Van Langen-Wisse wil via Kladno naar EK atletiek 34l s i Minder animo voor estafette X-treme Waterkansje Kerkhove en Van der Meet op play-offs Goes hart van EK wielrennen onder 23 jaar donderdag 7 juni 2012 door Worn de Vos westenschouwen - De Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme blikt met veel genoegen terug op de eerste edities van de vier uur durende mountainbike-estafette in de boswachterij van Wester- schouwen. Vandaar dat de organi satoren besloten hebben om deze wedstrijd dit jaar opnieuw op de kalender te plaatsen: op zaterdag 9 juni. In de aanloop naar de estafette op het Patrick Tolhoek mountain bikeparkoers lijkt het wel of de belangstelling minder groot is dan in voorgaande jaren. Slechts zes tien teams hebben zich vooraf ingeschreven. „Maar zaterdag zul len zich zeker nog een aantal ploe gen aanmelden. Daar ben ik van overtuigd en dus zullen we toch nog een aantrekkelijk deelne mersveld aan de start hebben", zegt organisator Nehemia Paarde- kooper. Er kan worden deelgenomen door zowel teams als individuen en er worden klassementen opgemaakt in de categorieën mannen, vrou wen, jeugd, gemengd en indivi dueel. Deelname is er van onder meer De Krasse Knarren (Wim van de Kreeke en Arjen Blaas), Team M&M (Milan Vader en Ma- rijn de Vrieze) en Chaingang 5.0 (Thijmen van de Vreede, Jacob de Roo, Johan Oosterhuis en Pim van de Swaluw). De start wordt ge geven om 11.00 uur. middelburg - Goes wordt het cen trum van het Europees kampioen schap wielrennen onder 23 jaar. Daar is zowel de start als de finish van alle wegwedstrijden en alle tijdritten. De renners zullen ook over het grondgebied van de ge meentes Kapelle en Borsele rijden. De exacte parkoersen zijn woens dag nog niet bekendgemaakt. De organisatie verwacht binnen drie weken de routes te kunnen presen teren. Het programma van het EK, dat duurt van donderdag 9 tot met zondag 12 augustus, is al wel be kend. Eerst worden de tijdritten ge reden en daarna de wegwedstrij den. Dat de Europese titelstrijd in Zee land wordt gehouden, is voor een groot deel te danken aan de uit Wemeldinge afkomstige Cees Priem. De voormalige prof lobby de er met Libéma Profcycling voor bij de provincie. Programma. 9 augustus: tijdritten mannen junioren en vrouwen onder 23. 10 augustus: tijdritten vrouwen junio ren en mannen onder 23. 11 augustus: wegwedstrijden mannen junioren en vrouwen onder 23. 12 augustus: wegwedstrijden vrouwen junioren en mannen onder 23. MIDDELBURG Ondo begint driekamp bij Dijkvogels De korfballers van Ondo (Sint-Lau- rens) moeten zaterdag al aan de bak om degradatie uit de tweede klasse te voorkomen. De ploeg speelt om 14.00 uur in Maasdijk te gen Dijkvogels. Wint Ondo, dan treedt de Walcher- se ploeg op dinsdag 12 juni om 20.00 uur thuis aan tegen ACKC. Bij verlies of een gelijkspel is ACKC pas op 16 juni om 15.30 uur de tegenstander. Ondo, Dijkvogels en ACKC eindig den na veertien duels op gelijke hoogte in tweede klasse H. Ze zijn daardoor veroordeeld tot een drie kamp. Alleen de nummer drie daar uit degradeert. HOOFDDORP Boudens op NK voor Baaijens-van de Vrie Op de eerste dag van het Neder lands kampioenschap paradressuur (aangepaste sport) bleef de Goese Janine Boudens haar plaatsgenote Tessa Baaijens-van de Vrie voor. In de klasse Grade III werd Boudens met Nickey tweede. Ze lcreeg van de jury 68,642 procent. Baaijens- van de Vrie kwam met Riana uit op 66,543 procent Voor Baaijens- van de Vrie, die zich nog wil plaatsen voor de Paralym pics, was het resultaat teleurstel lend. DEN BOSCH Brons Dekkers tijdens Special Olympics De uit Middelburg afkomstige roeister Amanda Dekkers heeft tij dens de Special Olympics in Den Bosch, een sportevenement voor mensen met een verstandelijke be perking, brons gewonnen. Met Yvonne Terpstra, haar Friese team genote, en stuurman André Schut te legde ze de 400 meter af in 2.04,22 minuten. Dekkers is lid van de Goese roeiver eniging Scaldis. Ze was in de Bra bantse hoofdstad één van de 2600 deelnemers aan de Special Olym pics. DUIVENSPORT Pithiviers. De Hoop Biervliet met 142 duiven, 1200,45 mpm: 1B. Provoost, 2. H. de Krijger, 3,5,6. en 7. C. de Graaf, 4. en 10. Sj. Versluijs, 8. B. van der Slikke, 9. P.J. Dingemanse. door Roeland van Vliet middelburg - De kans is groot dat zowel Lesley Kerkhove als An- gelique van der Meet de play-offs van de eredivisie misloopt. Beide Zeeuwse tennissters staan met hun ploegen met nog één speel ronde te gaan buiten de top vier. Kerkhove (Zierikzee, actief voor TC Zandvoort) en Van der Meet ('s-Heer Abtskerke, uitkomend voor Lobbelaer) speelden vijf van de zes keer mee in het enkelspel. Beiden wonnen driemaal. Dinsdag kwamen ze elkaar tegen in Zand voort. De Schouwse won het-on deronsje met 0-6 6-4 6-4. Van der Meet was niet de enige van Lobbelaer die aan de Noord- Hollandse kust verloor. De Bra bantse equipe ging met 5-1 onder uit en viel weg uit de top vier. Van avond treft Lobbelaer, dat nu vijf de staat in de slotronde nummer twee Leimonias. De kans dat de play-offs van zaterdag, alleen weggelegd voor de beste vier teams, nog gehaald worden, is niet groot. Zandvoort staat zesde met. vier punten minder dan Lobbelaer. Al leen met een grote zege op Popeye én een ruime nederlaag voor Lob belaer haalt de ploeg van Kerkho ve de play-offs. Yvonne van Langen-Wisse bekijkt tijdens het WK van 2009, waar ze voor het laatst een zevenkamp voltooide, haar uitslag op het scorebord. foto Olaf Kraak/ANP door Roeland van Vliet middelburg - Yvonne van Lan gen-Wisse begint zaterdagochtend in Kladno (Tsjechië) aan haar eer ste zevenkamp sinds ruim een jaar. En als de Vlissingse hem af maakt, zal dat voor het eerst sinds het WK van 2009 zijn. Van Langen-Wisse was de laatste jaren vaak geblesseerd. Daardoor miste ze veel outdoorwedstrijden of moest ze de strijd na enkele on derdelen staken. Dat de 29-jarige AAC-atlete in Kladno wel de finish haalt, is van groot belang. De Walcherse wil zich namelijk plaatsen voor het Eu ropees kampioenschap in Helsin ki. Dat wordt gehouden van 27 juni tot en met 1 juli in Helsinki. Het toernooi in Tsjechië is haar enige mogelijkheid om de limiet van 6070 punten te halen. De aanloop naar de zevenkamp van komend weekeinde was niet ideaal. Van Langen-Wisse begon vol vertrouwen aan 2012, maar raakte aan het einde van het in- doorseizoen toch weer gebles seerd. Ze had, zo bleek na onder zoek door sportarts Peter Ver gouwen, een stresshaard in haar voet. Na een flinke dosis rust en aan de hand van een aangepast trainings schema revalideerde de Zeeuwse. Inmiddels is ze weer fit, maar ze heeft zich niet al te goed kunnen testen. Ze was alleen nog maar ac tief op het NK voor teams in As sen en tijdens de T-meeting in Til burg. Op beide toernooien deed Van Langen-Wisse mee aan drie onderdelen en haar resultaten wa ren niet allemaal even goed. De geplaagde atlete heeft een per soonlijk puntenrecord van precies 6100. De EK-limiet ligt dus binnen haar bereik. De vraag is alleen hoe haar lichaafh zich houdt. peugeot 107 PACK ACCENT abs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34