21 zeeland Wildvreemden sporen elkaar aan: niet opgeven! Hoorzitting in Kamer over marinierskazerne donderdag De beste WËÊÊH De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Marius de Kok wint prijs met topwerkstuk donderdag 7 juni 2012 door Willem van Dam In de stapel nog te lezen tijd schriften stuitte ilc een paar dagen geleden op een oude HP/De Tijd (november 2011), waarin Beatrijs Ritsema een re cept voor een goed huwelijk had geschreven. Ritsema is columniste, schrijfster én sociaal psychologe. Zij is der halve van vele markten thuis, zou je zo denken. Het recept van Ritsema bevat 'tien vuistregels voor een stand vastige relatie'. Ilt ga hier al die vuistregels niet tot in detail met u doornemen; ze gaan over jaloezie, drank, geld en minnaars, ze gaan over scheten laten in de huiska mer, rondslingerende onderbroe ken, zoekgeraakte sokken, en dop jes die niet op de tube van de tandpasta zijn geschroefd. Daar mevrouw Van Dam en ik al meer dan veertig jaar samen zijn, besloot ik mijn eigen ervaringen naast de Regels van Ritsema te leggen. De uitkomst was ontluisterend. Ik heb mij de afgelopen veertig jaar niet of nauwelijks aan de richtlij nen van Ritsema gehouden en toch zijn mevrouw Van Dam en ik al meer dan vier decennia een stel. De vraag die zich onmiddellijk op dringt luidt: hoe kan dat dan? Het antwoord is vrij simpel: dat is vooral aan het incasserings- en uit houdingsvermogen van mevrouw Van Dam te danken. Ilc beken het zonder enige schroom: ik ben een nogal eigenwijs baasje en ilc heb het haar niet altijd even gemakke lijk gemaakt Desondanks heeft ze het al die jaren met mij volgehou den. Dat is een prestatie van for maat, waarop meer dan een glas mag worden geheven. Op nummer één van de Regels van Ritsema staat: 'Trouw met de Juiste'. Ilc mag mij gelukkig prijzen dat ilc die regel wel heb nageleefd: Beter nog: Ik ben niet met de juiste ge trouwd, Ik ben met de beste getrouwd. (PS: dankzij dit stukje kan ik de komende weken geen kwaad meer bij mevrouw Van Dam doen.) Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pze.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.ni Redactie Bevelanden-Tholén Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duive!and@pzc.n| Commercieel manager ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener légt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Ziè ook het privacy statement pp www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) Ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel cololon Irelt u nadere informatie aan. Woensdag was de eerste dag van Alpe d'HuZes. Driedui zend fanatiekelingen fiets ten of liepen de Alpe d'Hu- ez op, om geld in te zame len voor de bestrijding van kanker. PZC-verslaggever Ar jen Nijmeijer was één van hen. door Arjen Nijmeijer Het is al twintig over tien als mijn groep fietsers mag starten. Twintig minuten te laat. Mijn doel is de Alpe d'Huez vier keer per fiets te bestijgen: dat vergt een strak ritme, en twintig minuten vertraging gooit roet in het eten. Ik begin fanatiek te fietsen om de GOES - Marius de Kok, 6 vwo-leer- ling van het Calvijn College in Goes, heeft een KNAW onderwijs prijs gewonnen met zijn profiel werkstuk. De onderwijsprijs, een initiatief van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen (KNAW), wordt elk jaar toegekend aan de beste profielwerkstukken van Neder land door een jury van topweten- schappers. Het werkstuk van Ma rius gaat over de vraag waarom er in de 19e eeuw te midden van so cialistische, liberale en confessione le politieke partijen geen conserva tieve partij is opgericht. Marius wint een studiebeurs. verloren tijd goed te maken. Zo kom ik sneller boven dan gepland, maar heb daarbij wel mijn krach ten vergooid. Even bijkomen tij dens een ontspannen afdaling is er niet bij: afdalen is voor mij een zaak van totale verkramping en diep ingeknepen remmen. Al voordat de tweede beklimming tot de helft is gevorderd, moet ik het feit onder ogen zien dat ik de vier niet ga halen. Op dat moment neem ik pas de tijd om me heen te kijken. Ik begin te beseffen in wat voor bijzonder gezelschap ik ben terechtgekomen. Om me heen dui-' zenden fietsers, wandelaars en hardlopers. De één duwt het afge trainde lijf met groot gemak tegen de helling op, de ander sleurt kreu nend een overschot aan gewicht mee. De supporters langs de kant maken geen onderscheid. Er wordt met vlaggen gezwaaid, er wordt gezongen, gedanst, Alpe d'HuZes is een feestje! Na een nieuwe gespannen afdaling is het lijf het zat, maar hoe vaker ik bo ven kom, hoe meer geld ik verdien voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Dus daar gaan we weer. De sfeer is nu veranderd. Iedereen is aan zijn laatste beklimming be zig en de spieren hebben het er moeilijk mee. De aanmoedigingen vanaf de zijkant worden zwijgend verwelkomd. Nu de vermoeidheid opspeelt, komen ook de emoties dichter aan de oppervlakte. In bocht 10 moet ik even op adem ko men. Ik zie twee vrouwen een Al pe d'HuZes-herdenkingskaars aan steken en elkaar troostend vasthou den. De resterende kilometers zie ik de saamhorigheid overal om me heen: mensen duwen elkaar, spre ken elkaar moed in, omhelzen el kaar. Wildvreemden sporen elkaar aan niet op te geven, noemen el kaar helden. Met een brok in de keel kom ik over de finish. Van daag kom ik terug, want dan moe ten vijfduizend mensen worden aangemoedigd. DEN HAAG - De Tweede Kamer houdt maandag een hoorzitting over de verhuizing van de mari nierskazerne van Doorn naar Vlis- singen. Dat heeft de Kamer woensdagoch tend bepaald. Tijdens die hoorzit ting worden vertegenwoordigers van Zeeland en de gemeente Utrechtse Heuvelrug apart van el kaar om een toelichting gevraagd op de ingediende plannen. Utrechtse Heuvelrug (waar Doorn onder valt) wil de Van Braam Houckgeestkazerne behouden. Zeeland heeft bij minister Hans Hillen (Defensie) een plan inge diend waarin ze stelt dat verhui zing naar Zeeland uiteindelijk goedkoper en meer toekomstbe- stendig is. De minister heeft zelf zijn voorkeur uitgesproken om de kazerne naar Vlissingen te verplaat sen. D66 vroeg gisteren om voor de hoorzitting nog een zogenoemde technische briefing te houden. Dat is een bijeenkomst waarin Kamer leden technisch inhoudelijke vra gen kunnen stellen aan specialis ten. Dat verzoek kreeg geen meer derheid in de Kamer. De hoorzitting is maandag van 13.00 uur tot 16.00 uur. Vooralsnog staat het Kamerdebat over de ka zerne gepland voor 26 juni. ig van de ver werd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2