Gonorroe niet meer te stoppen 81 buitenland 'Havik' tot premier Soweto is nu de 'place to be' YAB YUM Protestkamp in Sanaa weg Het Circus van de Nacht ÉÊÊÊF% K donderdag 7 juni 2012 »®5555SSS«5Sï ERFURT Rechtse terroristen opgepakt in Duitsland De Duitse politie heeft gisteren twee neonazi's opgepakt die een terreurdaad zouden beramen. Tien gebouwen zijn doorzocht. Agenten hebben vuurwapens, munitie en steekwapens in beslag genomen. Dat heeft justitie in de deelstaat Thüringen gemeld. Wat het doel wit van de extreem rechtse man nen was en hoe concreet hun plan nen waren, is nog niet bekend. LONDEN Prins Philip aan beterende hand De echtgenoot van de Britse konin gin Elizabeth, prins Philip, maakt het goed. De 90-jarige prins, die maandag in het ziekenhuis beland de met een blaasontsteking, krijgt antibiotica en voelt zich een stuk beter. Vermoedelijk liep de prins de ontsteking zondag op tijdens de optocht van duizend vaartuigen op de Theems, die verliep in koud en regenachtig weer. JERUZALEM Netanyahu beveelt bouw huizen De Israëlische premier Netanyahu heeft de bouw van driehonderd huizen in Beit El, een nederzetting op de Westelijke Jordaanoever, be volen. De nieuwbouw is een reac tie op een beslissing van het Israëli sche hooggerechtshof om een na burige illegale nederzetting, Ulpa- na, voor 1 juli te laten slopen. Het hof gebood de sloop omdat Ulpana op Palestijnse grond is gebouwd. MONTREAL Opnieuw pakjes met lichaamsdelen Opnieuw zijn in Canada pakjes met lichaamsdelen ontdekt. Dit keer waren ze verstuurd naar twee scholen in Vancouver. De pakjes werden in Montreal op de post ge daan en de politie denkt dat ze ver stuurd zijn door pornoacteur Luka Magnotta die zijn ex-minnaar in stukjes hakte en die in pakjes naar politieke partijen verstuurde. De pornoacteur is gearresteerd. Waarschuwing en actieplan WHO Geslachtsziekte reageert in veel landen niet meer op anti biotica. Kwestie van tijd voor 'super bacterie' Nederland bereikt. Pleidooi voor beter gebruik medicijnen en meer voorlich ting. GENÈVE - In meerdere landen blijkt de geslachtsziekte gonorroe niet meer te reageren op medicijnen. De bacterie van de seksueel over draagbare aandoening (soa) is resis tent geworden voor antibiotica. Dat is onder meer ontdekt in Groot-Brittannië, Frankrijk, Zwe den, Noorwegen, Australië en Ja pan. Daarvoor heeft de Wereldge zondheidsorganisatie (WHO) woensdag gewaarschuwd. De WHO roept regeringen en art sen op beter op te letten wanneer zich gevallen van antibiotica- resistente gonorroe voordoen. Go norroe is een bacteriële infectie die ontstekingen, onvruchtbaar heid en complicaties bij de zwan gerschap kan veroorzaken en in het ergste geval tot de dood leidt. Kinderen van wie de moeder tij dens de zwangerschap besmet was hebben vijftig procent kans op een ooginfectie die tot blindheid kan leiden. „Dit organisme heeft in feite een resistentie gecreëerd tegen elke me dicatie waarmee we het te lijf zijn gegaan", zegt dokter Manjula Lu- sti-Narasimhan van de WHO. De organisatie heeft een mondiaal actieplan opgesteld om de ziekte aan te pakken. „Het is geen Euro l-/2-daagse arrangementen Amsterdam 1 The Glamour - The Girls - The Gangsters Een spectaculaire show over 's werelds meest beroemde bordeel in de sfeer van Moulin Rouge, Burlesque en Fellini. Onver bloemd realistische scènes, opwindende dansnummers en internationaal bekroonde circusacts in een grootschalige show. Uitgangspunt is de bestseller van Yab Yum oprichter Theo Heuft. Met o.a. Anmck Boer, Nelly Frijda, Richard Groenendijk, Bas Muijs en Rutger Le Poole. ARRANGEMENTEN U verblijft in het 4-sterren hotel Mercure Amsterdam Aan de Amstel, op ca. 10 auto minuten van Carré. Ook als dagarrangement te boeken inclusief entreekaart, glas champagne en programmaboek v.a. 49. I Aankomstdata: van 24/8 t/m 2/9 I 5 Zie www.kras.nl/yabyum .NL waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm pees probleem of een Afrikaans probleem, het is een wereldwijd probleem." In Nederland is nog geen resisten te gonorroe gevonden. Maar dat is een kwestie van tijd, aldus het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM). „De bacte rie wordt steeds resistenter en er zijn nog geen nieuwe medicijnen klaar waar we dan naar kunnen grijpen", aldus Marianne van der Sande, hoofd van de afdeling Epi demiologie. Wetenschappers zijn van mening dat door te veel of in correct medicijngebruik gecombi neerd met het verbazingwekkende vermogen van de gonorroebacte- rie zich aan te passen, het nu bijna een soort superbacterie is. Niet alleen moet gebruik van anti biotica beter worden gecontro leerd, ook moet er betere seksuele voorlichting komen. Condoomge bruik is een effectieve manier om besmetting te voorkomen. 106 miljoen gevallen Na chlamydia is gonorroe de seksu ele aandoening die het vaakst wordt overgedragen. Volgens de WHO raken jaarlijks 106 miljoen mensen wereldwijd besmet. Jaarlijks zijn er ongeveer 6.000 ge vallen van gonorroe in Nederland. O Mensen die zijn geïnfecteerd met de soa lopen meer kans besmet te raken met een ziekte als hiv. zie onze website:buitenland Bekijk het rapport van de Wereldge zondheidsorganisatie SANAA - Een kampement in de Je- menitische hoofdstad Sanaa dat een jaar lang diende als een plek om te demonstreren tegen de regering is woensdag deels door de demon stranten zelf opgeruimd. Het Rode Kruis meldde dat door felle gevech ten tussen het regeringsleger en ra- DAMASCUS - De Syrische president Bashar al-Assad heeft de vroegere minister van Landbouw, Riyad Hij- ab, benoemt tot nieuwe premier. Hij krijgt de opdracht om een nieuwe regering te vormen. Dat meldde de Syrische staatstele visie woensdag. Syrië heeft een nieuw parlement na de verkiezin gen in mei. Hijab is de opvolger van Adel Safar die in april vorig jaar premier werd, kort na het uit breken van de onrust m het zui den van land. Later verspreidde die zich over het hele land. De nieuwe premier (46) is lid van Assads Baath partij en geldt als een havik in Damascus. Hij stamt uit een bekende soennitische fami lie in de provincie Deir as-Saur en is uitermate loyaal aan president Assad. Hij was voordat hij minis ter werd in 2011 gouverneur ge weest. sswssszsssxsaxxiss door Elles van Gelder SOWETO - Wie naar Soweto wil, de meest bekende township van Zuid-Afrika, moet er zien te ko men via een drukke weg waar de taxibusjes vechten om de meeste kilometers te kunnen maken. Hier moesten zwarte Zuid-Afrikanen tijdens de apartheid gedwongen wonen in huizen die ze lucifer doosjes noemden. Wie nu een paar kilometer verder rijdt, komt in het nieuwe Soweto. Hier ligt aan de weg niet alleen een luxe winkelcentrum maar ook de nieuwe Virgin Active sport school en de net zo fonkelende showrooms van Toyota en Volks wagen. Even verderop opende twee weken geleden het Soweto Theater zijn deuren, ook al een ar chitectonisch hoogstandje. Het gezicht van Soweto verandert. De wijk waar miljoenen Zuid-Afri kanen wonen, krijgt steeds meer geasfalteerde wegen, parken, win kelcentra, hotels en ruime huizen. De overheid wil Soweto leefbaar der maken. Daarnaast is er een groeiende zwarte middenklasse die geld heeft voor een nieuwe au to en concertkaartjes. Makelaar Sipho Blose zag Soweto veranderen. Op zijn glanzende puntschoenen loopt hij Protea North, één van de goede wijken in Soweto. Hier zijn de tuinen aange harkt, de bermen groen en zitten er geen gaten in de weg. Blose wijst naar een huis met pilaren en zes slaapkamers. „Net verkocht voor omgerekend 150.000 euro." Zo'n drie tot vier miljoen Zuid-Afrikanen behoren tot de zwarte middenklasse. Ze hebben geprofiteerd van de mogelijkhe den om als zwarte Zuid-Afrikaan een eigen bedrijf te beginnen. Ze werken voor de overheid of heb ben een studie afgerond op univer siteiten die tijdens de apartheid al leen voor blanken haalbaar waren. Deze groep, 'de zwarte diamanten' genoemd, verdient gemiddeld 1.000 euro per maand. Ter vergelij king: het minimumloon is 160 eu ro. De middenklasse geeft het geld graag uit om hun status te tonen. Stephen Manzini (23) zit in een fauteuil in het Soweto Hotel - vier sterren - en kijkt naar hoe model len over hoogpolig tapijt parade ren in cocktailjurken. Hij organi seert de eerste Soweto Fashion Week. Met de stijgende koop kracht ziet hij een gat in de markt. „Er is een buzz als het gaat om So weto", zegt hij. Blose voelt dat ook. „Maar het komt niet iedere dag voor dat ik een luxe woning verkoop. Veel middenklassers zoeken eerder naar een huis met twee- of drie slaapkamers. En zodra ze echt goed verdienen vertrekken ze. In Soweto zijn de tuinen te klein voor een zwembad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8