Douchen op drie manieren gratis keuken, Een 41 wonen LIGGEND EXTRAATJE BUITEN vrijdag 8 juni 2012 Waarom zou je staan als je ook liggend kunt douchen? Sanitair merk Dornbracht presenteert de Horizontal shower (foto), een douche voor een 'wellnessbeleving', zoals het Duitse merk het omschrijft. Dornbracht lanceerde al eerder de zogenoemde Ambian ce Tuning Technique, waarmee een heuse 'douchechoreografie' kan wor den gemaakt, met verschillende watertemperaturen en straalsterktes en verlichting. De horizontale douche is voorzien van zes waterstralen, die vanuit het plafond stromen. Kies uit een programma voor verfrissing, revitalisering of balans. Het ligvlak is verwarmd en voorzien van een subtiele goot. De Horizontal shower neemt behoorlijk wat ruimte in, dus hij zal voor namelijk in grote particuliere badkamers of wellnesscentra worden toe- gepas Prijs op aanvraag. w, i/.dornbracht.com/nl Je ziet het steeds vaker. Een ludieke actie om een woning aan te prijzen. Begint het nog met cadeautjes die voor potentiële kopers inderdaad waarde kunnen toe voegen, zoals een keuken, in het landelijk nieuws worden de aanbiedingen steeds onwerkelijker. Nauwelijks bekomen van de foto van een hond op de onroerend- goedsite Funda, word je opnieuw verrast door een makelaar die een gratis koe bij een woonboerderij aanbiedt. Zit de woningmarkt zo ver op slot dat er trucs nodig zijn om een huis nog verkocht te krijgen? door John de Kok Er is een nieuwe realiteit op de woningmarkt. Sinds de crisis is het aanbod van wo ningen grofweg verdubbeld en het aantal transacties gehal veerd", zegt makelaar Corstian de Frel van Sinke Komejan Makelaars en Taxateurs uit Goes. De cijfers liegen er niet om. Stond het 'ge middelde' Nederlandse huis in 2007 nog 139 dagen te koop, in het eerste kwartaal van 2012 staat de teller op 294 dagen, zo blijkt uit cij fers van de Nederlandse Vereni ging van Makelaars (NVM). Daar komt nog bij dat hoe langer een woning te koop staat, hoe lager de verkoopkans wordt. In het eerste kwartaal ligt die op 22 procent (in 2007 was dat nog 62 procentna Lekker gesport of in de tuin gewerkt? Van een frisse douche knapt iedereen op. Drie keer ongewoon douchen: in de tuin, in een stoomdouche en zelfs liggend. De badkamer wordt steeds meer een wellnesscentrum. Zo kijkt niemand er meer vreemd van op dat je tijdens het douchen ook aan een bruin kleurtje kunt werken, dankzij een in de douche in gebouwde zonnebank. De Sunshower combi (foto) geeft UV-licht voor een zomers kleurtje en infrarood licht voor een comfortabel gevoel en een goede bloedsomloop. De Sunshower hangt in de hoek van de be staande douche. Er is een fiill-body- en een half-bodyversie. Liefhebbers van de sauna kennen het effect van een stoomdouche. Dit kan ook gewoon thuis, met een speciale stoomcabine. De St. Trop van Duravit is ontworpen door topdesigner Philippe Starck. De deur van de ze stoomcabine annex douche is net een schilderij. Bij de cabine wordt een mooi vormgegeven krukje geleverd om ontspannen te kunnen zit ten. De stoomdouche past in kleine badkamers, want hij neemt slechts 1 vierkante meter vloeroppervlak in beslag. H www.sunshower.nl www.duravit.nl Op warme dagen is het heerlijk je af te spoelen onder de douche. Dat kan in de tuin, met een speciale buitendouche. Ook voor spelende kinderen een feest. En het kan lekker snel. Een buiten douche hoeft geen ingewikkeld apparaat te zijn. Zo is de tuindouche So lo van Gardena (foto) simpel op de tuinslang aan te sluiten. Steek het statiefin het gras of in een parasolhouder. De hoogte van de douchekop is traploos instelbaar, zodat iedereen optimaal gebruik kan maken van de verfrissende douche. De douchekop heeft een brede straal en de sterkte is instelbaar. Prijs: 32,50 euro. Wie het wat luxer wil, kiest voor een vaste buitendouche. Bijvoorbeeld Viteo, een verfrissende designdouche, ontworpen door Danny Veniet. Op zich is een regenbui voldoende voor afkoeling in een hete zomer. Met dit idee in het achterhoofd bedacht Veniet zijn Viteo. Ga op de cir kel staan en de jetstreams in de douche worden geactiveerd. Het water straalt omhoog en komt als een regenbui boven je hoofd naar beneden. Ook deze douche kan worden aangesloten op een tuinslang. Prijs: 690 euro. Onder meer verkrijgbaar via Dacks.nl. www.viteo.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48