a© Gare du Nord geeft festival nieuw geluid 21 uit podium donderdag 7 juni 2012 COLOFON (JitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 7 JUNI Middelburg Uitvoering Zeeuwse Muziekschool, met gitaartalent Julio Melio, Koor Rockz, diverse zangers en de band Punt! De Spot, 20.00 uur VRIJDAG 8 JUNI Kapelle Organist Henk G. van Putten speelt be kende composities van J.S. Bach. Hervormde kerk, 20.00 uur Middelburg 'Middelburg laat je horen!', met deze keer Geert van Oorschot, Steady New Sounds, Silence en Kai Disko. De Spot, 21.00 uur Temeuzen Concert Eyes Set to Kill (US) en Heal thy Junkies (UK). De Pit, 21.00 uur Vlissingen Theaterschool De Ambitie presenteert 'Het eind van het begin'. Theater Vestzak 99, 20.45 uur My Brainbox ft. Jan Akkerman Bert Heerink. De Piek, 22.00 uur Zierikzee Festival Anywave met Gare du Nord, Yellow, Zinkzand en dj's Philips&Philou. Poppodium/tent Brogum, 20.00 uur ZATERDAG 9 JUNI Aardenburg Cantateconcert door BachPlus. De can tates worden solistisch en op historische instrumenten uitgevoerd. Sint Baafskerk, 20.15 uur Brouwershaven Rondje Zeeland door Zeeuws Jeugdor kest o.l.v. Carlo Nabbe. Grote Kerk, 20.30 uur Goes Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. 't Beest, vanaf 13.30 uur Concert met dans door vocaal ensem ble Musica Cordis en Stichting Dansz. Grote of Magdalenakerk, 16.30 uur Concert Amsterdam Staff Songsters. Korpszaal Leger des Heils, Ravelijn de Groene Jager 72,19.30 uur Nieuw- en Sint Joosland 9 Theaterconcert Peter Dieleman. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostbuirg Massafest III met The Atomic Bitchwas, Asteroid, Tangled Horns, The Muggs en Swamp Machine. The Lane, 13.00 uur St. Laurens Concert door KAT koor ('Koor Aller Tij den') o.l.v. Dirk Laplasse. Historische dorpskerk, 20.00 uur Temeuzen EK-wedstrijd Nederland-Denemarken (18.00 uur) en optredens The Horsehead Union (S) en Monstertone. De Pit, bands vanaf 21.00 uur Vlissingen Muziekfestijn in kader van 45-jarig be staan Deltaband. Binnenstad, vanaf 14.00 uur o Theaterschool De Ambitie presenteert 'Het eind van het begin'. Theater Vestzak 99, 20.45 uur Westkapelle o Walchers Jongerenkoor en Kinderkoor Daniël geven zomerconcert t.b.v. het Shaare-Zedek ziekenhuis te Jeruzalem. Moriakerk, 19.30 uur Zierikzee Festival Anywave. Poppodium/tent Brogum, 12.30 uur. ZONDAG 10 JUNI Goes e Concert muziekvereniging Euterpe. Manhuistuin, 12.00-13.00 uur. Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. 't Beest, vanaf 13.30 uur Kortgene Ierse muziek en Ierse sessie met optre dens van o.a. Windbroke, Slan en Street- Noise. Tevens expositie met beeld, geluid zijn het veel meer liedjes gewor den en ben ik bij de band geble ven. Vervolgens werd mijn vocale aandeel steeds groter en nu bepaal ik grotendeels het gezicht van Ga re du Nord", zegt Alberti. Haar zangtalent, theatrale vor ming en gevoel voor performance bieden de ideale combinatie voor Gare du Nord. „Een live-act moet anders zijn dan een cd naspelen. We moeten het publiek een reden bieden naar een club, theater of festival te komen. Het is als lead- zangeres mijn plicht meer te doen dan een liedje te zingen. Bij elk op treden is de sfeer weer anders en daar moeten we op inspelen", ver woordt Alberti haar bevlogenheid. Zij had als puber al een carrière in het muziektheater voor ogen. Dat het eerst een studie Theaterweten schappen werd, was het gevolg van het feit dat ze destijds haar stem een jaartje rüst moest geven. Vervolgens een theateropleiding in België bij Dora van der Groen, de ervaring dat op het Conservato rium in Rotterdam haar ware pas sie te niet werd gedaan en de ener verende ontdekkingstocht die de Rockacademie in Tilburg haar bood, maakten Dorona Alberti tot de vakvrouw die zij nu is. Zij laat zich niet in hokjes stoppen. Haar brede smaak past naadloos bij het brede repertoire van Gare du Nord. „Maar welke stijl ik ook zing, altijd zal wel iets van de voor keur voor jazz vanaf de jaren 40 en 50 herkenbaar zijn, zelfs als ik industriële metal breng", zegt Al berti. Haar zwangerschap en de ge boorte van zoon Samson vorig jaar juli zijn van wezenlijke in vloed geweest op de cd Lilywhite Soul. Barend Fransen en Ferdi Lan- cee lieten zich daardoor inspireren bij het schrijven van de nummers voor dit nieuwe album. De twee oprichters van Gare du Nord staan overigens niet zelf meer op het po dium, maar leggen zich geheel toe op het schrijven, componeren en produceren. Vrijdag 8 juni, Festival Anywave Brogum, Zierikzee, 20.00 uur. door Ali Pankow In 32 edities van festival Anywave van Poppodium Brogum in Zierikzee is vrij wel elk muziekgenre wel een keer voorbij gekomen, maar het optreden van Gare du Nord vrij dagavond belooft Anywave toch weer een verrassend nieuw geluid te geven. Gare du Nord biedt een mix van urban jazz, delta blues en groove dance, maar wie wil weten wat dat exact inhoudt zal het zelf moeten gaan beluisteren. Traditiegetrouw moet er op de vrijdagavond van Anywave wel entree worden be taald 15 euro in de voorverkoop en 20 euro aan de deur). Het zater dagprogramma inclusief de finale van de regionale bandcompetitie RegioRuis is geheel gratis. Toch wekt vooral de vrijdagpro grammering de belangstelling op. Immers ook Zeeuwse bands als Ye- low en Zinkzand timmeren als deelnemers aan het bandcoa- ching-project Pop aan Zee verras send aan de weg. Gare du Nord lijkt als hoofdact het feest vervol gens naar verrassende hoogte te gaan tillen. „Ik verheug me er echt op. Een stel vrienden van me, voorheen uit Zeeland, komt ook. De setlist is al enige tijd bekend. Het wordt een mix met nummers van onze cd's Sex 'n' JazzLove for Lunch, een paar van de Greatest Hits-cd en eèn hele kluit van onze nieuwe cd Lilywhite Soul. Enkele ingetogen nummers laten we achterwege. Bij een festival moet het echt feest zijn", zegt zangeres Dorona Alber ti van Gare du Nord. Zij is in enkele jaren tijd het boeg beeld van deze band geworden. 'Meegegroeid'zegt ze zelf, doe lend op het feit dat het in 2007 be gon met het inzingen van enkele liedjes op uitnodiging van Ferdi Lancee en Barend Fransen, de op richters van Gare du Nord. „Dat was voor Sex 'n' Jazz. Uiteindelijk Dorona Alberti, zangeres van de band Gare du Nord: „Een live act is anders dan een cd naspelen." foto Rosaline Rosalina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46