zeeland |3 't Liefst nu die berg op Bijzonder en aangrijpend commentaar Snowbase-blues FZC Werkgevers vragen aandacht voor ZMf Doorstart Zalco nog niet honderd procent rond :omotio lob al J ZEELAND GEBOEKT Lees het blog over Zeeuwse boeken van PZC-redacteur Jan van Damme: www.pzc.nl/blogs UITAGENDA Avondje uit? Kijk op: www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto «MMMBawgaagasam 1 i hhhihii iiuiiiwiriHinnr.ymrii'-.nnnr: Het ontslag van vijftig personeelsleden van Snowbase Terneu- zen is het voorlopi ge hoogtepunt in een triest ver haal. Er is al jaren grote onze kerheid over de toekomst van de skihal. Vooral door de moge lijk dubieuze financiering met geld uit de coffeeshop Check point Met een beslaglegging door justitie is het niet fijn wer ken. Onder deze doem komt bij voorbeeld de horecaontwikke- ling rond de skihal slecht van de grond. Verder is er veel ge doe over het winkelareaal bij de hal. Het draait bij Snowbase dus om veel meer dan de nor male bedrijfsvoering. Boven dien is niet altijd duidelijk wat de Belgische eigenaar Olivier Beherman wil. Zijn plannen va riëren van goudgerand tot vaag. Hij spreekt nu over een nieuwe exploitant. Wat dat waard is, zal nog moeten blijken. Het idee Snowbase verdient be ter. De skihal is een goede aan vulling op de recreatieve moge lijkheden in Zeeland en een waardevolle werkgever in de re gio. Snowbase moet snel in rus tiger vaarwater worden ge loodst. Duidelijkheid van justi tie over de strafrechtelijke posi tie zou een mooi begin zijn. ABONNEE VEILING I VANDAAG PANASONIC LED TV BIEDEN VANAF O www.pzc.nl/veiling donderdag 7 juni 2012 'Bij de finish stonden allemaal mensen ons toe te juichen. Heel bijzonder/ Erwin van der Linde (37) uit Vlissingen rijdt vandaag de Alpe d'Huez op. Hij is er klaar voor. Het start nummer zit op zijn fiets, de nieuwe remblokjes zijn gemonteerd, en de extra lichte tandwielen zijn in het achterwiel gezet. „Dat is voor de zekerheid, want toen ik de berg gisteren zag vond ik het erg pittig", zegt Erwin van der Linde (37) uit Vlissingen, terwijl hij voor zijn tentje op de Franse camping zit. „Het lijkt hier wel een Nederlands dorp. De sfeer is hartstikke goed", zegt hij en thousiast. De leraar van OPDC De Griffioen in Middelburg fietst van daag de Alpe d'Huez op. Gisteren moedigde hij de hele dag fietsers aan. „Er is heel veel publiek, en in elke bocht staat wel een DJ'." Toen hij al die fietsers zag ploeteren, sloegen de zenuwen toe. „Het gaat wel kriebelen. Het liefst zou ik nu op mijn fiets springen!" Als fervente sporter weet hij wat hij moet eten als voorbereiden. „Ik heb een wondermiddel: rijstpap, studentenhaver en suiker. En van avond vroeg naar bed." Hij wil de berg zo vaak mogelijk beklimmen. „Ik heb de hele tijd geroepen dat ik zes keer naar boven ga, maar na de beklimming van gisteren be twijfel ik of dat gaat lukken. Met vier keer ben ik ook tevreden." MIDDELBURG - Werkgeversorganisa ties in Zeeland vragen de provin cie om het belang van de Zeeuwse Milieufederatie voor Zeeland mee te wegen in de bezuinigingsdiscus sie. De Brabant Zeeuwse Werkgevers vereniging, de kring van werkge vers in de Kanaalzone en Zeeland Seaports stellen dat de federatie opkomst voor de leefbaarheid van Zeeland. „De afgelopen jaren heeft zij blijk gegeven een constructieve partner te zijn om mee te denken over mogelijkheden om zowel mi lieuaspecten als economische ont wikkeling op een goede en realis tische wijze te verenigen." Anna Giliam uit Middelburg, deed mee aan Alpe d'HuZes. Anneke Wiltink, met broer Hans, vlak voor de finish. foto Michiel Giliam Ze heeft het gehaald. Anna Giliam uit Middelburg liep gisteren de Alpe d'Huez op. Wie had dat gedacht toen ze vorig jaar een stamceltransplantie onderging, vanwege beenmergkan ker. Zelfs gisterochtend was haar deelname vanwege een griepje nog onzeker. „En nu ben ik er! Fan tastisch!", zegt de Middelburgse schrijfster - die bekend is onder de naam Anneke Wiltink. „Bij de fi nish stonden allemaal mensen ons toe te juichen. Heel bijzonder." Anna ging de berg te lijf met een achtkoppig team. Haar echtgenoot en kinderen beklommen de Alpe d'Huez meerdere keren met de fiets. „De sfeer onderweg was heel bijzonder en soms ook aangrij pend. Je zag beertjes op fietsen en spandoeken met foto's van overle den mensen. Er is heel veel geza menlijkheid: iedereen moedigt el kaar aan en helpt elkaar." Het laat ste stuk was het zwaarst. „We za gen een bordje met 'Alpe d'Huez erop, en dachten dat we er bijna waren, maar toen was het nog vier kilometer! Dat is een eind hoor!" De beklimming van de Alpe d'Hu ez was de afsluiting van een half jaar vól acties. „We hebben met het team 33.000 euro opgehaald!" VLISSINGEN-OOST - De doorstart van delen van de failliete alumini- umfabriek Zalco is nog niet hon derd procent rond. Woensdag stelden de curatoren te elfder ure een persconferentie over de doorstart uit, omdat de kopers het nog niet op alle punten eens zijn. Naar verwachting gaat vrijdag de kogel door de kerk. Het Duits-Oos tenrijkse bedrijf Alumet heeft inte resse in de gieterij, het Amerikaan se bedrijf Century wil de anodefa- briek kopen. Een doorstart zou in het begin zo'n negentig arbeidsplaatsen ople veren. erchandlsmq F0rtn<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3