binnenland 17 Live meekijken bij een winkeloverval I" Uitslag niet terug in Kamer korting donderdag 7 juni 2012 door Bob Lapajian De politie kan via bewa kingscamera's direct meekijken met overval len op winkels of hore- caondernemingen. Minister Ivo Opstelten is optimistisch. In de meldkamer van Politie Haag landen kijkt minister Opstelten van Veiligheid en Justitie goedkeu rend naar bewakingsbeelden van twee mannen met bivakmuts die een Wassenaarse supermarkt over vallen. „Kijk", zegt de minister, „het autootje met nummerbord is ook goed in beeld. Ik zou die over valler zo kunnen pakken." De over val is in scène gezet om het video- stream-systeem LiveView te de monstreren. Hiermee kan een on dernemer die overvallen wordt met één druk op de knop binnen een minuut in verbinding staan met de meldkamer van de politie. Zijn melding wordt eerst beoor deeld door een particuliere alarm centrale (PAC). Wanneer het vol gens de inschatting van deze cen trale gaat om een ernstige situatie wordt verbinding gemaakt met de computers van de politie. Die kan de gebeurtenissen vanaf dat mo ment live volgen en direct agenten op de overval af sturen. „Uniek in de wereld", volgens Ewald Beid, chef van de meldkamer van Politie Haaglanden. Er waren al wel andere meekijksys- temen, maar die werden alleen in geschakeld als de politie van tevo ren op de hoogte was gesteld. Het bijzondere van dit systeem is dat de verbinding tussen de PAC en de meldkamer er al is, maar dat de politie alleen een melding krijgt als er een overval plaats vindt. Dit was eerder technisch niet mogelijk. Hiermee wordt de kans om overvallers op heterdaad te betrappen veel groter. Daar naast geeft het de politie de moge lijkheid zelf een inschatting te ma ken van de ernst van de melding. Van de overvalmeldingen die de politie binnenkrijgt, is meer dan 95 procent loos alarm. Wanneer de politie hier niet steeds voor hoeft uit te rukken, kan veel tijd bespaard worden. Opstelten ziet in het systeem een grote kans om zijn doelstelling te halen het aantal overvallen drastisch te verlagen. De minister wil graag weten wat de installatie van LiveView onder nemers gaat kosten. „Een paar hon derd euro op jaarbasis", schat Erwin Schoemaker, directeur van Bureau Vebon, het bedrijf dat het beveiligingssysteem heeft ontwik keld. Veel van de camera's die al in winkels en bedrijven gebruikt wor den, zijn volgens hem geschikt om op het systeem aangesloten te wor den. In de regio Midden- en West-Noord-Brabant is al een aan tal ondernemers dat sinds kort ge bruik maakt van LiveView. DEN HAAG - CDA-Kamerlid Sabine Uitslag stelt zich niet opnieuw her kiesbaar voor de Tweede Kamer. Dat heeft ze haar fractiegenoten woensdag laten weten. „Ik krijg geen sprankel meer in mijn ogen als ik denk aan nog vier jaar Kamerlidmaatschap. Zo sim pel ligt het", zegt ze in een e-mail aan de CDA-fractie. Haar besluit heeft niets te maken met het feit dat ze recent moeder is geworden. Ook heeft ze alle vertrouwen in CDA-lijsttrekker Sybrand van Haersma Buma. Voor het Kamerlidmaatschap moet je voor meer dan 200 pro cent willen gaan, schrijft ze. „Ont breekt de passie of de sprankel dan doe je jezelf en anderen te kort." Uitslag (39), in Twente ook bekend als rockzangeres, kwam in september 2008 in de Kamer. In 2010 werd ze door haar partij op een lage 31e plek gezet, maar met 15-933 voorkeurstemmen kwam ze toch geheel op eigen kracht in de Kamer. Uitslag, die zorgwoordvoerder was, vindt dat zij veel voor elkaar heeft gekregen in de 4,5 jaar dat zij in de Kamer zit. „Verpleegkundi gen en verzorgenden hebben nu iets in te brengen op de koers van de instelling waar ze werken. Er zijn extra handen aan het bed." Laat je auto vakkundig van binnen en buiten poetsen en ga glanzend de z mini metamorfose voor je auto bij Auto-Clean Zeeland in Vlissingen en be DONDERDAG 7 JUNI Wil jij samen met je auto goed de zomer in? Geef je auto dan een mini make-over bij Auto-Clean Zeeland. Bij Auto-Clean Zeeland staan een goede bedrijfsvoering en kwaliteit centraal. Je kunt er o.a. terecht voor carcleaning, lakverzegeling, spotrepair en uitdeuken zonder spuiten. Tijdens de mini-make over bij Auto- Clean Zeeland wordt je personenauto eens echt goed gereinigd en verzorgd! Een perfect Vaderdagcadeau. 4 maanden Galaxy S Plus Android 2.3 smartphone 1.4 Ghz processor 9 maanden iKOMINi 8.0 megapixel 16GB geheuger Videobellen mogelijk! Icm 2-jarig T-Mobile iSmart 200 onbeperkt internet") internet, 1ste 9 mnd €2.50! 4 inch touchscreen Super Amoled display Google Maps Navigatie Icm 2-jarig T-Mobile Smart Plus 100 (Incl. 100 belminuten sms I onbeperkt internet") Apple iPhone 4S Nergens goedkoper! In wit en zwart beschikbaar Bergen op Zoom 0164-233403 wouwsesiraat 13 Breda 076-5141945 Karrestiaal Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Etten-Leur 076-5441441 .".Aarkthof 7 Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Middelburg 0118-651691 Markt 63a Oosterhout 0162-420033 Arendshof 5 Roosendaal 0165-521952 Roselaar J9 Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Tilburg 013-5454785 Heuvelstraat 115 VGRATIS^ laptop ,o,. XWsny na 9 mnd €30.00 p/mnd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7