'Verbod Sharia4Belgium' kwiek. buitenland 19 Héél veel 70 plussers staan moeilijk op uit hun huidige stoel vrouwen woensdag 6 juni 2012 Brusselse politie pakt dertien relschoppende moslims op Belgische politici nemen radi cale moslimgroep nu serieus Leider Sharia4Belgium zette jongeren aan tot rellen na ar restatie vrouw in niqaab. Banden met groepen in Neder land, Frankrijk en Groot-Brit- tannië. door onze correspondent Eric Bracke BRUSSEL - Na rellen, afgelopen weekeinde, in de Brusselse ge meente Molenbeek zijn Vlaamse en Franstalige politici ervan over tuigd dat Sharia4Belgium een ge vaar is. Minister van Binnenlandse Zaken Joëlle Milquet wil de radica le moslimgroep verbieden. De Brusselse politie heeft tot gisteren dertien leden en sympathisanten van Sharia4Belgium aangehouden die bij een identiteitscontrole in een theehuis begonnen te vechten en zo de rellen veroorzaakten. Justitie in Brussel is ook een onder zoek begonnen naar het aandeel van Sharia4Belgium in onlusten die vorige week donderdag ont stonden. Een jonge vrouw met een gezichtssluier - het dragen daarvan is verboden in België - werd toen meegenomen naar het politiebureau. De gesluierde vrouw gaf daarop een kopstoot aan een agente die er een gebro ken neus aan overhield. Meteen na het incident probeer den jongeren het politiebureau in Molenbeek te bestormen. Fouad Belkacem, de leider van Sha- ria4Belgium, riep hen op te reage ren op 'de zware mishandelingen van onze zuster'. Ook de leider van de in Groot-Brittannië verbo den zusterorganisatie Sharia4uk, Anjem Choudra, riep op tot actie. In een sms beweerde Choudra dat de vrouw in het politiebureau was uitgekleed en geslagen. Vrijdag ontstond opnieuw een op stootje voor het politiebureau. De woordvoerder van Sharia4Belgium toonde gescheurde kledij die van de vrouw geweest zou zijn. Hij noemde de politieagenten 'die naars van de duivel die oorlog wil len voeren tegen de moslims'. Sharia4Belgium wordt niet langer als een stelletje onnozele sukkels beschouwd. Dat was anders toen de groep in 2010 voor het eerst van zich liet horen door een lezing van schrijver Benno Barnard te verstoren. In videoboodschappen riep de organisatie daarna herhaal delijk op in België een islamitisch regime te installeren. Met name in Antwerpen lieten leden van Sha- ria4Belgium herhaaldelijk van zich horen. Belkacem manifesteerde zich voor al als provocateur. Tot geweldda den liet hij zich nooit verleiden. Hoe groot de aanhang van Sha- ria4belgium is, blijft gissen. Met name in Brussel bewees de bewe ging de voorbije weken dat ze veel jongeren kan mobiliseren. Ook is duidelijk dat Sharia4Belgium deel uitmaakt van een los internatio naal netwerk. Zo is bekend dat Belkacem, die door zijn volgelin gen Abou Imran wordt genoemd, opkijkt naar de leider van Sha- ria4uk en er contacten mee onder houdt. Sharia4Belgium heeft ook banden met Sharia4Holland. Er bestaan eveneens banden met de Franse salafistische groep Forsa- ne Alizza, waartoe de zevenvoudi ge moordenaar in Toulouse, Moha- med Merah, behoorde. CAIRO Mubarak ingestort De gezondheid van de Egyptische ex-president Hosni Mubarak gaat achteruit sinds hij in de gevange nis zit Dat heeft een bron bij de ge vangenis gezegd. Mubarak zou gis teren meerdere keren in elkaar ge stort zijn en inmiddels aan de bea deming liggen. Mubarak is zater dag veroordeeld tot levenslang en overgebracht naar de gevangenis. ABUJA Dana Air licentie kwijt Het Nigeriaanse ministerie van luchtvaart heeft gisteren de licen tie van luchtvaartmaatschappij Da na Air voor onbepaalde tijd inge trokken. Bij een crash van een toe stel van Dana Air in Lagos kwa men zondag de 153 inzittenden plus een nog onbekend aantal men sen op de grond om het leven. DEN HAAG Rechters in Srebrenica De rechters van het Joegoslavië Tri bunaal die de zaak-Radovan Karad zic behandelen, zijn begonnen aan een vijf-daags bezoek aan Srebreni ca in Bosnië-Herzegovina. Dat liet het Joegoslavië Tribunaal gisteren weten. De rechters bezoeken plek ken die te maken hebben met de aanklachten tegen Karadzic. PESHAWAR Terreurtopman dood De tweede man van het terreurnet werk al-Qaeda, Abu Yahya al-Libi, is gedood. Hij kwam om het leven door een aanval met een onbe mand Amerikaans vliegtuig in Pa kistan. De Pakistaanse Taliban spra ken gisteren van 'een groot verlies'. Ook Amerikaanse functionarissen meldden de dood van Libi. 'Voor een goede zithouding is het belangrijk dat de volledige rugleuning gebruikt wordt voor optimale ondersteuning van de rug. De juiste zithoogte is gelijk met de lengte van de onderbenen, de voeten staan dan op de grond. Het is belangrijk om regelmatig van zithouding te veranderen, zo voorkom je stijfheid in de gewrichten.' 1 ^urn x Maartje Ausums Leeuwis Fysiogroep Foutief opstaan Het ziet er heel herkenbaar uit. U buigt zich naar voren, spant de spieren van uw benen en drukt u met uw armen omhoog. Het opstaan wordt zo een zware belasting vgor uw lichaam. Leverbaar in stof en leder Elektrische bediening Sta op functie Direct leverbaar V.a. 690,- Opblaasbare lendensteun Leverbaar in stof en leder Elektrische bediening Draadloos elektrisch V.a. 1090,- Gezond opstaan Gezond opstaan zou u kunnen zien als 'weglopen' uit uw stoel. De stoel brengt u in de goede positie. Uw wervelkolom blijft recht. De stoel tilt uw lichaamsgewicht over het dode punt en uw spieren blijven ontspannen. Vormschuim vulmateriaal Frame Made in Germany Lendenondersteuning Verrijdbaar V.a. 1190,- Naam Adres Demonstratie bij u thuis Gezond zitten en opstaan Kwiek komt kosteloos en vrijblijvend bij u thuis met 5 modellen om een advies op maat te geven. U vindt Kwiek dealers door heel nederland. Kijk op de website of bel: 0341-27 40 42 Zonder postzegel opsturen naar: Kwiek, Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet IEK.NL BEL 0341 - 27 40 42 op Palestijns grondgebied. Zowel de eigenaar als het personeel bestaat uit vrouwen, foto Atef Safadiepa/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9