Nieuwe start voor Volley Hulst 38 Halve finale voor Van den Berge in Kapelle Van Assche naar wereldbeker Gent Ronald Zuijdwegt neemt afscheid vrijdag 8 juni 2012 ïtM! Morres stopt na tientallen jaren als hoofdsponsor Volleybalvereniging Morres Hulst gaat voortaan door het le ven als Volley Hulst. Een en an der is het gevolg van de beëindi ging van het hoofdsponsorschap door de meubelgigant. door René van Stee HULST - Aan de innige sponsor band tussen Morres en het Hulster volleybal kwam halverwege vorig jaar een einde. Met als gevolg dat ook de naam van de meubelgigant uit de verenigingsnaam verdwijnt. Die verandert met ingang van het seizoen 2012-2013 van Volleybalver eniging Morres Hulst in Volley Hulst. „Een mooi tijdperk is helaas ten einde. We hebben samen veel hoogtepunten mogen beleven. Me de dankzij Morres werd onze club een begrip in de regio en in de rest van Nederland. Daar zijn we hen dankbaar voor", zegt voorzitter Ge rard Hiel van Volley Hulst over het vertrek van de hoofdsponsor, die sinds 1975 verbonden was aan de vereniging. Uiteraard betreurt Hiel het wegval len van Morres. Niettemin heeft hij ook begrip voor de beëindiging van het sponsorschap. „In vroege re jaren was de familie Morres nauw betrokken bij de gemeen schap. Dat schept bijna vanzelf een band. Tegenwoordig staan er andere mensen bij Morres aan het roer. En hoe je het ook wendt of keert, die staan toch verder van al lerlei zaken af En hoe jammer dit ook is, daar moet je respect voor hebben. Zeker ook gezien in het licht van de moeizame jaren die het bedrijf achter de rug heeft." Onder meer halverwege de jaren tachtig acteerden zowel de man nen- als vrouwenteams van Mor res op het hoogste landelijke ni veau. Persoonlijkheden zoals Jo Everaert en Guido de Beule zijn onlosmakelijk verbonden met die glorieperiode. Die tijden keren waarschijnlijk nooit meer terug. - En dat heeft zo zijn redenen, ver klaart Hiel. „We ondervinden de laatste jaren meer hinder van le den die buiten de provincie gaan studeren en de club verlaten. Op zichzelf is dit een positief gegeven. En het is in feite ook niks nieuws, maar wij hebben er last van. Ver der is de aanwas van onderop min der groot dan in vroegere jaren. Onder meer door de vergrijzing en doordat er tal van andere (sport-)mogelijkheden zijn." hl het seizoen 2010-2011 kon de Hulster volleybalclub zelfs geen se niorenteams binnen de lijnen brengen. Het tij werd echter snel gekeerd. Na hard werken lukte dit een seizoen later wel. Eén man- nenteam, één vrouwenteam en drie jeugdteams voltooiden hun competities. Er pakken zich echter wederom donkere wolken samen, want het is nog onzeker of de mannen in het seizoen 2012-2013 van start kunnen gaan. Oorzaak: het vertrek van vier spelers. Daartegenover staat de inschrijving van een twee de vrouwenteam. „Achter de scher men trekken we er hard aan om een volwaardig mannenteam te kunnen formeren. Nieuwe spelers zijn van harte welkom, maar dit blijkt allerminst eenvoudig", ver telt Hiel. Niettemin toont de pre ses zich optimistisch en strijdvaar dig. „Opgeven komt in ons woor denboek niet voor. We doen er echt alles aan om het tij te keren en om toekomstbestendig te wor den." Als voorbeelden van die in spanningen noemt Hiel de jeugdin- stuiven die Volley Hulst op gezette tijden houdt voor kinderen van de basisscholen. En in samenwerking met de stichting Hulst In Bewe ging wordt er op 15 juni een beach- volleybalevenement gehouden voor scholieren in de leeftijd van elf tot en met vijftien jaar. Hiel: „We moeten creatief zijn in onze wervingsmethoden. Het is lastig, maar tot op heden sorteren die in spanningen hun effect. En uiter aard zijn we volop op zoek naar nieuwe sponsors. Want ook zon der die steun red je het tegenwoor dig niet meer." KAPELLE - Koen van den Berge heeft de halve finales bereikt bij het Kapelle Open. De 21-jarige ten nisser uit Burgh-Haamsteder was in de 2-categorie met 6-4 6-2 te sterk voor Thomas Felius. Van den Berge, die in februari nog als enige Zeeuwse speler de kwart finales van het nationaal ranglijst- toernooi in Goes bereikte, neemt het zaterdag op tegen favoriet Frank Clausing. Onderin het sche ma speelt de winnaar van de partij tussen Harold Schipper en Jeroen Alliët tegen Martij n van Haast eren, de nieuwe technisch direc teur van Challenger Zeeland. In de 3-categorie bereikte Felius wel de laatste vier door met 6-4 4-6 6-0 van Schipper te winnen. Ook Alliët staat in de halve eind strijd na een gemakkelijke zege op Emiel Gideonse: 6-0 6-0.^ Bij de vrouwen in categorie 4 gaat Linda Gruber richting de eindzege na haar 6-17-5-overwinning op Ire ne Gijzen. Vandaag treft Gruber de als eerste geplaatste Anneke Hoogesteger. In het gemengddub- bel 5 gingen Yvonne Goeman en Remco Paauwe door naar de halve finales. De nummers twee van de plaatsingslijst wonnen met 6-4 6-3 van Sylvia van Reeuwijk en Niels van Herk en spelen vandaag voor een finaleplek tegen Simone ten Hacken en Vincent van der Lin den. MIDDELBURG - Turner Anthony van Assche doet zaterdag mee aan het wereldbekertoermooi in Gent. De 23-jarige Sassenaar vervangt Yu ri van Gelder, die moest afzeggen. De Zeeuws-Vlaming zal alleen ac tief zijn op het onderdeel ringen. Zaterdag zijn de kwalificaties, zon dag volgen de finales. HOEDEKENSKERKE - SV Hoedekens- kerke neemt na zes jaar afscheid van speler/trainer Ronald Zuijd wegt. Dit gebeurt zaterdag vanaf 16.00 uur in een duel tussen de kampioensploeg van Hoedekens- kerke uit 2011 en de All Stars van Kloetinge, waar hij eerder speelde. Sander Blommaert van Morres smasht de bal langs het blok van Taurus in een duel uit 2005. archieffoto Peter Nicolai MIDDELBURG Fans van Hoogerland naar NK in Kerkrade Fans van wielrenner Johnny Hoo gerland organiseren een busreis naar het Nederlands kampioen schap op de weg, dat op 24 juni in Kerkrade gehouden wordt Belang stellenden kunnen zich voor 9 juni opgeven via johnnyhoogerlandnk @hotmail.nl Eerder stond een ver keerd e-mailadres vermeld. De kos ten bedragen 49,50 euro. Daarvoor krijgen ze de busreis, een fan-shirt, en koffie, thee en een broodje in de bus. De bus vertrekt op 24 juni om 7.00 uur bij het ANWB-station aan de A58 bij Kapelle. HOOFDDORP Boudens troeft weer Baaijens-Van de Vrie af Op de tweede dag van het NK para- dressuur (aangepaste sport) behaal de Janine Boudens donderdag we derom de tweede plaats in de klas se Grade III. De Goese behaalde met Nickey een score van 69,278 procent. Net als woensdag hield zij haar plaatsgenote Tessa Baai jens-Van de Vrie achter zich. Zij ei- digde met Riana op de vierde plaats (64,389 procent). In de tus senstand staat Boudens op de twee de plaats. Baaijens-Van de Vrie be zet de derde plaats, terwijl Sanne Voets aan de leiding gaat. HOOFDDORP Minderhoud opent NK met tweede plaats Hans-Peter Minderhoud is het NK dressuur in Hoofddorp begonnen met een gedeelde tweede plaats. In de Grand Prix scoorde de uit West- kapelle afkomstige ruiter met de hengst Glocks Tango 64,362 pro cent, precies evenveel als zijn part ner Edward Gal met Blue Horse Ro manov. Gal won de wedstrijd met Glocks Undercover met een score van 75,766 procent. Drievoudig olym pisch kampioene Ankie van Gruns- ven eindigde met Salinero als vier de met 73,380 procent. MIDDELBURG Trimloop op avond voor Triatlon Zeeland Een dag voor aanvang van de Triat lon Zeeland houdt dezelfde organi satie op vrijdag 15 juni een trim loop. Start en finish zijn op de Vlis- singse Boulevard, ter hoogte van de Zeevaartschool. De deelnemers kunnen kiezen uit een loop over drie, vijf of acht kilo meter. De opbrengst gaat naar de stichting Samen in Beweging die jongeren met lichamelijke of psy chische problemen door middel van hardlopen probeert te helpen. Meer informatie is te vinden op www.triatlonzeeland.nl. MIDDELBURG Voetbalsters MZC'11 in finale nacompetitie De voetbalsters van MZC'11 doen zaterdag een gooi naar een plaats in de tweede klasse van het vrou wenvoetbal. Op het veld van Kogel vangers in Willemstad speelt het team in de finale van de nacompeti tie tegen Barendrecht 2. De aan vang is 14.30 uur. MZC'11 bereikte de finale door in de eerste ronde ri goureus af te rekenen met SDS'55 uit Wekerom (4-2 en 6-0), in de tweede ronde moest het Rotter damse DHZ eraan geloven (1-1 en 1-0). In de competitie won en ver loor MZC'11 een keer van dit team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38