Voetbalmuseum Nauwelijks meer agenten op straat s.c> 23 Camping Groede mag slaaphuisjes neerzetten Bella Bella Afscheid voorzitter Joosse van Griffioen Binnenvaartschip vast bij Flipland vrijdag 8 juni 2012 De beker waar het allemaal om draait, staat al in het Nationaal Voetbalmuseum. Het be treft uiteraard 'slechts' een replica van '88. Bedrijfsleider Morien Jansen: 'De echte beker blijft bij de UEFAmaar als Oranje het EK wint komt die beker ernaast te staan'. Van oranjegekte kun je op Walcheren nog niet spreken maar de bewoners van dit huis in Oost-Souburg hebben hun best gedaan. De veiligheid staat voor poli tie en gemeente centraal tijdens de wedstrijden van het Nederlands elftal. De politie-inzet tijdens dit EK zal niet afwijken van voorgaande edi ties. Er gaan nauwelijks meer agen ten de straat op, maar er wordt wel extra gelet op agressie en alco holgebruik. Met name op de terras sen en na de wedstrijd op straat. leder toernooi komen er weer hon derden toeschouwers naar het cen trum. Gezien de vorige keren ver wacht de politie geen problemen, want toen hebben de Walchena- ren laten zien dat ze er een mooi feest van kunnen maken. Mocht Nederland de poulefase overleven en doorstoten naar de finales, dan wordt deze aanpak herzien. Ook buitenlandse groepen die in Zee land voetbal komen kijken, wor den extra in de gaten gehouden. Toch blijkt uit het verleden dat bij voorbeeld het samen kijken op de campings over het algemeen vreed zaam verloopt. De gemeente Mid delburg gaf nog een waarschu wing. Oranjegekte is mooi, maar in haar nieuwsbrief waarschuwt zij voor brandgevaar en verkeers onveiligheid door versieringen. Par SG007KB AXP UKESTVU: MIDDELBURGR - Voorzitter Kees Joosse van Stichting Griffioen De Wijk in Middelburg legt na ruim twaalf jaar zijn bestuursfunctie neer. Op vrijdagavond 15 juni is er voor hem een afscheidsreceptie in het wijkgebouw aan de Griffioen straat (ingang Europalaan via skate- baan). De receptie duurt van 20.30 tot 22.30 uur. foto Ruben Oreel Opslag voor bedrijf en particulier ticulieren en ondernemers die hun omgeving oranje willen ma ken, wordt opgeroepen te letten op brandgevaar in en buiten het huis. Zeker in de buurt van hitte- bronnen als lampen en tv's. Als versieringen over de weg gehan gen worden, dan moet het op een hoogte van vijf meter gebeuren in verband met de bereikbaarheid van gemeente- en hulpdiensten. SINT PHIUPSLAND - Een binnen vaartschip is donderdagochtend vastgelopen op de Krabbenkreek bij Sint Philipsland. Dat gebeurde nadat het schip zijn lading had gelost in de haven. Bij het verlaten van de haven kwam het schip vast te zitten. Toen het halverwege de middag hoog water werd, raakte het binnenvaartschip vanzelf weer los. door Martijn de Koning \/öU> \/7Ö 'P5 zom 111.500 u. Z&9SO,- 23.9SO,- Onderdeel var, de Automations Groep OLOV® Goes Pearyweg 1 7 (Car Village"") Tel. 0113 - 275000 olov.nl OOSTBURG - De 'wedstrijd' om het uitvoeren van een proef met slaap huisjes op het west-Zeeuws- Vlaamse strand is gewonnen door Camping Groede. Een externe commissie, ingesteld door de ge meente Sluis, vond het initiatief van de campingeigenaren de beste van elf inzendingen. Op het Sluise strand staan nog geen slaaphuisjes. Om te kijken hoe dat bevalt, krijgt één onderne mer de kans om een proef uit te voeren. Het plan van Camping Groede, ge maakt door Grontmij, omvat de bouw van vijftien huisjes ter hoog te van de camping, in Groede-Bad. Ze zijn geschikt voor koppels of een gezin. Volgens campingeige naar Eric van Damme gaat het con cept uit van 'duurzaamheid': er worden verantwoorde materialen gebruikt, en die komen zoveel mo gelijk uit de regio. De huisjes zijn zoveel als mogelijk zelfvoorzie nend wat betreft energie. Van Damme streeft ernaar de slaaphuisjes volgend jaar te kun nen verhuren. De reden dat de commissie juist de inzending van Camping Groe de koos, wordt later bekendge maakt. VANDAAG VOETBALREIS BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23