Alles komt uit de zee ioluit agenda donderdag 7 juni 2012 DONDERDAG 7 JUNI Biggekerke Open tuindag en verkoop curiosa. Tuin 't Hofje, Noordweg 4,10.00-16.00 uur. Burgh-Haamstede Avondvierdaagse, 5, 8 en 15 kilome ter. Sportveld DSF, 18.30 uur Middelburg PZC-redacteur Jan van Damme inter viewt schrijfster Carolijn Visser over haar nieuwe boek 'Argentijnse avonden'. De Drukkerij, 20.00 uur Oostburg Thema-avond waarin 'op het juiste ge wicht komen en blijven' en 'Marokko' de thema's vormen. Pro Rege, Oude Stad 7, 19.30 uur Ovezande Avondvierdaagse, 5,10 en 15 kilome ter. Dorpshuis Trefpunt, 18.00 uur. VRIJDAG 8 JUNI Burgh-Haamstede Avondvierdaagse, 5, 8 en 15 kilome ter. Sportveld DSF, 18.30 uur Goes Open studioweekend kunstenares Ine ke Otte. 's-Heer Elsdorpweg 39, 13.00-17.00 uur Middelburg Driedubbele boekpresentatie: 'Reis- griep' van Kees Klok; 'De Put' van Jan J.B. Kuipers en 'Een meedogenloze vrede' van André van der Veeke. De Drukkerij, 16.30 - 18.00 uur Ovezande Avondvierdaagse. die de spullen gebruiken voor knutselwerkjes. „Vroeger hadden we ook veel verzamelaars, maar dat wordt stéeds minder", legt Winnie uit. De collectie is nog on geveer hetzelfde als die van twin tig jaar geleden. „Maar we zorgen wel dat we regelmatig iets nieuws hebben, zeker op het gebied van sieraden. Dat houdt klanten nieuwsgierig." Winnie maakt ook wel eens iets Sint Philipsland PJZ Partyweekeinde, veiling en biggen- race, barbecue, 18.00 uur ZATERDAG 9 JUNI Biggekerke Open tuindag en verkoop curiosa. Tuin 't Hofje, 10.00-16.00 uur. Domburg Domburg Statues Festival, Centrum Domburg, 13.30 - 17.30 uur Goes Viering 35 jaar stichting Hulp Gehandi capten, met concert Bergermuzikanten, EK voetbal, Jan Keizer en Annie Schilder. Goese Lyceum, locatie Vogelzangsweg. 13.30 uur Kapelle Schilderdag o.l.v Marlou Pluymaekers en workshop portret (8.00-10.00 uur) o.l.v. Jacobina Trump, De handgemaakte spullen komen vooral uit De Filipijnen. Werk van Ineke Otte, die vrijdag en zaterdag open studio houdt. Dorpshuis Trefpunt, 18.00 uur. Inhaal met muziek om 20.00 uur vanaf sportvelden. Oudelande Wielerronde met dikkebandenrace. Burgemeester Van Lierestraat, 17.15 uur. In welke winkel vind je nou nog artikelen van vijfcent? door Martijn de IKoning Mensen zeggen wel eens tegen me: je zou toegang moe ten vragen, grin nikt verkoopster Winnie. Dat is geen rare opmer king. De Schelpenwinkel in de winkelgalerij aan de Boulevard in Cadzand-Bad is immers net een museum. Je kijkt er je ogen uit, en bij elk nieuw rondje door de winkel zie je weer andere bijzonderheden. Al lerlei schelpen die hier of in meer exotische oorden in en bij de zee leven, opgezette haaitjes en krab ben, zeesterren in allerlei maten, en natuurlijk haaientanden. Maar ook sieraden, beelden, figuren, windvangers, deurhangers, spie gels, opbergdoosjes... te veel om op te noemen. Allemaal gemaakt van of met schelpen. En ja, dat geldt ook voor de beelden van wil de dieren, die zo op het eerste ge zicht van steen lijken. „Die wor den gemaakt van gemalen oester schelpen", legt Winnie uit. „Maar hoe ze het precies doen, weet ik ook niet hoor." Met 'ze' bedoelt Winnie de (voor al) vrouwen die in de Filipijnen de produkten vervaardigen die in De Schelpenwinkel verkocht, worden. „Bijna alles wat we hier verkopen, wordt daar gevangen, schoonge maakt en vervaardigd", vertelt ze. „Mensen vragen wel eens: is daar geen sprake van kinderarbeid. Maar dat is absoluut niet zo." De mensen van De Schel penwinkel kunnen het we ten. De eigenaar, Eddy Lu- teijn, verblijft bijna de helft van het jaar op de Filipijnen en omge ving. „Contact leggen en houden is daar ontzettend belangrijk", ver klaart Winnie, die ook zelf regel matig naar het land afreist om te helpen inkopen. Kennis van de producten is voor de inkopers belangrijk, legt ze uit. „De regels over wat je wel en niet mag invoeren, veranderen nogal eens en zijn niet altijd even over zichtelijk. En de douane contro leert streng: die keren soms hele containers ondersteboven." Luteijn, die aanvankelijk in Scheve- ningen in de 'schelpenbusiness' zat, begon De Schelpenwinkel in 1990. Al een jaar later kwam Win nie bij hem werken. „De winkel was toen heel klein", vertelt ze. „Later is er een flink stuk aange bouwd." De Schelpenwinkel moet het voor al hebben van toeristen die een bij zonder souvenir mee naar huis wil len nemen, en van creatievelingen Zeilboten Vier schelpenpokeraars in schelpenstoelen aan een schelpentafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54