T ijdens het EK os overal een scherm te vinden 221 zeeland Tot 50% KORTING PZC Cinecity Dineren op de vloedlijn Renovatie gemalen voor hoger waterpeil Tai Chi Racket Bezoek uit Kunduz Homeij StandBy lamp vrijdag 8 juni 2012 I W middelburg - Het Chinees Ge zondheidscentrum Zeeland geeft komend weekend (zaterdag en zondag van 10.00-13.00 uur) een introductieworkshop Tai Chi Racket in de gymzaal aan Molen water 6 in Middelburg. Opgeven via www.cgczeeland.nl immmsm^msmsgmmmsssesms&xsamesss^sssassms^sasassme^is^sassmss^smt Bpatachoii trendy damesmode Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 pzc.nl/webwinkel categorie diversen De oplaadbare multiwerklamp Deze handige multifunctionele werklamp met instelbare lichthoek kan staan of hangen via een ophangbeugel of magneet en schijnt altijd op de juiste plek. Maar liefst 21 LED's zorgen voor een heldere lichtbundel en de extra spotlight maakt nauwkeurig werken mogelijk. Inclusief oplaadbare Li-ion accu, 220V adapter en 12V auto-adapter. Adviesprijs 49,95 Lezersprijs 39,95* •Exclusief verzendkosten Bedrijfsleider Sander Verdonk: 'We willen er nu met het EK net zo'n mooi voetbalfeest van maken als met de Champions Leaguefinale in mei. We hopen natuurlijk dat we deze opzet na de poulfase kunnen voortzetten'. westkapelle - Een visje vangen vanaf het strand of een visje eten aan de vloedlijn. Het kan allebei, op de Dag van de Vloedlijn. Die wordt zaterdag 16 juni gehouden in Westkapelle en in Dishoek. Sportvisserij Zuidwest-Nederland en Hengelsportvereniging Westka pelle houden verschillende activi teiten voor kinderen van 8 tot 15 jaar. Ze leren vissen vangen en krij gen uitleg, over de vissen die ze uit het water halen. Deelnemers moe ten zich verzamelen in het Polder huis om 9.30 uur. Ze kunnen kie zen uit een werples, een presenta tie over vistuig en bezoek aan de vuurtoren en reddingspost. De ac tiviteiten duren tot 14.30 uur. Aan melden op 0118-572216 (na i8u) of evenementen@hsvwestkapelle.nl 's Middags zijn er activiteiten in Dishoek bij Westduin, van 13 tot 17 uur. Er zijn lessen over de na tuur in zee, cursussen sieraden ma ken van natuurlijke materialert, knopen leggen, vliegers maken en een wedstrijd forten bouwen. Om 13 en 14.30 uur zijn er excursies door het gebied Nolle-Westduin over de kustversterking. De Dag van de Vloedlijn wordt af- gesloten met een diner aan het |T strand. Om 18 uur kunnen gasten aanschuiven aan lange tafels langs de vloedlijn. Op het menu staan Zeeuwse Zilte Zaligheden. Er zijn 400 plaatsen. Kosten: 37,50 euro. Aanmelden tot 15 juni via dvdv@goldentulipwestduin.nl of op op 0118-552510. www.dagvandevloedlijn.nl WEBWINKEL GOES - De burgemeester van de Afghaanse stad Kunduz, Najibullah Amerk- hail Amerkhail, was donderdag op bezoek in Zeeland en kreeg in Goes on der meer uitleg over het ondergrondse afvalinzamelingssysteem. Hij mocht ook zelf een ondergrondse container legen vanuit de hypermoderne vuilnis wagen en deed dat met veel interesse. De burgemeester, hier aanwezig op uitnodiging van de Vereniging Neder landse Gemeenten, bracht verder onder meer een bezoek aan het politiebu reau in Goes, het gemaal in Ritthem en de boulevard in Vlissingen. foto Willem Mieras www.pzc.nl/video Nederland trapt zaterdag om 18.00 uur eindelijk aftegen De nemarken voor het Europees Kampioenschap. Voor de voetballiefhebbers op Walcheren zijn er naast het thuis-voor-de-buis-kijken een aantal alternatieven. door Pieter van Geldere In Vlissingen kun je in één van de kroegen kijken. De Concurrent, Popeye en de Branding zenden allemaal weer de wedstrijden van Oranje uit. Niet op groot scherm, omdat dit toch steeds te duur blijkt voor een enkel café. De ver spreiding van de cafés maakt zo'n samenwerking ook wat moeilijker. Meestal staan de schermen binnen en De Concurrent heeft zelfs een heuse tribune. Mocht je een liefhebber zijn maar niet in de kroeg willen kijken, dan kun je in Vlissingen ook bij Cineci ty terecht. Na de Champions Lea guefinale zendt de bioscoop nu ook de wedstrijden van Oranje veere - Waterschap Scheldestro- men begint binnenkort met het aanpassen van de laatste twee van in totaal negen gemalen voor de verhoging van het waterpeil in het Veerse Meer. Het gaat om de gema len Oostwatering bij Veere en De Piet bij Wolphaartsdijk. Het waterpeil in het Veerse Meer is verhoogd met dertig centimeter om de natuur te verbeteren. Zowel planten als dieren profiteren daar van. Maar een hoger waterpeil mag niet leiden tot wateroverlast voor de omgeving, zoals omwo nenden en boerenland. Om dat te voorkomen, zijn gemalen in de buurt van het Veerse Meer aange past. Die kunnen er beter voor zor gen dat water wordt afgevoerd. Van het gemaal Oostwatering wordt de pompinstallatie aange past. Bij De Piet wordt de diesel- aandrijving van de tweede pomp vervangen door een elektrische aandrijving. Het gemaal Poppekin- deren neemt het werk van Oostwa tering over, totdat dat in septem ber weer beschikbaar is. de tweede pomp van De Piet is nu niet in ge bruik en kan vanaf het einde van het jaar als extra wordén ingezet. Joel Hubert (rechts) gaat met zijn collega's in cafe Seventy-Seven kij ken. „We beginnen de eerste wed strijd in het zwart, mocht het goed gaan dan trekken we de oranje kle ren uit de kast. 'Oranje' speelt te genwoordig toch ook in het zwart dus zo gek is het niet. Als we maar van Duitsland winnen." Frank Betz uit het Duitse Siegen kijkt met zijn vrouw in Domburg. „Natuurlijk gaan we zaterdag voet bal kijken. Ook naar Nederland, ja. Ik denk dat Nederland en Duitsland beide met 2-1 winnen zaterdag. Duitsland blijft voor mij favoriet voor de eindzege maar het kan ook zomaar Nederland worden." Patrick Krant uit Vlissingen gaat za terdag waarschijnlijk met een grote groep vrienden kijken. „Nou rijd ik met mijn kraam heel Walcheren over, dus mocht ik te laat zijn, dan zoek ik een kroeg op. Maar met de vrienden en de barbecue is toch het leukst natuurlijk." Patrick verwacht dat Nederland met 5-0 wint. uit. Bedrijfsleider Sander Verdonk: „Met de Champions League zagen we vooral vaders met kinderen. Dit is dan toch een fijnere omge ving om van de wedstrijd te genie ten. Het grote scherm is uiteraard geen probleem. Het drankbeleid is hetzelfde als met het bioscoopbe zoek; een biertje drinken is geen probleem." Ook in Middelburg worden de ver richtingen van het Nederlands elf tal uitgezonden in de kroegen. Dit jaar worden er weer honderden Oranjesupporters in het centrum verwacht. Brooklyn heeft diverse tv's binnen en buiten staan, De Herberg heeft een groot scherm binnen en sluit af met een barbe cue. Café 't Geintje heeft zowel binnen als buiten een groot scherm staan. Het Nationaal Voetbalmuseum op het ZEP kan natuurlijk niet om het EK heen. Er zijn diverse moge- 'Het drankbeleid is het zelfde als met het bio scoopbezoek; een biertje is geen probleem' lijkheden om in eetcafé De Derde Helft de wedstrijd te bekijken. Ook voor de grotere groepen (twintig of meer) is het Voetbal museum een optie. Belangstellen den kunnen kiezen uit verschillen de arrangementen met een etentje erbij en een rondleiding door het museum. Deze groepen bekijken de wedstrijd in een aparte zaal. Maar je kunt ook zonder een be zoek aan het museum langskomen bij De Derde Helft. Veerenaren kunnen terecht in de kantine van de voetbalvereniging en in clubhuis Het Akkoord van muziekvereniging Veere's Genoe gen. Bij de laatste staat een groot scherm en is plaats voor zo'n 170 supporters. Toegang is gratis, mits je oranje gekleed bent. Voor de laatste groepswedstrijd moeten de Veerenaren een andere locatie zoe ken, want beide verenigingen zen den die niet uit. Voor voetbalhaters blijft er niet veel over. Een geluk: de wedstrijd begint onder etenstijd. Misschien is een uitgebreid diner in een voet- balvrij restaurant of in de buiten lucht, ver van de bewoonde we reld een oplossing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22