Zierikzeese haven 23 TMC Open dag Goemanszorg donderdag 7 juni 2012 WOONWINKELS VANDAAG PANASONIC LED TV BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC B RUI NI SS E ZIERIKZEE Austin Healey's razen Met bus naar de over het eiland EO-jongerendag De Austin Healey Owner Club Ne derland komt zondag op bezoek in Schouwen-Duiveland. De Engelse sportauto's uit de jaren zestig wor den vanaf 10.00 uur opgesteld aan de Jachthaven Bruinisse. De och- tendrit gaat naar het vliegveld Nieuw-Haamstede. Na de lunch gaat het richting wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor, waar chauffeurs en passagiers om 17.00 uur worden verwacht. Speciaal voor de Schouwen-Duive- landse jongeren gaat er zaterdag een touringcar naar de EO-jonge- rendag in het Gelredome in Am- hem. De worshipband Casting Crowns is een van de hoofdacts. Het thema van de dag is 'Made for you' en de presentatie is in handen van Manuel Venderbos. Tijdens een extra lange pauze is op grote schermen het EK te zien. Info bij Rik vd Dikkenberg 0111-416004. WESTENSCHOUWEN Estafette van MTB's in de Boswachterij SCHUDDEBEURS Kennismaken met Raja yoga meditatie Het ATB-team Extreme houdt zater dag op het mountainbikeparcours in de Boswachterij bij Westen- schouwen de zesde editie van de vier-uursestafette. Er wordt gestre den in teams van twee tot maxi maal vier rijders in de categorieën mannen, vrouwen, jeugd, gemengd en individueel. De minimumleef tijd is tien jaar en er kan ter plaatse tot 10.30 uur worden ingeschreven. De start is om 11.00 uur. De vlag valt om 15.00 uur. Annekee Pieterse van de Brahma Kumaris Spirituele Academie in Middelburg verzorgt zaterdag een kennismaking met meditatie vol gens de Raja yoga. Door middel van deze methode leert iemand innerlijke kwaliteiten zoals opgewektheid, kalmte en te vredenheid te ervaren. De kennis making zaterdag wordt van 13.30 tot 14.15 uur gehouden op het adres Donkereweg 64 in Schuddebeurs. Info: 0118-618782. www.bksa.org MIDDELBURG Beamer en klokken weg na inbraak GOES Haringparty levert vijfduizend euro op DREISCHOR - Streek- en landbouw museum Goemanszorg in Dreischor houdt zondag open huis. Die valt samen met het Rondje Dreischor waarbij bijzon dere locaties, bedrijven en tuinen te bezichtigen zijn. Goemanszorg vervolgt zijn exposi tiereeks over het water op Schou wen-Duiveland. De eerste periode van het jaar 900 tot 1900 is 9 juni afgelopen en wordt vervolgd met de periode twintigste eeuw. De eeuw van de Tweede Wereldoor log en van de watersnoodramp. Aandacht wordt vooral gegeven aan de inundatie van het eiland in 1944 en de verplichte evacuatie van de bewoners. Het streek- en landbouwmuseum is open van maandag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en in het weekeinde van 13.00 tot 17.00 uur. Komende zondag vanaf 12.00 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Uit een woning aan de Arnelaan in Middelburg zijn dinsdag een bea mer en klokken weggenomen. Dat moet volgens de politie zijn ge beurd tussen 15.30 en 16.00 uur. Vermoedelijk is de dief of zijn de dieven via een raampje het huis binnengekomen. De politie heeft een buurtonder zoek gehouden, maar daaruit zijn geen nieuwe feiten bekend gewor den. De Haringparty die woensdag is ge houden bij restaurant De Stads- schuur in Goes heeft vijfduizend euro opgebracht. Naar Het Clara- hofje in Goes - het hospice voor mensen die terminaal ziek zijn - gaat 2500 euro. De andere 2500 eu ro gaat naar stichting Een Nieuwe Wind die talentvolle beeldend kun stenaars met een beperking onder steunt Het was de 28ste editie van de Haringparty. TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113)38 26 26 TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 Woonideeën voor iedereen! op- en afstappen. Projectleider on derhoud gemeentelijke havens René Korstanje verwacht dat het werk nog de hele volgende week in beslag gaat nemen. De steigerdelen worden deels op de wal en deels in het water in el kaar gezet. Volgende week heeft de aannemer twee dagen nodig om de steigerdelen te positioneren en aan elkaar te bouten. Is dat ge beurd, dan gaan de stalen steiger palen de havenbodem in. Korstan je: „De keuze voor stalen palen is gemaakt vanwege de sterkte. Aan de steiger komen nogal forse sche pen te liggen, dus de steigerpalen moeten wel wat kunnen hebben." De nieuwe steiger is zoals aangege ven in eerste aanleg bedoeld voor de bruine vloot en bezoekende ri viercruiseschepen. Korstanje: „Maar als die schepen elders zijn mag de steiger ook gebruikt wor den door passanten." Ten behoeve van de passanten wordt de nieuwe drijvende steiger uitgerust met twee elektriciteitskasten met elk acht walstroomaansluitingen, voor zien van muntautomaat. „Daar komt geen havenmeester aan te pas", aldus Korstanje. Ook komen er twee zogeheten reddingskasten. De nieuwe steiger wordt opge bouwd uit een stalen frame, beton nen drijvers, houten dekplanken en stevige stalen bolders. Om de plaatsing van de drijvende steiger mogelijk te maken zijn de schepen van de bruine vloot tijdelijk ver huisd naar de steiger tussen 't Luit je en de keersluis. Let op! Geld lenen kost geld Jautomondo www.automondo.nl Gem. brandstofverbruik: 4,2 1/100 km (1 op 23,8). C02: 98 g/km. fiat. De laagste gemiddelde COg-mtstoot van Europa."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63