zeeland 123 De lastige spagaat van Stichting In de Vrijheid GRATIS www.indevrijheid.com TMC Nieuwe damwand FZC Luxaflex® product - het-Arsenaal WWWARSENAAL.COM donderdag 7 juni 2012 Op de website van In de Vrijheid is meer informatie te vinden over de achter gronden van de stichting en staat ook vermeld hoe er eventueel donaties kunnen worden gedaan. Cliënten van In de Vrijheid in Wemeldinge, de stichting die op christelijke grondslag ex-verslaaf den begeleidt, zijn onlangs terug gekeerd van een trip naar Roe menië waar krotwoningen van Roma worden opgeknapt. De ei gen huisvesting is echter ook aan een grondige renovatie toe. door Luc Oggel Peter van Breemen, 'twee de man' bij de stichting, heeft genoeg gezien en meegemaakt om te kun nen relativeren. „Vergele ken bij de huisjes in Roemenië die we opknappen is dit een paleis. Maar naar Nederlandse maatsta ven is het een bouwval." Ter illus tratie legt hij een stukje van een waterleiding die hij onder de vloer vandaan heeft gehaald, op tafel. Compleet geërodeerd, de gaten zit ten er in. „We voeren zelf noodre- paraties uit, maar groot onder houd kunnen we niet blijven uit stellen als we ons werk willen blij ven doen." Stichting In de Vrijheid huist nu zestien jaar in het voormalig schip- persinternaat aan de Prinses Bea- trixweg in Wemeldinge. Het ge bouw is inmiddels behoorlijk uit geleefd en dat is nog zacht uitge drukt, leert een rondleiding. Met name het sanitair verkeert in erbar melijke staat, maar ook kozijnen, deuren en vloeren zijn er slecht aan toe. In totaal is er 60 a 65.000 euro no dig om de boel weer een beetje leefbaar te maken. Probleem is dat dat geld er niet is en ook gemeen ten de broekriem aanhalen. „De overheid gooit ons niet dood met subsidies", zegt Otto Meijer van zusterstichting Management for Care van In de Vrijheid met enig sarcasme. Beide stichtingen opereren vanuit Wemeldinge, maar hebben ge scheiden fondsen. Onder meer het zogeheten 'betonproject' in Roe menië dat is ondergebracht bij Ma nagement for Care, maar uitge voerd wordt door cliënten van In de Vrijheid. Er komen weliswaar met enige re gelmaat giften binnen van onder andere particulieren die de stich ting een warm hart toedragen, maar ook dat loopt wat terug. Dat heeft voor een deel te maken met de negatieve publiciteit van juli vo rig jaar rond de stichting, zegt Van Breemen. Een aantal ex-cliënten had de op vang in een kwaad daglicht ge steld, maar uiteindelijk liep dat met een sisser af en mag de Stich ting sinds eind vorig jaar weer mensen met verslavingsproble men begeleiden. Op dit moment zijn er dertien cliënten. Eén van hen is Michel Dudart, hij maakte ook deel uit van het team dat afgelopen vrijdag terugkeerde van een trip van tweeënhalve week naar Roemenië. Het heeft in druk gemaakt. „Ze zijn daar zo arm, kinderen spe len tussen uitwerpselen, er werd zelfs een baby te koop aangebo den. Het voelt goed om dan wat te kunnen betekenen." De cliënten hebben het sloppen- wijkje, dat gek genoeg temidden van mooie huizen staat, dit keer voorzien van nieuwe daken en mu ren. „Door daar bezig te zijn, wor den de mensen zelf ook geacti veerd", zegt Van Breemen. „Zigeu ners zijn van nature heel trots, dus als er een paar gekke Hollanders aan hun huis komen werken, be seffen ze: 'dat had ik zelf moeten doen'." Ging de stichting voorheen vier keer per jaar die kant op, nu is dat nog één of twee keer. „Terwijl het heel goed is voor die jongens", zegt Van Breemen. „We zitten in een spagaat, want we willen de al lerarmste mensen in Europa hulp blijven bieden, maar onze eigen woonkamer loopt bij wijze van spreken ook onder. Het zou heel jammer zijn als alles zou stagne ren." Aanpak van een krotwoning: vóór- foto's Stichting In de Vrijheid VANDAAG PANASONIC LED TV BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling WAARDE - De renovatie van de damwand in het haventje van Waarde is in volle gang. De opknapbeurt door het Waterschap Scheldestromen bracht protesten uit het dorp teweeg. Bewoners maakten zich onder meer zorgen over het behoud van het historische karakter van het haventje en de ruim te die overblijft voor de vissersbootjes. Volgens het waterschap hebben de werkzaamheden echter geen invloed. foto Ronald den Dekker sint-maartensdijk Smalstad doet mee aan Straatspeeldag Het Evenementencomité Smalstad doet dit jaar weer mee aan de Na tionale Straatspeeldag. Dat gebeurt in samenwerking met Veilig Ver keer Nederland en het Wester poort College. Op woensdag 13 juni tussen 14.30 en 16.30 uur kunnen alle kinderen uit de smalstad komen spelen op de Westvest, tussen de Juliana van Stolberg- en de Benjaminschool. tholen Concordia houdt open repetitie De Thoolse muziekvereniging Con cordia houdt morgenavond een openbare repetitie. Om 19.00 uur kunnen belangstellenden de repeti tie van het klein orkest bijwonen. Dit is één van de opleidingsorkes ten. Tussen 20.00 en 22.00 uur oe fent de harmonie. Mensen die een openbare repetitie bezoeken kun nen ook zelf instrumenten uitpro beren. De repetities vinden plaats in de gymzaal aan de Zoekweg. goes Stichting Ramro krijgt geld Fietsen Scoort De Zeeuwse Stichting Ramro die geld inzamelt voor projecten in Ne pal, heeft geld gekregen uit de cam pagnekas van Fietsen Scoort. Men sen konden hun stem uitbrengen op vijftien projecten. Vijf stichtin gen hebben uiteindelijk een bedrag van drieduizend euro gewonnen. Fietsen Scoort is een actie om het fietsen naar het werk te stimule- ®KüS!S!HüKS noordwelle Hennep gevonden in twee zeecontainers In een tuin bij een woning aan de Stoofweg in Noordwelle is woens dag een hennepstekkenkwekerij ontmanteld. De kwekerij zat in twee zeecontainers. In totaal wer den er 3425 stekjes en 277 planten gevonden. Op de zolder van een schuur werd ook een kweekruimte aangetroffen. De 68-jarige bewoner is aangehouden en naar Torentijd gebracht. goes Haringparty levert vijfduizend euro op De Haringparty die woensdag is ge houden bij restaurant De Stads- schuur in Goes heeft vijfduizend euro opgebracht. Daarvan gaat 2500 euro naar Het Clarahofje in Goes, het hospice voor mensen die terminaal ziek zijn. De andere 2500 euro gaat naar stichting Een Nieu we Wind die talentvolle beeldend kunstenaars met een beperking on dersteunt Het was de 28ste editie van de Haringparty. hulst Doorrijder blijft nog acht dagen in de cel De 24-jarige man die doorreed na een dodelijke aanrijding met een fietser na Vestrock, blijft nog acht dagen in hechtenis. Dat heeft de rechter-commissaris bepaald. De man was in de nacht van zaterdag op zondag betrokken bij een aanrij ding op de Tolweg bij Hulst. Daar bij kwam een 46-jarige man uit Kemzeke om het leven en raakte een 44-jarige man gewond. Me; u.tzonderrng van horren en het goedkoopste product is gratis. WOONWINKELS TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118)55 55 33 TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 PIRATïNPARK ft ZEEAQUARIUM vnjlNa. 3 GRATIS spaiENffi VOOR t INDOORKERMIS carrousel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69