Boeiend aanbod met samen doen Matangi Quartet in Veere Cursisten De Ambitie op grens toekomst en verleden De Spot in EK-sfeer met optreden Meindert Talma donderdag 7 juni 2012 podium www.pzc.nl/uit The Cenobites staan zaterdagmiddag om 14.45 uur geprogrammeerd bij Anywave. Samen doen met band- coaching project Pop aan Zee en met de regionale bandcompetitie RegioRuis resul teert voor Anywave 2012 in een extra boeiend aanbod. Sjors de Jongste, de nieuwe pro grammeur bij Brogum, heeft er al le vertrouwen in dat elke festivalbe zoekers hier iets van zijn gading vindt. VRIJDAG 8 JUNI 20.00 uur (tent): Yellow, frisse popsongs, herkenbaar, toch verras send. 21.00 uur (zaal): Zinkzand, rhy thm and stampblues, veel soul, pie pend en krakerig. 22.00 uur (tent): Gare du Nord, swingende urban jazzband. 23.00 u.(zaal): Dj's Philip&Philou. en voordracht in Museumcafé Wesdorp bij museum De Houtzaagwerf, 14.00 uur. Middelburg Programma rond Beethoven met Rob van der Meule, Christian Blaha en Marina Eckhardt, Zeeuwse Concertzaal, 15.00 uur Show voor voetbalminners en -haters Meindert Talma De Rode Kaarten. De Spot, 16.00 uur Veere Matangi Kwartet met werk van Dvo rak, Prokofiev en Haydn. Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Theaterschool De Ambitie presenteert 'Het eind van het begin', Theater Vestzak 99, 15.00 uur WOENSDAG 13 JUNI Goes Voorstelling Javier Guzman EK voet bal op scherm. De Mythe, 20.00 uur ZATERDAG 9 JUNI 12.30 uur (zaal): Hiphop finalist (RegioRuis). 12.50 uur (tent): The Chimney, 'must to see' volgens 3voor 12 Zee land. 13.25 uur (zaal): Main 4, finalist Re gioRuis. 13.45 uur (tent): Del-Toros, surf en aanstekelijke punk refreinen. 14.35 uur (zaal): Gitarist Julio Me- lio, finalist RegioRuis. 14.55 uur (tent): The Cenobites, hebben hun roots in Rotterdam, maar traden al op in vrijwel elke stad in Europa. 15.35 uur (zaal): Sios, finalist Regio Ruis. 15.55 uur (tent): Heavy Light, jon ge band die in één jaar tijd al op heel veel podia heeft gestaan. 16.35 uur (zaal): Steady New Sounds, finalist RegioRuis. 17.05 uur (zaal): Negativ, gastoptre den RegioRuis. 17.45 uur (tent): Colossa, Lim burgs /Utrechtse rockformatie. 18.25 uur (zaal): Bekendmaking winnaar RegioRuis. 19.10 uur (tent): Splendid, Haagse formatie brengt popmuziek met vleugje reggae, soul en rock. 20.10 uur (zaal): Woody 8c Paul and the Vigilantes. 21.00 uur (tent): Raiders of Lost Rock (ROLR), rockcoverband. 21.50 uur (zaal) Transmitter, elec tro, hip-hop, dance, rock, drum 'n bass, 22.45 uur (tent) Kick the Bucket, tien man sterke funk, soul 8c rock band. 00.00 uur (zaal) DJ Bert van Leer dam. Het Matangi Quartet treedt zondag op bij Muziekpo- dium Zeeland in Veere. Op het programma staan drie wer ken: Strijkkwartet opus 76 nr.3 'Kai ser' van Joseph Haydn, Strijkkwar tet nr. 2 van Sergei Prokofiev en Strijkkwartet nr. 12 'Amerikaans' van Antonin Dvorak. Het Matangi Quartet werd opge- Matangi Quartet richt in 1999, toen de leden nog studeerden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en het Rotterdams Conservatorium. Inmiddels is het kwartet uitge groeid tot een vaste waarde op de kamermuziekpodia in Nederland en daarbuiten en geldt het als het boegbeeld van een nieuwe genera tie klassieke musici. Kenmerkend voor het viertal is het voelbaar ma ken van de energie, passie en op winding die in alle goede muziek besloten ligt. Het gezelschap bestaat uit Ma- ria-Paula Majoor en Daniel Torrico Menacho op viool, Karsten Kleijer op altviool en cellist Arno van der Vuurst Matangi Quartet, zondag 10 juni, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. Scène uit 'Het Eind van het Begin' foto Ruben Oreel door Ali Pankow De cursisten van de Zeeuwse Theaterschool De Ambitie ronden dit weekend hun tweejarige spelop- leiding af met de afstudeervoor stelling Het Eind van het Begin in theater Vestzak99 in Vlissingen. Dat gebeurt onder leiding van re gisseur, dramadocent en in dit ge val ook tekstschrijver Sjors Postel mans. Hij gaf de voorkeur aan een zelf gemaakte voorstelling. Het blijkt immers niet zo eenvou dig een geschikt stuk te vinden met evenredig verdeelde rollen over de twaalf cursisten van deze opleiding. „De enkele stukken die er wel voor in aanmerking kwamen, vond ik zelf niet zo leuk",zegt Postelmans. Volgens hem komen er in het thema 'afscheid' meerde re dingen samen. „Voor de cursis ten zeifis het uiteraard een af scheid van de opleiding. Aan het begin van het seizoen leek het er bovendien op dat er door de be zuinigingen zelfs geen vervolg meer zou komen voor de deelne mers aan het eerste jaar van de cursus. Daarmee had onze voor stelling de allerlaatste opvoering van De Ambitie geworden. Maar zo ver is het gelukkig nog niet." Afscheid wekt in elk geval een scala aan emoties op: verlangen, melancholie, woede, jaloezie, lief de. Dat biedt in theatraal opzicht dus veel mogelijkheden. „Boven dien hoeft niet elk afscheid ook echt een einde te zijn, het kan ook de aanzet zijn voor iets nieuws", constateert de regisseur. De twaalf personages in deze montage-voorstelling ontmoeten elkaar op een zomeravond. Ze kennen elkaar niet, maar hebben één ding gemeen. Stuk voor stuk nemen zij afscheid van iemand of iets. Op de grens van verleden en toekomst kijken ze terug en vooruit. De cast wordt gevormd door twee mannen en tien vrou wen variërend in leeftijd van 20-plus tot 50. Zij vertegenwoor digen dus verschillende levensfa sen. „Wij hebben eerst twee avon den met elkaar aan tafel gezeten en gepraat over eigen ervaringen met afscheid. Ook droegen de cursisten liedteksten en gedich ten aan", vertelt de regisseur. Op basis van het verzameld materi aal liet hij de spelers improvise ren. Zo ontstonden de bouwste nen en kon Postemans aan de slag met het schrijven van een stuk over afscheid in het nu en met af en toe een terugblik op wat is geweest. Vrij. 8 en zat. 9 juni, 20.45 uur en zon. 10 juni, 15.00 uur, Theater Vestzak99, Vlissingen. Muziek en voetbal gaan zondagmiddag samen in De Spot in Middel burg. Eerst is er, vanaf 16.00 uur een optreden van Meindert Tal ma 8c De Rode Kaarten. Na af loop kunnen de bezoekers op een groot scherm de EK-wed- strijd Spanje-Italië zien en wordt er friet geserveerd. Talma heeft net een album uitge bracht met elf tragikomische lied jes 'die ook voor voetbalhaters ge nietbaar zijn', zoals De koning van de kluts over de mooiste bij namen van voetballers. Zondag 10 juni, De Spot, Middelburg, 16.00 uur. Meindert Talma De Rode Kaar ten De PZC geeft 2x2 gratis kaarten weg voor het concert. Wie daarvoor in aanmerking wil komen moet vóór zaterdag een mailtje sturen naar info@despotmiddelburg.nl. Vermeld naam en telefoonnummer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47