Errani dankt haar racket sport j35 Wammes staakt de I Nog 2 dagen! strijd; geen Spelen weekendcompany® Ril.oiSfe 3 dagen shoppen in Düsseldorf! www.weekendcompany.nlg: ssKasssaraE Italiaanse naar finale Roland Garros, mede dankzij langere steel racket Sara Errani kan het nauwelijks geloven: voor het eerst in haar carrière staat ze in de finale van Roland Garros. foto Michel Euler/AP Photo Sara Errani leeft in een droom waaruit ze maar niet ontwaakt. Met dank aan een iets grotere racketsteel. Gisteren versloeg ze Samantha Stosur met 5-7, 6-1, 3-6 en staat nu op Roland Gar ros in de finale van zowel het en kelspel als het dubbelspel. door Marco Knippen PARIJS - De Franse Open lijkt voor Sara Errani als een droom waaruit ze maar niet ontwaakt. Zij het dat de werkelijkheid is dat de Italiaan se zich op Roland Garros finaliste in zowel het enkel- als dubbelspel mag noemen. Met dank aan een racket met een iets grotere steel. Dat een ogenschijnlijk verwaar loosbaar detail zo'n verschil kan maken, bewijst Errani. Op advies van haar coach wisselde ze begin dit jaar van type en merk racket, waarbij ze overstapte op een slechts één centimeter langer exemplaar. Het zorgde ervoor dat de 1.64 meter lange speelster een grotere reikwijdte kreeg en krachti ger ging slaan. De veranderde racketkeuze leidde tot een gedaanteverwisseling. Plots maakte Errani de voorwaartse stap die ze sinds 2008 niet had kunnen maken. De speelster die in het en kelspel vier jaar lang tussen positie veertig en vijftig schommelde, won plots drie toernooien, alle op gravel. Zodoende rukte ze aan de vooravond van de Franse Open op naar plek 23, haar hoogste klasse ring ooit. In Parijs blijkt nu dat haar eerdere resultaten op het rode gemalen baksteen niet op toeval berusten. Op weg naar de halve finale reken de Errani onder meer af met twee eerdere winnaressen, de Servische Ana Ivanovic en de Russische Svet- lana Koeznetsova, en met de Duit se Angelique Kerber. Die laatste ze ge was - na 28 vergeefse pogingen - haar eerste winst op een toptien speelster, en dat gaf haar een more le opkikker. Dat bleek gisteren in de confrontatie met Samantha Sto sur.. Vijf keer eerden stuitten ze op el kaar en nimmer liet de Australi sche zich verschalken. Bovendien vermorste de regerend US Open kampioene bij die eerdere gelegen heden slechts één set. Maar het waren statistieken die Er rani gisteren niet verlamden. Te- door Edwin Fischer LEEUWARDEN - Epke Zonderland is zeker van de Spelen van Londen. De Fries streed met Jeffrey Wam mes om het enige ticket dat te ver geven was voor het olympisch turntoernooi. Zijn rivaal van Flik- Flak uit Den Bosch blesseerde zich een week geleden en heeft nu de handdoek in de ring geworpen. Zonderland reageerde gisteravond ingetogen. „Het is fijn dat ik nu de bevestiging heb dat ik naar de Spe len mag, maar ik had liever gezien dat Jeffrey de blessure niet had en gewoon had kunnen turnen en strijden om het ticket." De Amsterdammer liep vorige week tijdens de kwalificaties van de wereldbekerwedstrijd in Mari- bor een scheurtje bovenin in zijn scheenbeen op. Hij miste die wed strijd en kan dit weekeinde ook niet meedoen in Gent. Daar wordt de laatste worldcup gehouden die meetelt voor de beslissing over de olympische toewijzing. Dat traject was noodzakelijk geworden nadat Wammes in maart een rechtszaak had gewonnen tegen de KNGU. De rechter oordeelde dat de bond, die eind januari Zonderland al als olympiër had aangewezen, in een veel te vroeg stadium had beslist. Wammes geeft de strijd nu dus op. „Jeffrey had dat besef eigenlijk afgelopen weekeinde al", aldus zijn trainer Bram van Bokhoven. „Hij heeft op het EK en vervolgens noodgedwongen in Maribor niet zijn kunnen getoond en wist ver gen een drie jaar oudere opponen- te die het centercourt van Roland Garros nota bene als haar broek zak kent, bleek Errani het minst geïmponeerd door de entourage en het prestige dat op het spel stond; ze won de partij met 5-7, 6-1,3-6. Van una giornata pardcolare, een dag om niet te vergeten, weigerde Errani overigens te spreken. „Het is nog niet klaar, ik heb nog één partij te gaan. Een wedstrijd die ik verwacht te kunnen winnen." Het wordt in de finale in Parijs nu een ontmoeting met Maria Sjara- pova, de Russin die bij de bookma kers de uitgesproken titelkandidate is, zeker na haar solide overwin ning op de Tsjechische Wimble- donwinnares Petra Kvitova: 6-3, 6-3. Alleen: is Sjarapova in staat haar zenuwen in bedwang te houden nu ze weet dat ze als de nieuwe nummer één van de wereld haar collectie grandslamtitels kan com pleteren en definitief kan aanto nen dat ze in haar 'tweede car rière' weer de vedette van weleer is? Eerder, begin dit seizoen tijdens de Australian Open (verlies tegen Victoria Azarenka) en vorig jaar op Wimbledon (nederlaag tegen Kvitova), liep de fïnalestrijd im mers op een desillusie uit. volgens wel dat een aanwijzing voor de Spelen niet reëel meer was. Jeffrey gaat nu zorgen zo snel mogelijk fit te worden. Hij blijft re serve voor de Spelen." De strijd, waarvan de uitkomst vol gens de KNGU pas woensdag for meel wordt bekendgemaakt, was eigenlijk het voorbije weekeinde al gestreden. Helemaal omdat Zon derland uitgerekend in Slovenië voor het eerst in een wedstrijd zijn zware olympische oefening, waarin de Heerenvener een unie ke serie van drie opeenvolgende vluchtelementen laat zien, toonde en het goud veroverde. Die oefe ning doet Zonderland ook in Bel gië, zo beloofde hij. „Ik blijf mijn eigen plan volgen. Maar de druk is wel net even anders. Al hou ik de bewijsdrang dat ik naar de Spelen hoor te gaan wel, ook naar mezelf toe. Maar het is nu makkelijker." Bij de vrouwen is de strijd om het olympisch ticket nog wel gaande. Op papier, want ook Wyomi Mase- la is in Gent niet actief. Zij bles seerde zich net als Wammes afgelo pen weekeinde en meldde zich gis teren af Van Gerner veroverde in Maribor gouden medailles op brug en balk. De Emmeloordse lijkt daarmee een beslissende voor sprong te hebben genomen, die in Gent alleen nog maar groter kan worden. Zodat het ook vrijwel ze ker is dat Van Gerner en niet Mase- la naar Londen gaat. Anders dan Wammes wacht Masela wel de de finitieve beslissing van de KNGU af vrijdag 8 juni 2012 MnBMSRMMMHMMMUSBMMHHHUBMMM Sport in het kort Tennisser Thomas Schoorel is doorgedrongen tot de kwartfinales van het challengertoernooi in het Italiaanse Caltanissetta. De Amster dammer klopte in de tweede ron de Simone Vagnozzi: 6-4, 6-2. De Servische tennisster Jelena Jan- kovic, de voormalige nummer één van de wereld, doet mee aan de Unicef Open in Rosmalen. De Spaanse trainer Manoio Precia- do (54) is in de nacht van woens dag op donderdag overleden aan een hartstilstand. Hij zou vandaag worden gepresenteerd bij Villar- real, waar mee hij woensdag een akkoord bereikte. Hij zou Miguel Angel Lotina opvolgen. Preciado werkte de af gelopen zes seizoenen bij Sporting Gijón, dat hem in januari ontsloeg vanwege tegenvallende prestaties. Clarence Seedorf (36) is dicht bij een overgang naar Botafogo. De Braziliaanse club zou hem een con tract voor achttien maanden heb ben aangeboden en hij zou direct aan de slag kunnen. O Niki Terpstra fietst ook de komen de twee jaar voor de Belgische ploeg Omega Pharma-QuickStep. Bradley Wiggins heeft zijn leiden de positie in het Critérium du Dau- phiné verstevigd. De Brit was in de Franse rittenkoers de snelste in een indivi duele tijdrit over 53,5 ki lometer van Viliié-Mor- gon naar Bourg-en- Bresse. Ne derlander Wilco Kel derman (21) verbaasde door tussen de erkende specialisten naar de vierde plek te rijden. o Polsstokhoogspringer Robbert-Jan Jansen heeft zich in het Franse Thïonville gekwalificeerd voor het EK. Zijn sprong over 5,62 meter was tevens een persoonlijk record. UITSLAGEN PAARDENSPORT NK dressuur in Hoofddorp. Grand Prix, eerste onderdeel: 1. Gal/Under cover 75,766, 2. Gal/Blue Horse Romanov en Hans Peter Minderhoud/Tango 74,362, 4. Van Grunsven/Salinero 73,830, 5. Mïnderhoud/ Donna Silver 73,277, 6. Schellekens-Bartels/ Toots 73,191. TENNIS Roland Garros. Vrouwen, halve finales: Sjarapova (Rus/2) - Kvitova (Tsj/4) 6-3 6-3, Errani (lta/21) - Stosur (Aus/6) 7-5 1-6 6-3. WIELRENNEN Critérium du Dauphiné. Vierde etappe, Villié-Morgon - Bourg-en- Bresse: 1. Wiggins (GBr) 53,5 km in 1.03.12, 2. Martin (Dui) 0.34, 3. Rogers (Aus) 1.11, 4. Kelderman (Ned) 1.25, 5. Sylvaïn Chavanel (Fra) 1.33; 28. Westra 3.22. Algemeen klassement: 1. Wiggins 14.11.07, 2. Martin 0.38, 3. Rogers 1.20, 4. Sylvain Cha vanel 1.38, 5. Evans 1.44, 6. Kelderman 1.45, 9. Luis-Léon Sanchez 2.02, 24. Nibali 3.39, 28. Ruijgh 3.57, 29. Weening 4.05, 30. Tankink 4.06, 91. Westra 9.53, 135. Andy Schleck 16.08, 137. Michel Kreder 16.45, 144. Tjallin- gii 19.09, 148. Van Emden 21.38, 149. Linde man 22.50. Vagajcue, 8 juni a oïa verblijf in 4-sterren hotel Li 1 I 2 overnachtingen incl. ontbijt Ir 1' 1 kind t/m 12 jaar gratis fe/' Gratis wifï en parkeren Buiten Düsseldorf gelegen j LmJi Verblijf t/m 31 augustus 2012 -f 4: 36% Mercure Düsseldorf Airport *m*m Ratingen 139 beschikbaar! OP=OP 0% 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100% I I I I I I I I Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur jza 10.00 uur-16.00 uur zo 12 00-16.00 uur 'Pnjs o b.v. 2-psrsooosbezetting en exct reserveringskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de website Let op! Alleen op 8 juni tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35