effeweg.nl Syrië benoemd buitenland 19 China doet Tibet op slot voor toeristen Mubarak kunstmatig beademd 'Milities vallen vanuit Liberia Ivoorkust aan' iweg.nl 0529 - 46 96 67 PEKING - De Chinese autoriteiten hebben Tibet gesloten voor buiten landse bezoekers. Dat meldden reisorganisaties woensdag. De maatregel komt vlak voor een groot festival, dat traditioneel veel toeristen trekt. Tibet staat onder strikte controle van China. Veel Tibetanen hebben grote moeite met de overheersing, waardoor ze menen dat hun eigen cultuur wordt verdrukt. Sinds maart vorig jaar hebben 37 Tibeta nen zichzelf in brand gestoken. De reisorganisaties zeggen geen idee te hebben hoelang het reisver bod gaat duren. Ze kregen ook geen verklaring voor de maatregel, maar vermoeden dat het komt door de protesten. Fox Vakanties, specialist in reizen naar China/Tibet, heeft het aanbie den van reizen naar Tibet voorlo pig gestaakt. „China is nogal wis pelturig richting Tibet. Het is te veranderlijk", aldus Fox-directeur Maarten de Ruiter. Volgens hem konden gisteren nog twee klanten Tibet in. Annuleringen zijn er vooralsnog niet geweest. Jaarlijks reizen er ongeveer 300 Ne derlanders met Fox Vakanties naar Tibet. China verbiedt sporadisch buitenlandse reizen naar Tibet. Zelfs in normale tijden hebben toe risten echter allerlei speciale ver gunningen en een visum nodig. Ze moeten ook in groepen reizen. CAÏRO - De gezondheidstoestand van de Egyptische oud-president Hosni Mubarak is verslechterd sinds hij naar de gevangenis is overgebracht. De tot levenslang veroordeelde Mubarak is woens dag meermaals kunstmatig bea demd en zou een zenuwinzinking hebben gekregen, meldde het staatspersbureau Mena op gezag van anonieme functionarissen. De 84-jarige Mubarak werd zater dag in de Tora-gevangenis in Cairo opgesloten. Hij ligt daar in het ge vangenishospitaal. Artsen zouden de gevangenisleiding hebben gead viseerd Mubarak over te brengen naar een beter uitgerust zieken huis voor behandeling. Hij heeft al geruime tijd gezond heidsproblemen, onder meer met zijn hart. Hij lijdt ook aan een zwa re depressie. De ooit zo machtige 'farao' werd zaterdag tot levens lang veroordeeld, omdat hij begin vorig jaar verantwoordelijk was voor de dood van honderden de monstranten. Mubarak werd vorig jaar uit zijn functie als president van Egypte verdreven na maandenlange pro testen in heel het land, maar voor al in Cairo. Honderden demon stranten vonden de dood bij ge weld. De ex-president werd als schuldige gezien. donderdag 7 juni 2012 supervoordelige busreizen HOOGTEPUNTEN INCLUSIEF Bezoek Lübeck 4 hotelovernachtingen Stadsrondrit en-wandeling Rostock 4x ontbijt-en dinerbuffet Rit in stoomlocomotief - Gratis gebruik sauna Bezoek eiland Rügen Stadsrondrit- en wandeling Rostock Bezoek Güstrow en Wismar o.l.v. een gids Rit door het Mecklenburgse Begeleiding door uw chauffeur, Merengebied tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief €18,- reserveringskosten per boeking De oppositie in Syrië heeft de be noeming van Hijab sterk afge keurd. De verkiezingen van 7 mei waren de eerste sinds de afschaffing van het monopolie van de Baath partij en het openstellen voor andere partijen van de stembusgang. Te genstanders van het regime heb ben de verkiezingen geboycot. Gisteren waren er weer verscheide ne meldingen van gevechten tus sen regeringstroepen en rebellen op diverse plaatsen in het land. Door een bomexplosie in Damas cus zijn zeker dertien mensen om gekomen. De gewelddadigheden in Syrië du ren nu al vijftien maanden. Vol gens tegenstanders van president Assad zijn bij de strijd al zeker 10.000 burgers om het leven geko men en is een veelvoud daarvan gewond geraakt. ACCRA - Gewapende groepen in Li beria die vorig jaar de toenmalige Ivoriaanse president Laurent Gbag- bo steunden, hebben zeker veertig mensen gedood bij aanvallen over de grens in Ivoorkust. Daarnaast hebben ze kindsoldaten gerekru teerd. Dat heeft mensenrechtenor ganisatie Human Rights Watch (HRW) woensdag gezegd. Volgens HRW hebben de milities ten minste vier aanvallen uitge voerd. Doelwit waren bevolkings groepen die de huidige president, Alassane Ouattara, steunen. De Ivoriaanse presidentsverkiezin gen in 2010 leidden bijna tot een burgeroorlog. Gbagbo verloor van Ouattara, maar weigerde de macht op te geven. De Verenigde Naties schatten dat bij het geweld dat op de verkiezingen volgde zeker drie duizend mensen omkwamen. Gbagbo werd uiteindelijk met hulp van Franse en VN-troepen ge arresteerd en uitgeleverd aan het Internationaal Strafhof. Zowel aanhangers van Gbagbo als die van Ouattara deelden wapens uit en rekruteerden jonge man nen. Duizenden Liberiaanse huur lingen namen ook deel aan de strijd, veelal aan Gbagbo's zijde. Na Gbagbo's arrestatie vluchtten zij de grens met Liberia over. Volgens HRW heeft de regering van Liberia niets gedaan aan de ge wapende bewegingen of aan de re krutering van kindsoldaten. „In plaats van zich verantwoordelijk te gedragen en diegenen die betrok ken waren bij internationale mis daden uit te leveren, hebben de Li beriaanse autoriteiten toegekeken hoe deze mensen kinderen rekru teren en dodelijke grensoverschrij dende aanvallen uitvoeren", zegt Matt Wells, van HRW. dicaalislamitische strijders elders in Jemen de humanitaire situatie sterk is verslechterd. Tienduizenden men sen hebben dringend behoefte aan hulp, maar hulpverlening in het zui den is door geweld bijna onmogelijk geworden. Woensdag kwamen 25 mensen om. foto EPA „eQata«ldee"B Wismar, Rostock en Rügen 5 daagse busreis - Vertrek o.a. op 16 juli, 17 sept, 15 okt HOOGTEPUNTEN Stadswandeling Florence Stadsrondrit Rome Bezoek Villa d'Este Bezoek Milaan Lago Maggiore Bezoek Isola Madre INCLUSIEF 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt en diner Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar Vermeld bij boeking boekcode 8123 en maak kans op een stedentrip! Zillertaler Musikantenparade 8 daagse busreis - Vertrek op 9 juli, 3 sept, 8 okt HOOGEPUNTEN s Spectaculaire muziekavonden Oldtimer-tractorrondrit Excursie Kitzbüheler Alpen Bezoek kaasmakerij en glasfabriek Wandeling Sluierwatervallen Bezoek Graimai-Alm en Achensee INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet en diner Entree muziekavonden Div. wandelingen o.l.v. een gids Oldtimer-tractorrondrit Fietsenverhuur Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar Rome en Milaan 10 daagse busreis - Vertrek op 2,30 juli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9