Van Gorkom maakt snel mentale stap 4 36 Koewacht kijkt uit naar strijd om 'José-trofee' Voetballers Duiveland op jacht naar hattrick Er gaan vier BMX'ers naar de Spelen: Jelle van Corkom, Twan van Gendt, Raymond van der Biezen en Laura Smulders. De bondscoach is Bas de Wever. vrijdag 8 juni 2012 Peter-Paul van de Poele met de nieuwe José van den Berghe-trofee. foto Mark Neelemans AXEL - „José is een icoon voor on ze zwemclub. Hij heeft heel veel voor onze vereniging betekend, echt een bijzonder mens", klinkt het vol eerbied uit de mond van Peter-Paul van de Poele. De voorzitter van Zwemclub Koe wacht kijkt uit naar de wedstrijd om de José van den Berghe Trofee, die zijn club zondag organiseert in het buitenzwembad van Axel. Het is de eerste editie van de wedstrijd na het overlijden van Van den Berghe in november 2011. Sinds 2008 is het evenement naar hem vernoemd, toen hij na 34 jaar stop te als hoofdtrainer bij Zwemclub Koewacht. Samen met zijn helaas eveneens te vroeg overleden vrouw Rosita was hij een van de drijvende krachten binnen de vere niging. „Met het buitenzwembad van Axel hebben we een uitstekend al ternatief gevonden voor het bin nenbad in Wachtebeke, waar we normaal de wedstrijd houden, maar waar we nu niet terecht kon den." De strijd om de José van den Berghe Trofee geldt als zogenaam de limietwedstrijd. Het geeft zwemmers de mogelijkheid om tij den te zwemmen, die meetellen om kwalificatie voor het NK en EK. Ongeveer 125 zwemmers van negen Zeeuwse verenigingen gaan zondag van start. De best presterende vereniging ver dient de trofee, terwijl er uiteraard ook individuele prijzen worden verdeeld. Voorzitter Van de Poele kijkt misschien wel het meest uit naar een extra evenement, dat zon dag georganiseerd wordt, de zoge naamde poolrace. „Omdat José een groot liefhebber was van openwaterzwemmen, wil len me met een poolrace hier een link naar leggen. Bij de poolrace worden alle lijnen weggehaald en plaatsen we boeien in het zwem bad. Alle deelnemers zwemmen door elkaar en leggen meerdere rondes af op een parkoers van 140 meter rond vijf boeien in het wa ter." Peter-Paul van de Poele verwacht dat het een spektakelstuk wordt. „De poolrace is erg boeiend om te zien. Er wordt geduwd, getrokken en gekrauwd tussen de deelne mers, kortom alles om maar een goede positie te bemachtigen in het water. Uiteraard is niet alles toegestaan, althans wanneer de scheidsrechters het zien", zegt Van de Poele lachend. De prijzen worden uitgereikt door door José's zoon, Arno. „We zijn blij dat Arno en zijn broer Steven aanwezig zullen zijn zondag." Tonny Mulder en Wim Geel hoed, beiden van het Zeeuwse judoinstituut Sportschool Geel hoed, geven op Papendal hun eerste valtraining aan de nationa le BMX-selectie. Aan de hand van de zorgvuldig opgebouwde Methode Geelhoed leren ze de topsporters gecontroleerd tegen de grond te smakken. PAPENDAL - Jelle van Gorkom be gon de valtraining van Sportschool Geelhoed nog „met klamme hand jes". Twee uur later had hij de smaak van het gecontroleerd val len goed te pakken en vond hij het jammer dat de sessie al afgelopen was. „Ik zie hier zeker wel het nut van in", zei de beste fietscrosser van Nederland. „Als deze manier van vallen een automatisme wordt, zullen we minder blessures oplopen, hoop ik." Van Gorkom lag eind maart nog helemaal in de kreukels. Tijdens een wereldbekerwedstrijd in het Amerikaanse Chula Vista ging de 21-jarige Arnhemmer hard onder uit. Het resultaat: gekneusde rib ben, gekneusde longen en een flin ke hersenschudding. Pas na twee weken mocht hij het ziekenhuis van San Diego, waar hij de eerste dagen in een kunstmatige coma was gehouden, verlaten en kort er na kon hij weer terug naar Neder land vliegen. Bij aanvang van de valtraining van Tonny Mulder en Wim Geelhoed liet de Gelderlander zien fysiek weer zo goed als hersteld te zijn. Maar hij was nog wel een tikkie MIDDELBURG - Duiveland verdedigt zaterdag zijn titel in de Wereldre gio Cup, het officieuze voetbalkam pioenschap van Schouwen-Duive- land. De titelstrijd wordt dit jaar op de velden van ZSC'62 in Scha rend ij ke gehouden ter omlijsting van het vijftigjarig bestaan van de club. Duiveland won het toernooi vorig jaar door in de finalepoule met Bruse Boys, DFS en ZSC'62 als eer ste te eindigen. De formule met een finalepoule is dit jaar losgela ten. De zes beste teams van Schou- wen-Duiveland, volgens de rang lijsten van dit seizoen, spelen in twee poules van drie voor een angstig bij de eerste oefeningen van de twee Zeeuwen. Later was die schroom als sneeuw voor de zon verdwenen. Bij de laatste op dracht - gecontroleerd een buite ling over het stuur heen maken - was hij juist heel enthousiast. „Dat hij die mentale stap in zo'n korte tijd maakte, was één van de hoog tepunten van vandaag", zei Mul der. „Ik zag dat als een groot com pliment voor ons. Hij liet zien dat hij in onze aanpak geloofde." „Voor dit soort dingen sta ik wel open", zei Van Gorkom, die merk te dat een paar van zijn ploeggeno ten sceptischer waren. „Het zou mooi zijn als we na nog een paar van zulke trainingen valpartijen kunnen voorkomen of in elk geval minder blessures oplopen. Maar ik weet niet of deze oefeningen al zo'n snel effect hebben. Wij rijden soms met 60 kilometer per uur en als je dan valt, moet je in een split second beslissen wat je doet. Dan kun je niet denken: o ja, ik moet op die manier vallen. Het moet in je natuur gaan zitten." De eerste valtraining - er volgen er later dit jaar nog drie - was in een sportzaal op Papendal. De fraaie buitenbaan die een paar honderd meter verderop ligt, liet men links liggen. „Ik heb de strikte orders om de coureurs geen blessures op te laten lopen. Over vijftig dagen beginnen namelijk de Olympische Spelen", verklaarde Mulder. Maar ook binnen kon de Soubur ger prima uitleggen wat de Metho de Geelhoed behelst. Hij vertelde over lcreukelzones („Je moet op een zo ontspannen manier de klap opvangen") en de knikker-theorie („Maak je zo klein en zo rond mo gelijk") en liet de fietscrossers de plaats in de halve finale. In poule A treffen titelverdediger Duive land, SKNWK en DFS elkaar. In poule B kruisen Bruse Boys, MZC'11 en ZSC'62 de degens met elkaar. De nummers één en twee uit de poules spelen kruisfinales, waarna de winnaars daarvan on derling de erfenis van Duiveland betwisten. De club uit Oosterland won ook in 2010 en kan dus op jacht naar een hattrick. In poule C strijden DZC'09, Renes- se, WIK'57 en Brouwershaven om de plaatsen zeven tot en met tien. De eerste duels worden om 12.00 uur afgetrapt, de finale staat voor 16.30 uur geprogrammeerd. ideeën vervolgens in de praktijk brengen. Sommigen pikten het snel op, anderen hadden meer tijd nodig. Mulder: „Het zijn allemaal topsporters en zij snappen het dus allemaal best snel. Maar er is een verschil tussen iets snappen en iets in de praktijk brengen als de nood hoog is. Dit heeft gewoon tijd no- dig." De Methode Geelhoed is bedacht en uitgewerkt door Wim Geel hoed. De 73-jarige inwoner van Schore loopt al veertig jaar rond met vernieuwende valideeën, maar tot voor kort werd hij alleen in Zeeland gehoord. Bij de Neder landse judobond is de Bevelander bijna altijd genegeerd, mede om- UIT MÊSSSMUSBBSSt TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen, halve fina les: Sjarapova (Rus/2)-Kvitova (Tsj/4) 6-3 6-3, Errani (lta/21)-Stosur (Aus/6) 7-5 1-6 6-3. Mannen, dubbel, halve finales: Mirni/Nestor (WRu/Can/1 )-Bracciali/Starace (lta/14) 6-3 6-4, Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/2)-Qureshi/Rojer (Pak/Ned/10) 6-3 7-6 (6)- WIELRENNEN Criterium du Dauphiné. Vierde etappe, Vil- lié-Morgon-Bourg-en-Bresse: 1Wiggins (GBr) 53,5 km in 1.03.12, 2. Martin (Dui) 0.34, 3. Rogers (Aus) 1.11,4. Kelderman (Ned) 1.25, 5. Sylvain Chavanel (Fra) 1.33, 6. Froome (GBr) I.33, 8. Evans (Aus) 1.43, 10. Luis-Léon Sanchez (Spa) 1.53, 28. Westra 3.22, 31. Niba- li (Ita) 3.30, 33. Tjallingii 3.37, 37. Ruijgh 3.49, 39. Weening 3.54, 41. Tankink 3.57, 81. Van Emden 6,07, 130. Lindeman 8.22, 164. Andy Schleck (Lux) 10.47, 167. Michel Kreder II.08. Algemeen klassement: 1. Wiggins 14.11.07, 2. Martin 0.38, 3. Rogers 1.20, 4. Syl vain Chavanel 1.38, 5. Evans. 1.44, 6. Kelder man 1.45, 9. Luis-Léon Sanchez 2.02, 24. Niba- li 3.39, 28. Ruijgh 3.57, 29. Weening 4.05, 30. Tankink 4.06, 91. Westra 9.53, 135. Andy Schleck 16.08,137. Michel Kreder 16.45, 144. Tjallingii 19.09, 148. Van Emden 21.38, 149. Lindeman 22.50. door Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36