Tuin trefpunt jong en oud 221 zeeland Modelhuizen voor renovatie open FZC Weer huisjes gevonden onder Bachtensteene PZC Doorrijder nog acht dagen vast 'Limiet voor meerwerk aan Schel ekraan' WWW.ARSENAAL.COIVI donderdag 7 juni 2012 Vijf organisaties gaan aan de slag in de tuin: SVRZ, de Leeuwenburch, de Cypressenhof, KOW en SWM. door Pieter van Celdere OOST-SOUBURG - Bewoners van de Kromwegesingel in Oost-Souburg hebben woensdag twee woningen geopend voor potentiële kopers en andere geïnteresseerden. Deze woningen staan model voor de re novatie van de buurt, waarmee woningcorporatie Woonburg is be gonnen. De bewoners, die deel uit maak ten van een klankbordgroep, wa ren vanaf 2007 nauw betrokken bij de vormgeving van de opknap beurt. De huizen zijn als eerste ge renoveerd om belangstellenden al vast een beeld te geven van de tota le vernieuwbouw die plaats gaat door Pieter van Geldere MIDDELBURG - Bij de opgravingen aan de Bachtensteene in Middel burg zijn deze week de resten van nog twee huisjes gevonden. In eer ste instantie werd aangenomen dat dit de restanten van slechts een huisje waren. Archeoloog Bernard Meijlink gaf woensdagmiddag weer tekst en uit leg. Een groep van zo'n dertig per sonen stond aan het hek gekluis terd. Deze week werd ook een wer vel van een walvis aangetroffen en een bot dat waarschijnlijk als schaats heeft gediend. Verder wer den er mantelspelden en luizen- abonnee veiling VANDAAG PANASONIC LED TV BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiiing vinden. Nadat gegadigden een kijk je hebben kunnen nemen, start nog deze maand de verkoop van de te renoveren woningen. In to taal worden in het gebied nabij de snelweg 74 woningen gerenoveerd over een periode van ruim een jaar. Eenderde wordt daarna ver kocht, de rest blijft beschikbaar voor verhuur. Van die huurwoningen zal na de renovatie nog eenderde door de oude bewoners worden gevuld. De overige woningen komen vrij voor verhuur binnen het aanbod van Woonburg. Deze zullen bin nen het reguliere' toewijssysteem aan de klanten op de wachtlijst worden aangeboden. kammen gevonden. De werkzaam heden van de gemeentearcheoloog duren nog tot volgende week vrij dag. Daarna worden de losse vond sten meegenomen en onderzocht. De vaste objecten zoals de palissa de en de funderingen van de huis jes worden gefotografeerd. Daarna worden daarvan een aantal kleine stukjes meegenomen. De rest wordt verwijderd en dan kan de bouw aan het zorgcentrum begin nen. Meijlink: „Enerzijds hoop ik bij het doorgraven niets meer te vinden, omdat dat de planning be hoorlijk zou frustreren. Anderzijds zou dat natuurlijk wel weer zonde zijn." HULST - De 24-jarige man die door reed na een dodelijke aanrijding met een fietser na Vestrock, blijft nog acht dagen in hechtenis. Dat heeft de rechter-commissaris be paald. De man was in de nacht van zaterdag op zondag betrokken bij een aanrijding op de Tolweg. Daarbij kwam een 46-jarige man uit Kemzeke om het leven en raak te een 44-jarige man gewond. De voortvluchtige automobilist meld de zich zondag bij de politie. In de J.W. Thibautstraat in Mid delburg-Zuid groeit iets moois. Verschillende organisaties heb ben het stuk gemeentegras voor de groepswoningen van SVRZ geadopteerd en toveren het om tot een tuin die trefpunt wordt voor jong en oud. door Carla van de Merbel Het is nog een beetje een kale boel, maar de contouren van hoe het gaat worden zijn al zichtbaar. Vo rige week hebben medewerkers van de gemeente een deel van het grasveld voor de twee groepswo ningen van de Stichting Voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ) aan de J.W. Thibautstraat in de Middel burgse Magistraatwijk afgegraven. Op het braak gekomen stuk grond hebben ze een tegelpad en halfver- harde paden aangelegd. En het bankje dat er al stond, is op een an dere plek teruggeplaatst. Nu zijn de bewoners van de wijk aan de beurt. Verschillende organisaties gaan aan de slag in de tuin. Initiatiefnemer van dit project is Henrietta Joosse van SVRZ. Zij werkt als programmacoördinator bij het Ontmoetingscentrum in het nabijgelegen wijkgebouw met de brede school Palet. Hier komen drie dagen per week mensen met beginnende dementie samen. Joos se heeft al tal van organisaties be trokken bij het project. Leerlingen van de Leeuwenburch en de Cy pressenhof krijgen er kindertuin- tjes. Deze gaan ze zelf aanleggen en onderhouden. Bewoners van de groepswoningen en bezoekers van het Ontmoetingscentrum - en eventueel hun familieleden - gaan ze daarbij helpen. Ook de locatie van Kinderopvang Walcheren in de buurt en Stichting Welzijn Mid delburg doen mee. Maar ook andere bewoners van de wijk zijn welkom, zegt Joosse. „De tuin is open voor iedereen. Ook bijvoorbeeld voor bewoners van de flats die geen tuin hebben. En het zou mooi zijn als ouders en opa's en oma's de kinderen stimu leren te leren over de natuur. De tuin moet een ontmoetingsplaats worden voor de hele wijk. Mijn enige zorg is eigenlijk vandalisme. Maar als iedereen in de wijk zich verantwoordelijk voelt voor de tuin en elkaar erop aanspreekt, moet het goed gaan." Vooral het contact tussen jong en oud is belangrijk, vindt Joosse. Leerlingen van de Leeuwenburch komen al regelmatig in de groeps woningen om spelletjes te doen met de bewoners. Dit zijn twaalf mensen met een verpleeghuisindi catie, waaronder zes demente ouderen. De tuin voor hun deur geeft hen nu al meer afleiding dan het vroegere saaie grasveld. Bin nenkort gaan de leerlingen courget te- en pompoenzaadjes zaaien. De bewoners van de groepswoningen en hun begeleiders letten in de zo mervakantie op de plantjes en ge ven ze water. Het tuinproject wordt zowel prak tisch als financieel ondersteund door de gemeente Middelburg. Sjaak de Visser van de gemeente heeft het ontwerp voor de tuin ge maakt en via een brief de buurt geïnformeerd. In het najaar plan ten medewerkers van de gemeente een haag en heesters. VLISSINGEN - Voor de restauratie van de Scheldekraan is een vaste prijs afgesproken. Dat heeft de Vlis- singse wethouder Lambert Prevoo geantwoord op vragen van de Lo kale Partij Vlissingen en Christen- Unie. Die partijen wilden weten of het waar is dat de restauratie duurder uitvalt. Dat klopt, aldus wethouder Pre voo. „Maar in de overeenkomst is een clausule opgenomen wat be treft meerwerk; zaken die zich gaandeweg het proces voordoen. Die is heel beperkt, en bovendien heel nauwkeurig gespecificeerd. Over het meerwerk is ook een li miet afgesproken." Er zijn al sponsors voor het project, maar Joosse is nog op zoek naar meer. Zo wordt onder meer GroenRijk nog benaderd. Wie het project wil onder steunen, kan contact opnemen met Henriëtta Joosse via H.joosse@SVRZ.NL of 06-57184527. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl m-ia« Aan de Kromwegesingel zijn vier huizen alvast opgeknapt als voorbeeld voor de renovatie van de totale buurt. foto Ruben Oreel BBHBMHMHBMIISiraMlMWBWWWMHWMIMIIHBIIIlMIBHWIIHWMBMBBMMMIMHMMBMHBBHWBBBHBIBIBMIi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22