtig-kilometerwegen als je een rondje met hond wil lopen. Vanuit hun nieuwe huis aan de Geertruid- laan lopen ze binnen een paar minuten mid- Waar: Geertruidlaan 2, Ouwer kerk. Bouwjaar:'ca. 1980. Wooimoppervlak: 110-119 m2. Peirceeloppervllak: 459 m2. DrndeBimig: Vrijstaande woning met twee slaapkamers beneden en één op de verdieping. Bijzonderheden: Aan de rand van Ouwerkerk gelegen, dicht bij het krekengebied. Oorspronkelijke vraagprijs: 389.000 euro. Laatste vraagprijs: 299.000 eu ro. Gekocht voor: 'behoorlijk on der de laatste vraagprijs' Verkocht bij: Marijke Berre- voets makelaardij. Noorsestraat 4, Ouwerkerk. Deze woning vonden Saskia en Erwin me de vanwege de ligging en de ruimte interessant, maar om het naar hun zin te maken moest er veel gebeu ren aan de binnen- en buitenkant. foto Sinke Komejan Makelaars Helleweg 1, Dreischor. „Een gewel dig huis, een stuk buiten het dorp. Er zat bijvoorbeeld ook een sauna in", herinnert Saskia zich. Het huis viel af omdat ze uiteindelijk toch lie ver in Ouwerkerk wilden blijven wo nen. foto Sinke Komejan Makelaars De EXP-collectie van Tho net is uitgebreid met twee nieuwe stoelen: de vouw stoel VW02 en de Span- stoel. EXP staat voor expe riment. De VW02 vouwstoel heeft oog voor detail. Via een aantal simpele hande ling laat het pakket zich vouwen tot een comforta bele stoel met veel toepassingsmo gelijkheden. De stoel is opgevouwen te dragen als een compact pakket. De VW02 is er in veel kleuren. De Spanstoel kan gesta peld worden. Hij bestaat uit twee zijframes van massief eikenhout. De zit ting en rugleuning van vi nyl worden over de fra mes geschoven en door twee spanners op span ning gezet. Het vinyl is in verschil lende kleuren te bestellen. www.thonetexp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50