Havens beter bewaakt tegen smokkelaars 2 zeeland 9 Protest tegen afdracht kwart aan Klimaatfonds vrijdag Babyspringen De krant 6 weken voor 18 euro! FZC W. vrijdag 8 juni 2012 riBoinrtiuWJMigfrmrifii door Ondine van der Vleuten Mijn dochter had een eigenaardigheid, toen ze klein was. Als we op bezoek waren bij iemand met een baby, schoot ik in een toestand van verhoogde waakzaamheid. Zodat ik onmid dellijk, als de omstandigheid zich voordeed, kon roepen: Niet Over Baby's springen! Want ja, dat deed ze, als je even niet oplette: over baby's springen. De eerlijkheid gebiedt me te zeg gen dat ze nog nooit óp een baby gesprongen is. Bovendien was het niet tegen speciaal tegen baby's gericht: ze sprong over van alles en nog wat heen. Mijn zoon zit anders in elkaar. Die springt niet, die lóópt over dingen heen. Bij ons thuis weten we inmiddels dat je moet uitkij ken wat je op de grond laat lig gen. „Wolf, je staat op de laptop." „Wolf, ga van mijn boek af." Er zit een dvd onder je voet." Waarom al die dingen dan op de grond liggen? Hier komen we op een typerend verschil tussen man nen en vrouwen. Mannen heb ben, daarvan ben ik inmiddels overtuigd, het bijzondere talent overal door- en overheen te kun nen kijken. Maakt niet uit hoe groot de rotzooi is, zij lopen blij moedig tussen de troep door, ter wijl ik die tandenknarsend pro beer te negeren tot ik tijd heb om op te ruimen. „Hoezo, opruimen?", vraagt mijn man verstrooid. „Troep? Wat be doel je?" Als mijn zoon weer eens iets kwijt is, doe ik weliswaar half slachtige pogingen om het hem zelf te laten terugvinden, maar ik weet van tevoren al wie het uit eindelijk weer boven water brengt: ik. „Ik kan ze niet vinden", roept hij vanuit zijn kamer. Zuchtend klim ik de trap op, mijn armen vol was die al twee dagen wachtte op ie mand die hem ging opvouwen. Ik werp één blik in zijn kamer en wijs: daar. Hij volgt mijn blik. „O. Daar!" Baby's mogen bij mij dus abso luut niet op de vloer gelegd wor den. De kans dat iemand er over heen kijkt, en er achteloos op gaat staan, is buitengewoon groot. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns colofon WbSbSBSSBSSBEbb PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pi'ansen@pze.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend, abonnement met automatische betaling van €77,65 per kwartaal ina28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (n/bs) Ik neem een proefabonnement van 6 weken vbor 18,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. :(lk heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (ps) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening 0e PZC gaai zorgvuldig om mot porsoonsgcgcv De Zeeuwse instanties ver sterken hun greep op smok kel via de zeehavens. Ze heb ben hun kennis en mens kracht gebundeld in een nieuwe eenheid. door Marcel Modde Dik honderddertig ki lo cocaïne, in geld omgezet zo'n zeven miljoen euro. Een aardige buit in slechts een paar weken tijd. En er is nog wel meer, zeggen tactisch teamchef Toine Timmerman en zijn operationeel leider van de Zeeuwse recherche glimlachend. „Maar of het nou. gaat om een con tainer illegale sigaretten, schildpad den of cocaïne, voor ons is dat net zo belangrijk." In alle stilte is in Zeeland een nieuw informatiecentrum opge richt dat de criminaliteit in de Zeeuwse havens en wateren in beeld brengt. Ontstaan uit de be hoefte van politie, douane, FIOD, marechaussee, openbaar ministe rie én lokaal bestuur tot hechte sa menwerking in de zeehavens. Het team opereert vanuit één kantoor, ingericht op het haventerrein in Vlissingen-Oost, onder de vlag van de Samenwerkings Overeen komst Zeeland (SOZ). Sinds februari wordt alle noodza kelijke informatie en kennis onder ling intensief uitgewisseld. Dat heeft er toe geleid dat de ene na de andere grote vis wordt binnenge- gBBWBBMrofffiiiiu'iMiiiiiiMMi'iBiwiMWffiii'iii niriü&sasggg haald. De eerste resultaten bevesti gen het vermoeden van de recher chechefs dat smokkelaars dank baar gebruik maken van de Zeeuw se kleinschaligheid. Daar waar de autoriteiten in Rotterdam en Am sterdam de boel al langer stevig in de gaten houden, gebruiken crimi nelen Vlissingen en Terneuzen als achterdeur. „We hebben het idee dat het hier nu iets te makkelijk gaat", zegt Timmerman. „Er ko men steeds meer schepen onze ha vens binnen. Dus dat vergroot de kans dat in de lading spullen voor het illegale circuit verstopt zijn." Soms gebeurt dat buiten medewe ten van de bemanning om. „Dan klimmen er zomaar een paar ke rels aan boord en staan ze ergens iets los te schroeven." Dat soort il legale bezoekers kan het moeilij ker worden gemaakt door (verplaatsing van hekwerken en beveiligingscamera's op het haven terrein, geeft Timmerman aan. „Zeeland wil dé food-port van de regio worden. De Zeeuwse zeeha vens vormen een grote economi sche motor. Het is de drie betrok ken gemeenten en Zeeland Seaports er alles aan gelegen dat die havens ook veilig en integer zijn. Dat betekent, zorgen dat er niet van alles naar binnen wordt gesmokkeld, maar het liefst óók dat er niks uitgaat. Het team bestaat feitelijk uit tien mensen en is zeven dagen per week 24 uur per dag actief, vertelt de operatio neel leider. Hij benadrukt dat de oorspronkelijke kerntaken, van de verschillende bloedgroepen bin nen de eenheid intact blijven. Tim merman: „Allemaal doen we vóór- door Wout Bareman TERNEUZEN - Gebruikers van de t-tag voor de Westerscheldetunnel hebben moeite met het kwartje dat t-tag-beheerder Movenience bv voortaan afdraagt aan Zeeuws Klimaat Fonds. Eén. van de protesterende gebrui kers uit Terneuzen: „Als je een schriftelijk gebruiksoverzicht - dus een kostenoverzicht - wilt ontvan gen, kan dat. Maar vanaf 1 juli moet je dan wel 1 euro administra tiekosten betalen. Allemaal prima, maar van die euro gaat een kwart je naar het klimaatfonds. En daar hebben wij niet om gevraagd." al waar we zelf goed in zijn. Men senhandel is voor de marechaus see, controle van goederen voor de douane en wij richten ons vooral op het opsporingswerk. Maar door een gezamenlijke aansturing kun nen we gegevens koppelen, logi sche verbanden leggen en meer re sultaat boeken." De krachtenbun deling heeft tevens als voordeel dat gebruik kan worden gemaakt van eikaars materieel en netwerk. „De marechaussee kan 600 uur per jaar gebruik maken van een vliegtuig»voor toezicht. Die trek ken registers open, daar kunnen wij als Zeeuwse recherche nooit te genop. Dat geldt ook voor de wa- terpolitie van de KLPD. Dat is een landelijke eenheid. Door de samen werking kunnen we daar nu veel makkelijker een beroep op doen." Een werkwijze die eigenlijk heel erg voor de hand ligt in ieder ha vengebied, geeft Timmerman grif toe. „Maar het gebeurde niet!" Een andere 'klager': „De Rabo bank vraagt toch ook geen extra geld om de wielerploeg te sponso ren?" Directeur Martin Martens van Movenience, een dochtermaat schappij van de nv Westerschelde tunnel: „We hebben dit duidelijk vooraf aangekondigd via de nieuwsbrief en twee aparte brie ven. De administratiekosten zijn veel hoger dan die euro, maar toch hebben we besloten dat kwartje over te maken aan het fonds. Dat is ónze beslissing." Martens wijst erop dat de afdracht alleen plaats vindt bij schriftelijke overzichten. „Administratiekosten worden niet gerekend bij digitale toezending." MEEST GELEZEN 1. Skicentrum Snowbase gaat dicht 2. Miljoenenboete uienbedrijven 3. Zeeuwen trotseren Alpe d'Huez EN VERDER Volg de spelers van het Nederlands elftal op de voet via de website pzc.nl/ekvöetbal STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2