241 zeeland Kabel zet rem op plannen Kapelle Achtereronden Feest in dorp tijdens Kleverskerkedag Koninklijke Harmonie Ons Dansschool Moves gaat naar •■•■mui wk hiphop Genoegen wil in korfbalnonk Thuiszorg nodig? donderdag 7 juni 2012 Op de website van In de Vrijheid zijn meer achtergronden te vinden over de stichting en staat ook vermeld hoe er eventueel donaties kunnen worden gedaan. door Nadia Berkelder KAPELLE - De nieuwe hoogspan ningskabel die het Sloegebied met Brabant verbindt, trekt een spoor over Zuid-Beveland: in een strook van honderdzestig meter breed zijn alle nieuwe ontwikkelingen stilgelegd. De gemeente Kapelle is daar on aangenaam door verrast omdat het tracé van de nieuwe hoogspan ningskabel onlangs nog is gewij zigd, zegt wethouder Jon Hersel- man (WD). „Vier woningen in Eversdijk komen in de zone te lig gen omdat het tracé iets is verscho ven. Bij het bedrijventerrein aan de andere kant van de snelweg hebben we het grootste probleem. Daar loopt de kabel dwars over heen. Dat brengt beperkingen met zich mee, met name voor nieuwe ontwikkelingen." Volgens Herselman is het tracé zo gekozen dat woningen zoveel mo gelijk worden ontzien. „De kabel zou bovendien eerst langs Top Tas te lopen, dat bedrijf waar ze bij voorbeeld gefrituurde uitjes ma ken, maar Tennet was bang dat de dampen die daar vrijkomen de ka bel zou aantasten. Daarom is hij uiteindelijk iets verlegd. Daar zijn II mi/u we als gemeente niet gelukkig mee." Kapelle vreest dat het lastiger wordt om de grond voor het be drijventerrein te verkopen. „Het is niet onveilig 0111 op dat terrein een bedrijf te hebben, maar wij zijn bang dat bedrijven toch liever er gens anders grond kopen als ze de keuze hebben. Daarom hébben we een planschadeclaim ingediend", zegt de wethouder. Bij de gemeenten Borsele en Rei- merswaal verwacht men geen pro blemen voor inwoners of bedrij ven. „We moeten de consequen ties nog in kaart brengen", zegt een woordvoerster van Reimers- waal. In Borsele ziet men het voor deel: de oude hoogspanningska bel, die nu nog door de Zak loopt, wordt weggehaald als de nieuwe er is, eind 2014. Volgende week zijn er informatie avonden over de nieuwe hoogspan ningskabel. Op maandag in de Mei boom in Krabbendijke en donder dag in de Stenge in Heinkenszand. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.00 uur. De plannen liggen vanaf vrijdag ter inzage bij de gemeente Kapelle. Ze zijn ook in te zien op www.zuid-west380KV.nl KLEVERSKERKE - Eens in de vijfjaar is het feest in Kleverskerke, het kleine dorpje bij Arnemuiden. Za terdag is het weer zover: dan wordt de Kleverskerkedag gehou den. Dit dorpsfeest is ook bedoeld om geld in te zamelen voor het onder houd van de dorpskerk. Dit jaar gaat bovendien een 'kwart van de opbrengst van de dag naar het Sint Jans Hospice in Middelburg. Een ander kwart naar een ZWO-pro- ject in Uganda. De Zeeuwse Muzikanten van Ar duin geven optredens op het erf van de boerderij in het dorp, de hele dag door. Ook zijn er een rommelmarkt, een plantjesmarkt, een rad van fortuin en een terras met versgebakken wafels, cake, taart, oliebollen en boerenijs. Nieuw is dat er jonge kastanje boompjes uit het dorp zelf wor den verkocht. En er is een kraam met boerenkaas van Arne's kaas boerderij. Voor kinderen is er een kleine kermis en ze mogen ringrij- den op een fiets. De stichting Bun- kerbehoud verzorgt rondleidingen door de bunker in de vliedberg bij hofstede De Meibloem. Die bun ker is voor het eerst open voor pu bliek. De Kleverskerkedag begint om 9.00 uur en duurt tot het einde van de middag. Bezoekers kunnen hun auto buiten het dorp parke- fxtjoamasasaasbusv GOES - Een groep leerlingen van Dansschool Moves uit Goes gaat in augustus naar het wereldkampi oenschap Hiphop-streetdance in de Engelse plaats Blackpool. De groep The Cool Corner kreeg afgelopen zondag bij danswedstrij den in Veldhoven een wildcard voor deelname aan het WK. De groep werd tijdens de wedstrijden zelf tweede en kwalificeerde zich niet rechtstreeks voor de wereld kampioenschappen. The Cool Corner bestaat uit acht leerlingen van de dansschool. Het wereldkampioenschap wordt geor ganiseerd door UDO, een bond voor hiphop en streetdance. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Koninklijke Har monie Ons Genoegen heeft plan nen om te verhuizen naar het voormalige thuishonk van korfbal vereniging Seolto in Vlissingen. De muziekvereniging moest twee jaar geleden haar eigen honk aan de Koestraat verlaten, omdat daar huizen zouden worden gebouwd. Noodgedwongen trok de club in het voormalige kleuterschooltje aan de Ridderspoorlaan in Vlissin gen. Een succes is dat niet gewor den. „Het geluid klinkt er te hard", legt voorzitter Joos van Setten uit. „Daar heeft het hele orkest last van.; En dan is het ook nog eens een heel oud gebouwtje, met alle mankementen van dien. Sympa thiek dat de gemeente het ons te gen een lage vergoeding liet huren, maar we wisten al heel snel dat we dit niet zouden volhouden." Daarom suggereerde de gemeente het gebouwtje van Seolto aan de Gerbrandystraat te huren. Dat ruil de de korfbalvereniging zelf on langs in voor het voormalige hock- eyhonlc op Sportpark Bonedijke. Het was precies wat de harmonie zocht: met een goede bar, genoeg ruimte voor opslag en fatsoenlijke toiletten. Alleen geen repetitielo kaal, maar daar weet de voorzitter wel wat op. „We willen er een pre fab-loods naast laten zetten, die we goed laten isoleren en die we goed akoestisch inrichten." Voor het gebouwtje zelf zou dan met de gemeente een erfpachtover eenkomst voor dertig jaar worden afgesloten; de loods betaalt de vere niging deels van een lening, deels uit eigen vermogen, deels door de vriendenstichting en deels, hoopt men, door sponsoren. Van Setten: „Gelukkig gaat het best goed met de vereniging. De cultuurbezuini gingen vallen voor ons mee. En als we het gebouwtje ook verhuren aan andere verenigingen, halen we daar ook weer inkomsten uit." Een deel van de 'Roemeniëgangers'. Vlnr: George van Koeveringe, Michel Dudart, Jacco van Veen en begeleider Peter van Breemen. foto Ronald den Dekker Bel (0118) 684 000 of kijk op www.zorgstroom.nl Dichtbij mensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24