I? II vrijdag 8 juni 2012 'Als je iets doet, moetje het met je hoofd en je hart doen.' Klaas-Jan Huntelaar Van Bronckhorst Foundation Giovanni van Bronckhorst richt zich met zijn stichting vooral op de positie van kinderen die het niet makkelijk hebben. Zo kun nen Rotterdamse basisschoolkinderen hun leerachterstand inlo pen op de Van Bronckhorst Academy. Ook richt de oud-Feye- noorder, die zijn roots op de Molukken heeft, zich op de jeugd in Indonesië. Vanwege zijn maatschappelijke inzet werd hij vorig jaar beloond met de 'Meer dan voetballer award'. Voorzitter van het bestuur is oud-minister van Financiën Wouter Bos. Guus Hiddink Foundation Als coach van het nationale elftal rees de ster van Guus Hiddink in 2002 tot grote hoogte in Zuid-Korea. De geboren Achterhoe ker wist de Aziaten op het WK naar de halve finales te leiden, een prestatie waarvoor de Koreanen hem nog steeds zeer dank baar zijn. Uit dankbaarheid heeft Hiddink een stichting opgericht die het leven van gehandicapte kinderen in Korea iets wil veraangenamen. Uit zijn naam zijn- elf Dream Fields aangelegd waarop de gehandicapte jeugd zich kaa uitleven in sport en spel. Nu dit is bereikt, heeft Hiddink de stichting overgedragen aan de plaatselijke bevolking. Dirk Kuyt Foundation Na FC Utrecht, Feyenoord en Liverpool FC voetbalt Dirk Küyt komende seizoen bij Fenerbahge SK in Istanbul. Hij is een van de weinige ambassadeurs die nog actief voetbalt. De founda tion steunt en organiseert onder het motto 'fun for everyone' jaarlijks zo'n veertig sportevenementen voor mensen met een lichamelijke of geestelijke beperking: uiteraard wordt er gevoetbald, maar ook andere activi teiten als rolstoeldansen, atletiek, en duiken komen aan bod. Johan Cruyff Foundation Een van de eerste initiatieven komt van de voormalige nummer 14. In 1997 richtte hij de Johan Cruyff Welfare Foundation op. De missie: de jeugd in beweging brengen. Inmiddels heeft Cruijff verschillende sociale activiteiten ontplooid: de Johan Cruyff Foundation, het Johan Cruyff College, de Johan Cruyff University en het Johan Cruyff Institute for Sport. De laatste drie zijn bedoeld om talent te sti muleren. Het bekendst zijn de Cruyff Courts, trapveldjes waarvan er al bijna 90 zijn aangelegd in vooral Nederland, maar ook enkele in het buitenland. Daarnaast worden ook sportevenementen georganiseerd voor kinderen met en zonder beperking. John Blankenstein Foundation De in 2006 overleden oud-scheidsrechter brak als een van de eerste met een taboe dat nog steeds in de voetbalwereld heerst: hij kwam uit voor zijn homoseksualiteit. A|s activist streed hij voor de emancipatie van homo's. Dit werk werd na zijn dood voortgezet door zijn zus Karin Neerpelt-Blankenstein in samenwer king met het COC. De JBF richt zich op verbetering van de acceptatie van ho moseksualiteit in de amateursport en de topsport. week sport-, jeugd- en integratie projecten. „Ik kom zelf uit een so ciaal bewogen gezin en ben door mijn voetbalcarrière al snel in aan raking gekomen met roem, aan dacht van de pers en luxe. Ik ben me heel erg bewust van de kansen die ik heb gekregen. Soms is het lastig, al die contacten met de pers maar in dit geval maak je daar op een goede manier gebruik van. Voor ons gaan nou eenmaal deu ren open die voor andere mensen gesloten blijven." Huntelaar was er ook bij toen de spelers van het Nederlands elftal in de achterstandswijklBronowice in Krakau een 'Orange Cruyff Court' cadeau deden aan kinderen uit de buurt. Twee jaar geleden bij het WK deed Oranje hetzelfde al in de levensgevaarlijke wijk Hill- brow in Johannesburg. Het is mooi om te zien dat de spelers van Oranje, die het trapveldje uit eigen zak hebben betaald, er zichtbaar plezier aan beleven dat ze de kin deren in Krakau iets onvergetelijks schenken. „Voor ons is het altijd zo vanzelfsprekend geweest: voet ballen op mooie pleintjes en veld jes", zegt aanvoerder Mark van Bommel. „Maar hier in Bronowice zijn de mogelijkheden beperkt." Huntelaar bekijkt het tafereel met een glimlach. „Als je iets doet, moet je het met je hoofd en je hart doen. En ja, wij hebben als voetballer het geluk dat we ook de mogelijkheden daarvoor hebben." zie onze website:binnenland Dirk Kuyt trekt net pak aan voor gala van zijn stichting Johan Neeskens Foundation Oud-middenvelder Johan Neeskens, die op het WK in 1974 vijf keer scoorde en vanuit een penalty de openingstreffer in de fi nale tegen Duitsland maakte, richtte in 2001 samen met zijn vrouw Marlis zijn stichting op. De foundation geeft financiële steun aan organisaties en instellingen die zich inzetten voor kinderen met een handicap of chronische ziekte. Met de steun worden aangepaste speeltoestel len gekocht of vakantiekampen georganiseerd. Naast fondsenwerving organi seert de stichting ook het jaarlijkse Johan Neeskens Jeugdsportweekend. Guus Hiddink en Frank Rijkaard zitten in het comité van aanbeveling. Mihai Nesu Foundation Verdediger Mihai Nesu van FC Utrecht kwam tijdens een trai ning ongelukkig in botsing met Alje Schut waardoor hij een dwarsleasie opliep en in een rolstoel belandde. Na dit abrupte einde aan de carrière van de Roemeen werd geld voor hem in gezameld. Hij wilde dat niet enkel voor hemzelf gebruiken, maar ook voor ge handicapten in zijn geboorteland. Daarnaast zet de stichting zich in voor kinde ren in zowel Nederland als Roemenië om voetbaltalent te ontwikkelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11