Wachten op bouw nieuwe brede school A/c. oettw: All you can eat 241 zeeland 3 basisscholen Amateurkunstenaars vertonen hun kunsten La Place Middelburg vrijdag 8 juni 2012 1 W paaapwaaeniifwunwiniiriiiiM>'".iim""ii'vni'nT^ïïrT'njtnröiiriTriiTfnrffiTff-iijrrTim^iirnrifliTinirnnnii'ïï"-'"i^i?iiffliwiji!^iOTiTi'nwrr--rTn--~-"'ïïi^TTinrir-r-rrr--it--nT--r~ - Dauwendaele heeft drie basisscholen: de katholieke Franciscusschoolde openbare Vossenburch en de christelijke Wilgenhof. Verreweg de meeste kinderen van 4 tot 12 jaar die in de wijk wonen, gaan er ook naar school. Eén op de acht inwoners van de gemeente Middelburg woont in Dauwendaele, de wijk die ruim 40 jaar geleden werd gebouwd. Dit jaar wordt gepraat over de toekomst. De PZC schenkt extra aan de wijk. door Theo Giele Directeur Giel de Troije is er nog niet over uit of zijn Fran ciscusschool baat zou hebben bij de bouw van één gebouw voor alle drie de basisscholen in Dauwen daele. Hij is - er eerlijk in: zijn school ligt tegen de Schroeweg aan, naast het fietstunneltje en is de enige ten westen van de Overlo per, het fietspad dat Dauwendaele doorsnijdt. „We hebben nu een stukje wijkvoordeel." Ligging en imago van een school is voor ouders vaak bepalender voor de schoolkeuze dan het feit of een school katholiek, openbaar of christelijk is. De Vossenburch en de Wilgenhof liggen aan de oostzij de van de wijk, en relatief dicht bij- elkaar. Herman Satter (Vossen burch) en Bram de Muijnck (Wil genhof) zouden graag een nieuw gebouw zien op de grens van Dau wendaele en de Mortiere. Dat staat wel in de planning van de gemeen te, maar zeker niet voor 2018. De Troije ziet wel voordelen van één groot gebouw voor de scho len, omdat allerlei voorzieningen gedeeld kunnen worden. Ook voor de naschoolse opvang zou het goed zijn. Anderzijds denkt De Troije dat bij een krimpend aantal leerlingen de concurrentie toeneemt, zeker als locatie voor ouders niet meer uitmaakt. De sfeer tussen de drie scholen is goed, beamen de drie directeuren. En hoewel ze nog niet onder één dak zitten, is er organisatorisch wel sprake van een brede school. Samen worden naschoolse activi teiten opgezet. De Troije merkt op dat kinderen vooral afkomen op activiteiten op hun eigen school. Die ervaring heeft De Muijnck ook. „Je moet toch heen en weer met de kinderen als op een andere school iets georganiseerd is. Dat kost menskracht", verklaart hij. iiHrwwimnfiiiiiii miii 11111 mimi iiimmim mui i.ib«b«wmbbm De brede school voor Dauwendae le wordt ook de school voor de Mortiere. Nu liggen twee van de drie scho len nog min of meer centraal in Dauwendaele. De gemeente wil de Brede School 'in het hart van de wijk'. Als Dauwendaele en Mortie re als één worden gezien, ligt nieuwbouw bij de Torenweg voor de hand. Nu gaan kinderen uit de Mortiere voor een deel naar de scholen in Dauwendaele. De Troije schat dat inmiddels een kwart van zijn 260 leerlingen uit die wijk komt. MIDDELBURG - Muziek, zang, dans, mode - allerlei amateurkunste naars van heel Walcheren laten de komende dagen zien en horen wat zij kunnen tijdens het Weekend van de Amateurkunst. In Middelburg is donderdagavond het Weekend van de Amateur kunst geopend met een concert van het Zeeuws Jeugdorkest in De Spot. Vanavond treden daar Mid delburgse bands op van 21 tot 1 uur (Geert van Oorschot, Steady New Sounds, Silence en Kai Dis co). In de muziektent op het Mo lenwater treedt om 19.30 uur Smout op. Zaterdag concenteert het Middelburgs Muziek Korps van 14.30 tot 15.45 uur op de Markt. Op het Koorkerkplein zijn van 13.15 tot 17.30 uur optredens van Moves! Zeeland (dans), Crossroad, East of the sun en Hu moreske (muziek) en Lara Zwaan (modeshow). In de Wandelkerk is beeldende kunst te zien van Emily Treebusch en Kimberley Osterloh. Wethouder Ed de Graaf opent de optredens zaterdag om 13.00 uur, de afsluiting van de dag is om 18.00 uur. Vlissingen legt zaterdag het accent op muziek. Alle optredens zijn op pleinen en straten in het centrum van dé stad, met name Bel- lamypark, Oude Markt, Kleine Markt, Scheldeplein, Spuiplein en de winkelstraten. Wethouder Rob van Dooren opent de dag om 10.15 uur. Van 10.30 tot 16.30 uur zijn er optredens van Leerlingen Orkest, Ons Genoegen, Ambras de Lotta, Bedlam, Martin's Magic keyboard, Vlijt en volharding, Moziek Volks muziek, Concertina, Jeugd delta band, TVM, Beatrix, Confetti, Del taband, Goanna Dreaming, Sea Sound Singers, Bright Light, Oude- renkoor De Zilvermeeuwen en Mae Uku Jospan. In de Lange Zel- ke zijn presentaties van Walcheren Mozaiek en diverse kunstenaars, in de Verlengde Bonedijkestraat is van 10 tot 17 uur de Lego Experien ce en in de Walstraat van 14.50 tot 15.00 uur Mode Zwaan. In Veere zijn workshops en exposi ties in Aagtekerke (diaseriekunstge- schiedens, zaterdag), Koudekerke (expositie beelden zaterdag), Vrou wenpolder (optreden popkoor X-Stream en workshop sieraden maken, vrijdag; workshop koppen van papiermaché maken, zater dag), Gapinge (werken met acryl verf, zaterdag), Zoutelande (haiku schrijven, zondag), Serooskerke (Veers festival, zaterdag) en West-, kapelle (volksdans en line dance, vrijdag). Kijk voor de volledige programma's met locaties en tijdstippen op www.wakzeeland.nl. Daar zijn de pro gramma's per gemeente te vinden. In formatie is ook te vinden via de websi tes van de gemeenten. v '"P JL°o% Vossenburch Franciscusschool Groep 7 van basisschool De Wilgenhof. U VINDT ONS OP Middelburg Reserveren kan via 0118-606 766 of via e-mail allyoucaneatmiddelburg@laplace.nl. www.laplace.nl/allyoucaneat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24