In de schaduw van Nadal Hagen onderstreept ambities Team Sky donderdag 7 juni 2012 David Ferrer werpt zich op Roland Garros op als titelkandidaat Sport in het kort UITSLAGEN GOLF Nordea Masters, European Tour in Stock holm (Zwe). Stand na 1ste ronde: 1. Carls- son (Zwe) 65 slagen (-7), 2. Bland (Eng), Han son (Zwe), Baldwin (Eng), Garrido (Spa) 67, 23. Saxton, Sluiter 70, 38. Lafeber 71, 54. Bes- seling, Remkes, Derksen 72. TENNIS Roland Garros. Mannen, kwartfinales: Nadal (Spa/2) - Almag- ro (Spa/12) 7-6 (4) 6-2 6-3, Ferrer (Spa/6) - Murray (GBr/4) 6-4 6-7 (3) 6-3 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Sjarapova (Rus/2) - Kanepi (Est/23) 6-2 6-3, Kvitova (Tsj/4) - Sj- vedova (Kaz) 3-6 6-2 6-4. WIELRENNEN Criterium du Dauphiné. Derde etappe: 1. Boassoi) Hagen (Noo) 167 km in 4.22.13, 2. Ciolek (Dui), 3. Bozic (Slv), 23. Ruijgh, 25. Tan kink, 33. Van Emden, 54. Kelderman, 66. Wee ning, 81. Lindeman, 101. Westra, 117. Michel Kreder, 146. Tjallingii 0.43. Algemeen klasse ment: 1. Wiggins (GBr) 13.07.55, 2. Evans (Aus) 0.01, 3. Grivko (Oek) 0.02, 4. Barredo (Spa), 5. Martin (Dui), 11Ruijgh 0.08, 14, Tan kink 0.09, 18. Weening 0.11, 29. Kelderman 0.20, 124. Michel Kreder 5.37, 130. Westra 6.31, 146. Lindeman 14.28, 150. Van Emden 15.31,152. Tjallingii 15.32. door Geert LangendorfF la clayette - Edvald Boasson Ha gen deelde na zijn zege in de der de etappe van de Dauphiné enkele speldenprikken uit aan de concur rentie. De Noor van Team Sky be nadrukte hoezeer hij zich een dag eerder in het zweet had gewerkt voor zijn kopman Bradley Wig gins, tevens klassementsleider. In de rit over 165 kilometer mocht hij voor eigen kansen gaan. Het lever de hem direct een overwinning op. Plagerig vroeg hij zich af of de rest van het peloton hem soms was vergeten. Nee, zo redeneerde Hagen, dat kon gezien zijn status niet het geval zijn. In een etappe met een snelle aankomst behoort hij altijd tot de kanshebbers. Wel gaf hij toe dat een lekke band van rasspurter John Degenkolb in de finale hem had geholpen. De Duitser van Team Argos gold als fa voriet. Hagen kon zich het een en ander veroorloven. Op imponerende wij ze troefde hij Gerald Ciolek en Bo- rut Bozic af Anders dan dit twee tal werd de Scandinaviër niet ge steund door een stel gangmakers. Hij maakte handig gebruik van de omstandigheden op een dag waar op de sprinters een laatste kans kregen zich te onderscheiden. Het verliep volgens plan, meldde hij monter. Zo onderstreepte Ha gen de huidige macht van Team Sky. In de belangrijkste graadme ter voor de Tour de France wil de ploeg Wiggins aan zijn tweede op eenvolgende eindzege helpen. Dankzij een groep vroege, onge vaarlijke vluchters kon relatief rus tig richting La Clayette worden ge koerst. In de wetenschap dat de lei derstrui om de schouders van 'Wiggo' bleef, kon Hagen zich spa ren voor de sprint. De rust en de kalmte waarmee hij dit deed, moet de concurrentie enigszins nerveus hebben ge maakt. Sky beschikt met Mark Ca vendish al over een veelvraat. Of de Brit, met het oog op de Spelen, de Tour uitrijdt, valt echter te be twijfelen. Mocht hij afstappen en zijn puntentrui zodoende niet meer verdedigen, dan kan Hagen de jacht hierop probleemloos van hem overnemen. Het belangrijkste doel blijft echter het winnen van de Tour. Met Wig gins beschikt Sky over een gede gen kanshebber, zeker nu Andy Schleck worstelt met zijn vorm. Tij dens de vorige editie kon hij de strijd met (de latere winnaar) Ca- del Evans niet aangaan. Na een val in de negende etappe moest hij noodgedwongen afstappen. Als hij ditmaal fit blijft en gevrijwaard van pech, krijgt het duel straks mo gelijk wel gestalte. Vandaag kun nen de twee in een tijdrit over 53 kilometer tussen Villië-Morgon en Bourg-en-Bresse onderling uitma ken wie op dit moment over de meeste inhoud beschikt. Na de derde zeildag van het we reldbekertoernooi Sail for Gold op de olympische locatie in Wey mouth liggen Marit Bouwmeester en Dorian van Rijsselberghe op medaille- koers. Bouw meester kwam in de Laser Radial als zevende en tweede over de fi nish. Daar door klom ze in het klassement naar de tweede plaats. Windsurfer Van Rijs selberghe steeg dankzij de eerste en veertiende plaats naar de derde plaats, op acht punten afstand van koploper Julien Bontemps. David Ferrer heeft zich ten koste van de als vierde geplaatste Schot Andy Murray geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Spanjaard stuit nu op zijn landgenoot Rafael Nadal, die won van Nicolas Almagro, ook al uit Spanje. door Marco Knippen parijs - Het Spaanse mannenten- nis wordt geregeld aangeduid als armada. Het is een verwijzing naar de Spaanse oorlogsvloot uit de zes tiende eeuw, die overigens minder overheersend was dan het sportie ve equivalent. Vooral bij de Franse Open domineren de Spanjaarden. Sinds de invoering van het profcir cuit in 1968 werd op Roland Gar ros ruim een kwart van de titels in het enkelspel veroverd. Met dank vooral aan Rafael Nadal, die de helft van de twaalf trofeeën voor zich opeiste. De kans dat in deze aflevering we derom een Spanjaard tot kam pioen wordt gekroond, is reëel. Niet alleen behoort uiteraard Na dal - gisteren in de kwartfinale met 7-6, 6-2, 6-3 te sterk voor zijn landgenoot Nicolas Almagro - tot de titelkandidaten, ook David Fer rer is nog in beeld voor de eindze ge. Verwonderlijk is dat laatste ove rigens niet. Ferrer mag dan tot de schaduw van Nadal zijn veroordeeld, hij is wel een wereldtopper. Sinds begin 2006 behoort hij, met tussenpo zen, tot de beste tien spelers ter wereld. Zijn hoogste klassering, vierde, dateert van februari 2008 en momenteel staat hij zesde. Ferrer is, net als al die andere Spaanse talenten, op gravel ge schoold. Hij stamt van de genera tie die profiteerde van de toewij zing van de Olympische Spelen van 1992 aan Barcelona. Om daar succes te boeken, werd in de jaren voorafgaand driftig gezaaid. Tot de langdurige oogst die het geroemde opleidingstraject en accommoda- tiebeleid opleverde, behoorde de inmiddels 30-jarige routinier. In zijn jeugdtijd ontsteeg hij reeds de middelmaat, zij het dat de over gang van junior naar senior moei zaam verliep. Ferrer twijfelde aan zichzelf en vroeg zich af of hij zich op een profavontuur moest stor ten. Vooral aan het vele trainen had hij een broertje dood. Op zijn zeventiende nam hij daar om een baantje in de bouw en ver sjouwde hij een week lang bakste nen. Na die week belde hij zijn trainer (en huidige coach) Javier Pi- les en vertelde hem dat hij zich de volgende ochtend voor de training zou melden. Sindsdien liep hij er nimmer meer de kantjes vanaf Zijn liefde voor het gemalen bak steen mag dan onvoorwaardelijk zijn, tot gisteren behaalde Ferrer zijn beste grandslamresultaten op hardcourt. Zowel tijdens de Austra lian Open als bij de US Open drong hij al eens tot de laatste vier door. Hoewel Andy Murray op de we reldranglijst een hogere positie in neemt en in Parijs ook bij het plaatsingssysteem hoger was inge schaald, keek niemand ervan op dat de Brit het gisteren tegen Fer rer aflegde: 6-4, 6-7, 6-3, 6-2. Dat de vier jaar jongere Nadal de gevierde held is en hij de enigszins onbekende acteur, deert hem nau welijks. Ferrer is wars van publici teit. En hij geeft pas op na het laat ste punt. Het is precies die eigen schap die vereist is om tegen Na dal, zijn komende opponent, een kans te maken. Mare Wilmots (43) is officieel aan gesteld als bondscoach van België. De oud-international tekende een contract voor twee jaar. In de laat ste twee oefeninterlands van de Belgen, tegen Montenegro en Enge land, zat Wilmots al als ad interim op de bank. Hij is de opvolger van Georges Leekens, die onlangs be sloot naar Club Brugge te gaan. De drie Nederlandse wielertroeven van de Rabobankploeg voor de Tour de France rijden als voorberei ding de Ronde van Zwitserland. Robert Gesink, Steven Kruijswijk en Bauke Mollema gaan zaterdag in Lugano van start in de proloog. David Ferrer troeft Andy Murray op gravel steevast af, zo ook gisteravond in Parijs. foto Christophe Karaba/EPA De Russische oud-ijshockeyer Vla dimir Kroetov, die in de jaren '80 tot de fameuze aanvalslijn van de toenmalige Sovjet-Unie behoorde, is gisteren in Moskou overleden. Hij was 52 jaar. Kroetov maakte onder leiding van club- en bondscoach Viktor Tikhonov furore bij CSKA Moskou en de nationale ploeg. Evander Sno zet zijn loopbaan voort bij aantrekken. Sno besloot echter voor NEC te kiezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33