Personeel Snowbase ontslagen Betalen zorgnota's vormt groot probleem Op weg naar de top 'Uitkering weg bij frustreren kans op baan' Oranje geraakt door Auschwitz ECONOMIE UITGIDS PZC KLM ziet niets in megatoestel van Europese makelij 10 en 11 Eigenaar in overleg met nieuwe exploitant door Wout Bareman terneuzen - Skicentrum Snowba se in Terneuzen heeft woensdag de deuren gesloten. De vijftig (parttime) personeelsleden is ont slag aangezegd. De curator in het faillissement van twee'werkmaatschappijen van de Snowbase-holding (personeel en horeca) zag geen andere uitweg, omdat de Belgische eigenaar Oli vier Beherman niet met hem wil de zoeken naar oplossingen. Cura tor Steven van Boven zag daarvoor mogelijkheden. Hij wilde op korte termijn overleg met een kandi daat-exploitant en het Openbaar Ministerie. Volgens de curator is Snowbase mede in een lastige positie geko men door het beslag dat het OM op de skihal heeft gelegd. Dat ge beurde vanwege de veronderstelde relatie tussen voormalig eigenaar Meddy Willemsen van coffeeshop Checkpoint en de financiering van het skicentrum. Het faillissement van de werkmaatschappijen is een direct gevolg van een oude vorde ring van 700.000 euro van de Be lastingdienst. Er zijn ook nog enke le andere kleine schuldeisers. Vorige week nog was Van Boven optimistisch. Woensdag was dat anders. „Ik ben uiterst geïrriteerd. Ik had gehoopt er met meneer Be- herman uit te komen, maar die wilde op geen enkele wijze mee werken. Ik vind dit heel erg verve lend voor de vijftig medewerkers. Ik kan niet meer doen dan de rom mel opruimen." Van Boven handelt nu niet alleen het faillissement verder af, maar gaat ook de achtergronden van de tegenwerking onderzoeken. „Dat kan leiden tot een geschil." Beher man (Health Invest) kondigde be gin mei al aan dat hij de drie werk maatschappijen van Snowbase (ho reca, personeel en faciliteiten) op korte termijn zou samenvoegen. De werkmaatschappij faciliteiten, bleef buiten het faillissement. Be- herman is, zei hij woensdag, in ge sprek met een nieuwe exploitant. „Daar zit vaart in. Ik verwacht en kele weken nodig te hebben om or de op zaken te stellen." pagina 3: commentaar door Chris van Alem DEN HAAG - De stijgende zorgkos- ten zijn voor veel verzekerden een groot probleem. Het aantal beta lingsregelingen bij de zorgverzeke raars groeit snel. Zilveren Kruis Achmea zegt 300 betalingsregelin gen per dag af te sluiten. Bij Men- zis gaat het om 200 per dag. Op jaarbasis zou dat neerkomen op 130.000 betalingsregelingen bij de twee zorgverzekeraars samen. Bij CZ is het aantal betalingsregelin gen in het eerste kwartaal toegeno men met een kwart, ook VGZ her kent de stijgende trend. Het gaat daarbij met name om ver zekerden die het eigen risico niet kunnen betalen. Ook worden beta lingsregelingen gesloten voor de maandelijkse ziektenkostenpre- mie. De verzekeraars zeggen een verdere toename te verwachten als het eigen risico volgend jaar wordt verhoogd van 220 naar 350 euro. Zilveren Kruis schrijft de stijging mede toe aan de economische cri sis. „Ook het feit dat wij actief een betalingsregeling aanbieden draagt eraan bij", aldus de woordvoerster van Zilveren Kruis Achmea. De toename deed zich vooral in de eerste maanden voor. „Mensen die veel zorg gebruiken, moeten dan zowel de maandelijkse premie als het eigen risico betalen", aldus de woordvoerder. ALPE D'HUEZ - Fietsers beklimmen woensdag de Alpe d'Huez in Frankrijk voor de Stichting Alpe d'HuZes. Ze halen daarmee alleen of in teams geld op voor de strijd tegen kanker. Dit jaar proberen achtduizend mensen de top van de berg meerdere keren te bereiken. foto Bas Czerwinski/ANP pagina 2/3: Wildvreemden sporen elkaar aan Smaakvol eten boven het strand in Vlissingen DEN HAAG - Een bijstandsgerechtig de die bewust zijn kans op een baan verkleint door zich onfat soenlijk te gedragen of slecht te kleden voor een sollicitatiege sprek, dient geen uitkering meer te krijgen. De WD heeft woens dag staatssecretaris Paul de Krom (Sociale Zaken) opgeroepen oude plannen van het gevallen kabi- net-Rutte met gedoogsteun van de PW toch door te zetten. Volgens Tweede Kamerlid Malik Azmani (WD) kan het niet zo zijn dat een bijstandsgerechtigde de uitkering als vanzelfsprekend ziet. „Op tijd je bed uitkomen, zor gen dat je niet met een kegel een sollicitatiegesprek in gaat. Niet stinkt naar zweet en dat je er een beetje normaal bijloopt. Doe je dit niet, dan kun je op je vingers natel len dat je met 1-0 achterstaat op andere sollicitanten." Auschwitz - De voetballers van het Nederlands elftal waren woens dag zwaar onder de indruk van het bezoek aan het concentratiekamp Auschwitz. Ze wandelden ruim een uur over de gronden van het voormalige vernietigingskamp, waar tijdens de Tweede Wereldoor log ruim één miljoen mensen de dood vonden. „Natuurlijk heb je op school dingen geleerd, maar het is toch anders als je ervoor staat", zei aanvoerder Mark van Bommel. „Als je al die details hoort van de gids, ja, dat is onbeschrijflijk." pagina 28 t/m 32: EK voetbal Tsxs^sazxmsez/sssaasBseeBS^BasEeceaxszsr^soxa DE STELLINO Ook in Nederland worden voetbalwedstrijden verkocht Reageer op pzc.nl UW MENINC 315 reacties Ik vind telefonisch bankieren nog steeds onveilig eens oneens naan 25%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1