In de rij voor gerenoveerd huurhuis Nog 2 dagen! WALCHEREN Mieke 'prokkelt' bij schoonheidsspecialiste almanak Richtinggevoel PSS -SmCim .aKMMMK» VRIJDAG 8 juni 2012 21 FZO Tijdens EK kun je overal Wachten op nieuwe voetbal kijken 22 brede school 24 Woongoed verrast door honderden reacties op gerenoveerde woningen Nieuw Middelburg door Theo Giele MIDDELBURG - Woningcorporatie Woongoed Middelburg is verrast door de grote belangstelling voor de opgeknapte huurwoningen in de wijk Nieuw Middelburg. Vanwege de grote renovatie van de wijk waren de laatste anderhalf jaar geen huurwoningen voor mensen van buiten de wijk be schikbaar. Leegkomende huizen werden gebruikt als wisselwoning voor mensen van wie het huis werd opgeknapt. Inmiddels zijn zo veel woningen opgeknapt dat er weer huizen vrijkomen voor niet-Nieuw Middelburgers. Vorige week werd de eerste wo ning, Mauritsstraat 26, op de regu liere manier op de site Huren Op Walcheren gezet. Dat leverde 277 reacties op. Deze week konden mensen via die site intekenen op een andere gerenoveerde woning: Emmastraat 18. Tot nu deden 323 mensen dat. Woensdag zijn twee woningen aan de Oranjelaan via de site te huur aangeboden voor huurprijzen van 511 tot 537 euro. Binnen een dag kwamen al zo'n honderd reacties binnen, terwijl ze pas in september klaar zijn. Voor de renovatie van de wijk was het aantal reacties op een vrijko mende huurwoning hooguit een derde van het aantal mensen dat zich nu meldt. Bij de woningcorpo raties kunnen ze een paar oorza ken bedenken voor de grote be langstelling. In de eerste plaats gaat het om gerenoveerde, nu ook goed geïsoleerde woningen. Ver der konden mensen die al interes se in Nieuw Middelburg hadden er lange tijd geen huurwoningen krijgen. In dat geval is sprake van een soort inhaaleffect. En ten der de is de vraag naar eengezinshuur- woningen in het algemeen ge groeid. Langere wachttijden zijn daarvan een indicatie. Inmiddels zijn in Nieuw Middel burg 180 gerenoveerde woningen opgeleverd. De aannemer heeft nog een kleine honderd woningen te gaan. Na de bouwvak wordt be gonnen in het laatste gedeelte van de wijk. SEROOSKERKE - Mieke Scholtz uit Middelburg brengt een maskertje aan bij Carola de Vos. Ze krijgt hiervoor aanwijzingen van Christy Ouwendijk. Mieke nam donderdag, tijdens Na tionale Prokkeldag, een kijkje bij Christy's Huidverzorging in Serooskerke. Prokkeldag is een dag waarop mensen met een verstandelij ke beperking een 'prikkelende ontmoeting' hebben met mensen zonder verstandelijke be perking. Doel ervan is om de integratie en par ticipatie van mensen met een verstandelijke beperking in de samenleving te bevorderen. RS®5»Z2!K25ffiïE»SöS In heel Zeeland waren voor donderdag, en zijn ook nog voor vandaag en zaterdag, prok- kelactiviteiten georganiseerd, foto Ruben Oreel zie ook www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl Hij is van het type dat satellietnavi- gatie in de auto rekent tot de beste uitvindingen van de eeuw, maar er zelfs mét dat hulpmiddel nog in slaagt te verdwalen. Vooralsnog ver liep het uitstapje naar Paleis het Loo echter zonder problemen. De ingang van het paleis was snel gevonden en hij stiefelde gewapetid met platte grond samen met zijn vriendin naar binnen, klaar om historisch erfgoed op te snuiven. Bij de eerste deur al werd hij tegengehouden door een sup poost die in de tegenovergestelde rich ting wees. „U moet daar beginnen. En uiteindelijk komt 99,9 procent er dan hiér bij de uitgang weer uit." De Zierikzeeënaar toonde zelfkennis. „Het zou zomaar kunnen dat ik die 0,1 procent ben." Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21