De Hooizolder wil geen gelazer meer 24 Toerisme-manager om meer begrip te kweken Peter van Breemen Haan Maalstede mag blijven iWPHS 'Limiet voor meerwerk aan Scheldekraan' Dansschool Moves gaat naar WK Hiphop donderdag 7 juni 2012 g&BBHaunsMliMlHaaMHBMl aSZWMBSPBi |ii8558B»5$ssc3&s^^ „We zitten in een spagaat, want we willen de allerarm ste mensen in Europa hulp blijven bieden, maar onze eigen woonkamer loopt bij wijze van spreken ook on der," door Annemarie Zevenbergen Koen Funk wordt het nieuwe gezicht van dis cotheek de Hooizol der. Deze week heeft hij het management overgenomen. Hij heeft het volste vertrouwen in zijn plannen voor de disco. Zo noemt Funk 'de Hooi' op cie site nu al 'de allergrootste feestschuur van Zeeland'. Funk runt al een jaar of dertien ca fé Mambo's aan het Damplein in Middelburg en heeft sinds enige tijd ook het etablissement Jou en Mij even verderop. Hij is een bekende in de muziek wereld. Hij gaat er dan ook vanuit dat hij met deze ervaring de West- kapelse uitgaansgelegenheid op nieuw tot hotspot kan maken. „Zo als vroeger, toen iedereen naar De Hooi ging." Hij neemt het roer over van Martin van Oeveren, die zich meer wil focussen op zijn dis co in Renesse. Horecaman Funk wil zich veel ster ker gaan richten op de Walcherse jeugd vanaf zestien tot zo'n een entwintig jaar. „Ik wil de dorps jeugd ook weer binnen krijgen. Dat ze weer ouderwets de nacht hier doorbrengen. De Hooi moet ook meer een plattelandsuitstra ling krijgen." „Ik zal er zelf zo veel mogelijk zijn", zegt Funk. „De organisatie van de feesten gaan we ook zelf doen. Je kunt wel een club inhu ren die dat voor je doet, maar die heeft geen feeling met Walcheren. Die krijgt je tent wel vol, maar dat is niet waar het om gaat. Ik wil een binding krijgen met de jeugd. Het moet echt 'jouw disco' zijn. De Hooi moet weer echt Walchers worden." „De entree wordt opgeknapt, zo dat je al vanaf de weg naar binnen wordt getrokken. De prijzen gaan omlaag en we willen ook de disco bus aanpakken. Die laten we in juni gratis rijden als feestactie en daarna verlagen we de busprijs. Ik wil ook dat die bijvoorbeeld gaat stoppen voor Mambo's." Funk is duidelijk: hij wil geen gela zer in zijn tent. Dus wordt het deurbeleid aangescherpt en zal de beveiliging worden uitgebreid. „Maar ik denk dat als je alles zelf in de hand houdt, de sfeer ook veel beter wordt. Dat wil ik ook be reiken door binnen een aantal din gen aan te pakken. Zo gaan we wat doen met verlichting en kleur, dat werk echt, ik merk dat in Mam bo's ook. We gaan in de toekomst ook veel meer variatie in de mu ziek aanbrengen." BN'ers staan ook op het program ma: „Een GTST-themavond met de acteurs uit de serie erbij. Vale- rio komt en Britt Dekker van Ech te meisjes in de jungle bijvoor beeld." Funk schuwt ook de platte lol van de Oh Oh Cherso-figuren niet. „Wat ik niet ga doen, is stunten met drank. Dat levert te veel rot zooi op." ■■■■■■■■■■■■MwanHHBBHHiBMMHnBnMBaRHMHimawnaHMBBi kapelle - Aanpassing van de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) is absoluut geen garantie dat de 'hanenruzie' in de Maalste de in Kapelle wordt opgelost. De gemeenteraad bemoeit zich daar om niet met de ruzie tussen de fa milie Spronk (de eigenaar van de bewuste haan) en buurvrouw Hei- ma Andriesse. Andriesse zegt zich al jaren te ergeren aan de haan van haar buren. Het beestje zou elke ochtend al heel vroeg beginnen te kraaien. Rijdende rechter Frank Visser stelde de eigenaren van de haan in 2009 al in het gelijk. De haan mocht blijven. De twist ging echter door. Andriesse wil dat de gemeenteraad de APV aanpast zo dat er geen hanen in de bebouwde kom gehouden mogen worden. De raad gaat hierin niet mee. door Rob Paardekam THOLEN - Tholen zou een soort toe risme-manager moeten aanstellen, die de schakel vormt tussen de ge meente en de recreatieonderne mers. Die suggestie wordt gedaan in een rapport van het Kenniscen trum Kusttoerisme over Tholen. De samenstellers zijn met verschil lende ondernemers in gesprek ge gaan en hebben het idee verschil lende keren voorbij horen komen. De voornaamste spreekbuis van de recreatie is op dit moment de SRT (Samenwerkende Recreatie Tholen), waarin acht campings en vakantieparken samenwerken. Dat zijn echter lang niet alle onderne mers uit de gemeente die zich met toerisme bezig houden. Met name de grote ontwikkelaars zeggen zich niet vertegenwoordigd te voe len door de SRT. In het rapport staat verder dat veel recreatieonder nemers niet altijd tevreden zijn over de manier waarop de commu nicatie met de gemeente verloopt. Het hebben of leggen van contact is niet zozeer het probleem, maar er zou niet altijd begrip zijn voor eikaars standpunten en belangen:' Een toerisme-manager wordt van uit de sector genoemd als mogelij ke oplossing. Deze zou de initiatie ven van de ondernemers moeten koppelen aan het gemeentelijke be leid. Verder begeleidt hij de onder nemers in hun plannen. Het Kenniscentrum doet in het rapport tevens de aanbeveling om een 'toeristisch recreatief platform' op te richten waarin de toeris tische sector op Tholen in de volle breedte is vertegenwoordigd. Toe risme heeft op dit moment een aandeel van 5,2 procent in de werk gelegenheid. VS&SS66GS6G6XS9. H ABONNEE VEILING VANDAAG PANASONIC LED TV BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC VLiSSiNGEN - Voor de restauratie van de Scheldekraan is een vaste prijs afgesproken. Dat heeft de Vlis- singse wethouder Lambert Prevoo geantwoord op vragen van de Lo kale Partij Vlissingen en Christen- Unie. Die partijen wilden weten of het waar is dat de restauratie duurder uitvalt. Dat klopt, aldus wethouder Pre voo. „Maar in de overeenkomst is een clausule opgenomen wat be treft meerwerk; zaken die zich gaandeweg het proces voordoen. Die is heel beperkt, en bovendien heel nauwkeurig gespecificeerd. Over het meerwerk is ook een li miet afgesproken." GOES - Een groep leerlingen van Dansschool Moves uit Goes gaat in augustus naar het wereldkampi oenschap Hiphop-streetdance in de Engelse plaats Blackpool. De groep The Cool Corner kreeg afgelopen zondag bij danswedstrij den in Veldhoven een wildcard voor deelname aan het WK. De groep werd tijdens de wedstrijden zelf tweede en kwalificeerde zich niet rechtstreeks voor de wereld kampioenschappen. The Cool Corner bestaat uit acht leerlingen van de dansschool. Het wereldkampioenschap wordt geor ganiseerd door UDO, een bond voor hiphop en streetdance. Een deel van de 'Roemeniëgangers'. Vlnr: George van Koeveringe, Michel Dudart, Jacco van Veen en begeleider Peter van Breemen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64