sport 137 Route Ronde van Zeeland Seaports Hoogerland Het vertrouwen bij Tim Mertens is terug I is rondemiss Het gaat waaien in de Ronde donderdag 7 juni 2012 MIDDELBURG - De route van de eer ste editie van de Ronde van Zee land Seaports, die zaterdag wordt gehouden, lijkt op de eerste etap pe van de driedaagse Delta Tour Zeeland, zoals die de afgelopen ja ren werd verreden. De start is als vanouds om 12.00 uur op de Markt in Middelburg, de finish is op de Nansenbaan in Goes. Het publiek kan de renners daar liefst vier keer over de streep zien komen, voordat ze echt fi nishen. Waar kan het publiek de renners zoal voorbij zien komen? Doorkomsttijden op basis van een gemiddelde snelheid van 45 km/u. Vlissingen, Boulevard Banckert, 12.15 uur 's-Heerenhoek, Kuipersdijk, 12.51 uur Lewedorp, Toldijk, 12.56 uur De Piet, Muidenweg, 13.02 uur Begin Zeelandbrug, 13.28 uur Zierikzee, Lange Blokweg, 13.42 uur Serooskerke (S), 13.58 uur Begin Stormvloedkering 14.20 uur Kamperland, Westhavendijk, 14.31 uur Geersdijk, Kaaidijk (kasseien), 14,43 uur Goes, Nansenbaan, eerste door komst, 15.07 uur Kapelle, Noordweg, 15.21 uur Wemeldinge, Kattendijksedijk, 15,30 uur 's-Heer Abtskerke, 15.52 Goes, Nansenbaan, tweede doorkomst, 16.01 uur Goes, Nansenbaan, derde door komst, 16.13 uur Goes, Nansenbaan, vierde door komst, 16.25 uur Goes, Nansenbaan, finish, 16.37 uur Huldiging om 17.00 uur. MIDDELBURG - De rondemiss van de Ronde van Zeeland Seaports weet wel wat van wielrennen. Ger- da Koops (26) is immers de vrien din van Johnny Hoogerland, de enige echte wielerprof die Zeeland momenteel rijk is. Bovendien is Gerda, een voormali ge Drentse, zelf ook wielrenster. Ze rijdt sinds dit seizoen voor de Zeeuwse vrouwenformatie Team Nutswerk. De jaren ervoor maakte ze deel uit van NWV Groningen. De rondemiss is ook een verdien stelijk schaatsster. Overigens is de kans dat ze haar Jo hnny na afloop als winnaar mag kussen nul komma nul. Hij rijdt zaterdag namelijk in Zwitserland, waar de eerste etappe van de Ron de van Zwitserland verreden wordt. In die wedstrijd bereidt hij zich voor op de Tour de France, die zaterdag 30 juni in Luik begint. Gerda Koops MIDDELBURG - 'Het moet wel waaien', heet het boek dat enkele jaren geleden verscheen over de Zeeuwse wielerronde die nu de Ronde van Zeeland Seaports heet. De wedstrijd deed de afgelopen ja ren de boektitel geen eer aan. Er stond nauwelijks wind. Daar komt nu verandering in. Als de weerkundigen het juist heb ben, gaat het zaterdag hard waaien. Ze verwachten een wes ten tot zuidwesten wind, kracht vijf a zes. door René van Stee MALDEREN - Tim Mertens beleefde vorig jaar in de Delta Tour Zee land het dieptepunt uit zijn wieier- carrière. De Belgische renner van Topsport Vlaanderen-Mercator ging in de rit Middelburg-Goes ter hoogte van de rotonde bij Kruin in- gen zwaar onderuit. In een fase waarin de koers na zo'n 140 kilometer losbarstte, raak te hij met zijn fiets een beton- broodje, in België varkensruggen genaamd, waarvan ter plaatse een strook als wegmarkering is aange bracht. „Ik was bezig om een goe de positie te zoeken. Voor ik het wist lag ik op de grond. Ik raakte dat broodje, ging over de kop en kwam met mijn gezicht op het vol gende broodje terecht. De gevol gen waren niet gering", vertelt Mertens over zijn duikeling. De 26-jarige coureur liep zware verwondingen op. In het zieken huis van Goes werden elf breuken geteld, waaronder drie in zijn neus, vier in zijn bovenkaak en in zijn oogkas. Ook had hij een zwa re hersenschudding. „De drie uur na die val ben ik volledig kwijt. Het zag er vreselijk uit. Achteraf zijn de verwondingen in m'n ge zicht meegevallen, al wacht ik nog steeds op een nieuwe tand. Die hersenschudding hakte er nog het zwaarst in. Ik heb twee weken in een donkere kamer gelegen." Mertens verloor ook enkele tan den. Bovendien was zijn pols ge broken. Daaraan werd hij in het ziekenhuis van Herentals geope reerd door de in het Belgische wielrennen hoog aangeschreven orthopeed Toon Claes. De schroef zit er nog altijd in. De impact van de valpartij was groot. Mertens was twee maan den uit roulatie. Het duurde een flinke poos voordat hij weer met vertrouwen op de fiets zat. Zaterdag is hij wederom van de partij in de Ronde van Zeeland Seaports, de opvolger van de Del ta Tour Zeeland. De 26-jarige in woner van Malderen verheugt zich erop. „Vreemd misschien, om dat je terugkeert naar de plek waar het allemaal gebeurde. Maar ik rij graag in Zeeland. De wind, waaierkoersen, het ligt me. Met een na die valpartij heb ik gezegd: ik kom hier terug. Zo'n ongeluk moet je ook van je afkunnen zet ten. Inderdaad, het had heel slecht kunnen aflopen, maar dit is wel realiteit. Anders presteer je niks meer. En dat kan niet. De koers is m'n leven." Mertens, tevens een getalenteerd baanrenner, keerde in de tweede week van september 2011 terug in een dernykoers in Wetteren. De conditie was niet optimaal. „Zelfs in de periode daarna op de baan moest ik blij zijn dat ik het einde van een koers haalde. Toch keerde de vorm terug. Samen met Kenny de Ketele, een goede collega en ploeggenoot, werd ik Belgisch kampioen op de koppelkoers. En in Peking haalden we de tweede plaats in de worldcup." Ondanks zijn op de baan opgeda ne stuurvaardigheid, zat de schrik bij Mertens er nog behoorlijk lang in. „De bochten liepen niet zo soe pel. Ook meed ik het duw- en trek- werk. Dan was het zo van: doe maar jongens, ik laat me wel terug zakken." „Tegelijkertijd was er het besef dat angst een slechte raadgever is. En dan keert het vertrouwen terug. Want zoals ik al eerder zei: je moet niet blijven hangen in je mi serie. Ik ben dan ook echt hele maal klaar voor de Ronde van Zee land Seaports." Burgh-Haamstede Kerkwerve Nieuwerkerk Oosterschelde Ouwerkerk Wissenkerke Kamperland Geersdijk Kortgene Vee re Gapinge Oud Sabbinge WilhelminadorpV Sint Laurens Wölphaartsdijk 's-Heer Hendrikskinderen Arnemuiden Eindewege Lewedorp 's-Heer Arendskeike Nieuw- en Sint Joosiand West- Souburg' Dishoek 'Oost-Souburg Nieuwdorp Tleinkenszand Vlissingerv/ Ritthem -Heerenhoek Westerschelde Nieuw-Haamstede Route Neutralisatie WÊÊÊÊÊÊ Route hfri'H Ronde tweemaal mmmt Ravitaillering Rijrichting Start 12.00 uur Finish ±16.30 uur Westenschouwen -ivjfy- Neeltje Jans Zonnemaire C Noordgouwe Schuddebeurs Öostkapelle Vrouwenpolder' Aagtekerke Gn'jpskerke Stavenisse. Middelburg, L Biggekerke Koudekerke Kattendijke Wemeldinge, Kapelle .Biezelinge Schort 's-Gravenpolder Harisweert «te infographic Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37