emotioneel en oprecht sport 129 'Geen grote meneer, gewoon Jetro Willems' Geen huldiging bij tweede plek Scheidsrechter is baas bij racisme iwi SmÈÊm donderdag 7 juni 2012 AMSTERDAM - Toen het Neder lands elftal twee jaar geleden twee de werd op het WK in Zuid-Afri- ka, kreeg het nog een grote huldi ging in Amsterdam. Dat zal dit jaar niet meer gebeuren. Alleen als Oranje Europees kampioen wordt, komt er een grote huldiging. Vol gens een woordvoerder van de ge meente Amsterdam werd de twee de plek vorige keer bijzonder ge noeg gevonden voor een grote hul diging. Volgens hem is een tweede plek dit keer net iets minder-bij zonder. WARSCHAU - Racisme tijdens een EK-duel is een zaak van de arbitra ge en niet van de gekwetste voet baller. Dat standpunt heeft Uefa- baas Michel Platini luid en duide lijk verkondigd. Spelers die na ra cistische uitingen van het publiek uit eigen beweging van het veld stappen, krijgen een gele kaart, zo sprak Platini waarschuwende taal. „Onze scheidsrechters hebben alle bevoegdheden óm wedstrijden stil te leggen, tijdelijk af te breken of helemaal te staken indien spelers direct vanuit het publiek racistisch worden bejegend." RECHTGEZET In het bijschrift bij bovenstaande foto meldden wij gisteren dat de poort tot het vernietigingskamp van Auschwitz zichtbaar was. Het was echter een beeld van het vernietigingskamp van Birkenau. reserve-aanvoerder Rafael van der Vaart): „Ik vind dat we misschien nog wel beter zijn dan voor het WK." foto Stanley Gontha/ANP Pro Shots KRAKAU - Op de pleintjes in Rotter dam-West bouwde Jetro Willems een voorliefde voor verdedigen op. De 18-jarige linksback van PSV en Oranje heeft namelijk een grote he kel aan verliezen. „En dus moet je je tegenstander gewoon killen, om te voorkomen dat je een wedstrijd je verliest. Daarom ben ik verdedi ger geworden." Een jongensdroom, zo omschrijft de tiener zijn prille carrière die in korte tijd een enorme vlucht heeft gemaakt. „Het is snel gegaan", be aamt Willems langs het veld van het Reymanastadion in Krakau, waar Oranje tijdens het EK traint. In 2010 bekeek hij samen met vrienden in een Rotterdams café de WK-fmale, nu is hij de jongste speler op het EK. „Vorig jaar zat ik nog bij Sparta. Ik hoopte toen dat ik daar weg kon gaan zodat ik me kon ontwikkelen. Ik heb wat wed strijden bij PSV gespeeld en zit nu bij Oranje. Op zon jonge leeftijd is dat zeker een jongensdroom. Maar in Rotterdam zien ze me nu niet ineens als een grote meneer hoor, daar ben ik nog steeds ge woon Jetro Willems." Nog altijd komt hij vaak op de pleintjes waar hij leerde voetbal len. „Door heel de stad speelden we partijtjes, van vijf tegen vijf Dan moet je snel de bal passen, daar heb ik nu in de kleine ruim tes wat aan. Als je zo'n partijtje verloor, moest je meestal lang wachten tot je weer mocht spelen. Ik had nooit zin om te wachten, daarom deed ik er alles aan om niet te verliezen. Veel jongens uit Rotterdam-West zijn doorgebro ken, we maken gebruik van ons ta lent. Iedereen heeft op de pleintjes gevoel voor de bal ontwikkeld." De linksback maakte de afgelopen weken tijdens de trainingen en oe fenwedstrijden van Oranje indruk met zijn zelfverzekerde houding en avontuurlijke manier van voet ballen. Toch kreeg Willems ook kritiek. Zoals na de wedstrijd tegen Noord-Ierland, toen hij een paar keer zijn man uit zijn rug liet lo pen. „Dat zijn leermomenten. Mensen maken fouten en fouten maken de mens. Ik kan natuurlijk op mijn snelheid vertrouwen, maar dat zal niet altijd genoeg zijn. Dan ga je ook een keer onder uit. Ik zal daar in het vervolg beter op letten." Dat de net 18-jarige verdediger zich staande houdt bij Oranje, zegt eigenlijk al genoeg over zijn talent. „Ik spëel hier met de top van Europa. Ik zal niet zeggen dat het me makkelijk afgaat, maar ik hoef ook niet op mijn tenen te lo pen. Ik maak zeker snel stappen." Of dat snel genoeg is om meteen in de basis te staan bij Oranje op het EK, zal snel blijken, wellicht za terdag al. „Ik laat het op me afko men, ik zie het wel. Ik heb laten zien wat ik op dit moment kan. En dat was best aardig." Jetro Willems foto Jerry Lampen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29