Zeeuwse Bibliotheek in actie tegen korting 34 OM had coffeeshop niet mogen vervolgen brieven woensdag 6 juni 2012 Directeur Brandenbarg vraagt gebruikers de Zeeuwse politiek te mailen Als olifantsgras vijfjaar oud is, kan het gebruikt worden als grondstof voor bio-ethanol. De korting op de Zeeuwse Bibli otheek is dramatisch, vindt direc teur Ton Brandenbarg. Hij begint een actie. Gebruikers moeten de Zeeuwse politici een mail stu ren. De HZ en de Roosevelt Aca demy steunen hem en stuurden statenleden een brief. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Directeur Ton Bran denbarg van de Zeeuwse Biblio theek roept al zijn relaties en ge bruikers op fel te protesteren tegen de voorgenomen bezuiniging op zijn instelling. Als Provinciale Sta ten eind deze maand akkoord gaan, verliest de Zeeuwse Biblio theek de helft van haar subsidie. Brandenbarg vraagt de gebruikers van de bibliotheek een e-mail met 'eigen argumenten' te sturen naar Zeeuwse politici. Voor de biblio theek-directeur zelf zijn de gevol gen van de korting duidelijk. „Dra matisch. Een basisvoorziening waar alle Zeeuwen gebruik van kunnen maken, wordt tot op het bot uitgekleed." Gedeputeerde Staten vinden dat de Zeeuwse Bibliotheek - evenals een handjevol andere gesubsidieer de instellingen - best toekunnen met flink wat minder geld. Medio vorig maand kreeg de bibliotheek te horen dat het 1,55 miljoen euro moet inleveren. Daarnaast moet er nog eens drie ton overgeheveld worden naar het Zeeuws Archief De totale bezuiniging komt dan op 1,85 miljoen. Meer dan de helft van de provinciale subsidie. De eerste steunbetuigingen aan het adres van de Zeeuwse Biblio theek zijn al binnen. De Hoge school Zeeland en de Roosevelt Academy laten Provinciale Staten weten dat een goede bibliotheek met een wetenschappelijke steun functie onontbeerlijk is voor stu denten. De twee onderwijsinstitu ten doen een dringend beroep op de Zeeuwse politiek de weten schapsfunctie juist te versterken in plaats van de te korten. Op 22 juni besluiten Provinciale Staten over de bezuinigingen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Oudjes De oudjes van nu zijn de genera tie, die Nederland na de oorlog weer op de kaart heeft gezet. De schouders eronder. De verwoes te en leeggeplunderde industrie werd weer op poten gezet. Daar naast moesten vele tienduizenden ongewild als dienstplichtigen naar Indië. De koopvaardijvloot werd weer in de oude glorie hersteld. Ziekteverzuim laag, werkuren hoog en geen geleuter! Een geblondeerde edelgermaan, af komstig uit het voormalige Lim- babwe, is plotseling begaan met het lot van die mensen, die bewe zen hebben echte rechte ruggen te bezitten. Dit alleen om zijn eigen laakbare onbetrouwbare optreden te verdoezelen. Een andere maoïstische knuffel beer heeft dezelfde doelgroep geko zen, om te proberen hen, met zijn onnozel gebabbel, naar een Demo cratische Socialistische heilstaat te leiden. Het nieuwe Noord-Koreaan.se para dijs aan de Noordzee Piet Roskam Kelderweg 1, Meliskerke Songfestival Zonder Israël is het Eurovisie, maar geen songfestival (26 mei). Je kunt beter zeggen: wie schreeuwt er het hardst. De decibellen vlie gen je om de oren. Het is een schreeuwfestival. Van een 'song' is niks te horen, laat staan één of an dere tekst. Wat een lawaai. De strandcross doet het beter qua lawaai. Ik ga met hoofdpijn naar bed. Niet bedankt, Eurovisie Song festival. E. Verboom Singel 231, Vlissingen Roemer Ik vind het heel verstandig wat Roemer zegt over de realiteit van het regeren. Het is daarom zo jam mer dat zij en de PvdA niet mee hebben gepraat over wat nu vaak het Kunduzakkoord genoemd wordt. Wat Roemer over Europa zegt, vind ik ook heel verstandig, ik hoop echter dat als hij mocht gaan regeren, hij daar ook de reali teit van het regeren onder ogen kan zien. Ik zie ook geen pricipieel verschil tussen wat Groenlinks ge daan heeft door wel mee te praten over het Lenteakkoord en wat de SP zal moeten doen als ze na de verkiezingen zelf een kabinet moet gaan formeren in samenspraak met wat echt niet allemaal linkse gesprekspartners zullen zijn. Zo lang de SP maar niet voor iedereen gaat claimen als enige te weten wat echt linkse politiek zou moeten zijn. Dan zal de realiteit van het regeren die claim snel achterhalen. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen ECB Volgens de Italiaanse premier moet de Europese Centrale Bank actie ondernemen om de stabiliteit van de eurozone te bewaken. In Spanje blijkt de laatste tijd meer dan 100 miljard euro van de bank te zijn gehaald en naar het buiten land gebracht. Spanje moet onder steund worden door Europa. In Frankrijk kunnen de werkne mers die op 18 jaar begonnen zijn met werken op hun 60ste al met pensioen. Zij moeten Europees kampioen worden van bankecono- men bang voor 'besmetting'. In Griekenland blijkt de anti-Euro pa partij de boventoon te voeren. Toch houdt Barosso vol, dat Euro pa een eenheid moet blijven. Ja, de struggle voor behoud van topfuncties binnen een verenigd Europa houdt de Europese droom levendig. Elk land doet waar het zin in heeft, de papieren tijger brult, maar buiten veel ge schreeuw, weinig wol gebeurt er niets. Ja, een dreigend vingertje opsteken naar een van de sterkere Eurolanden, dat durven ze wel. A. deWaele H. Dunantstraat 20, Koewacht Diefstal Bij forensen staat men stil, maar bij de thuiszorg? Of bij het bezor gen van kranten? Wij werken ook met een kilometervergoeding. Ilc kan de drie kilometer naar het de pot lopen, maar aan het einde van twee buitenroutes staat er 100 kilo meter op de teller. En dat zes da gen in de week. Zullen wij met de fiets honderden kranten bezorgen? Met de trein? Dichterbij gaan wo nen? Of samen rijden met bezor gers? Wij gaan niet naar ons werk, maar we werken wel met die auto. Inkomstenbelasting heffen over geld dat nooit inkomen was, is dief stal. Een regelrechte aanslag op minder dan minimumloon. Hoe veel procent leveren forensen in? Dit hoeft ook niet op het bordje van de werkgever. We moeten geen regering die diefstal recht praat met bezuinigen als smoesje. j. Op den Kamp Beethovenlaan 32, Goes Oranjevereniging Het kan en mag gewoon niet zo zijn dat de Oranjevereniging West- kapelle geen toekomst heeft we gens gebrek aan bestuursleden. Een gemeenschap die bekend staat om de uitbundige festiviteiten rondom het gaaischieten en de jaar lijkse kermis verdient een volwaar dige Oranjevereniging die de inwo ners van Westkapelle een Konin ginnedagviering kan aanbieden die zij verdient. Dat daarnaast nog heel veel vrijwilligers nodig zijn die tijdens de Koninginnedagvie- ring het bestuur meehelpen alle ge organiseerde activiteiten te begelei den staat buiten kijf 'Geen tijd heeft iedereen tegen woordig, maar kost het werkelijk zoveel tijd om je als vrijwilliger in te zetten voor de gemeenschap voor die ene dag in het jaar (en voor het bestuur natuurlijk nog een stuk of 10 avonden)? Will Goudt Banjaard 26, Arnemuiden MIDDELBURG - Het gaat er op lijken, dat er een kentering komt in de zo geheten achterdeurproblematiek van de gedoogde coffeeshops in Nederland. Gisteren verklaarde de rechtbank in Middelburg het Openbaar Ministerie niet ontvan kelijk in de zaak 'Aarden'. Het OM had dus niet mogen vervolgen. In die zaak ging het om coffeeshop Aarden in Goes en enkele mede werkers. Na Checkpoint in Terneu zen, de Blowboot in Almere en dus nu ook Aarden is de recht bank opnieuw van oordeel dat de achterdeur van een gedoogde coffeeshop, mits deze zich houdt aan de voorwaarden en niet voor overlast zorgt, met rust moet wor den gelaten. In de Goese zaak had de politie in 2009 ontdekt dat er in een woning in de buurt een zogeheten 'stash' was, een opslagplaats voor drugs. Coffeeshops mogen niet meer win kelvoorraad hebben dan 500 gram en dat moet dus regelmatig wor den aangevuld. Iedereen weet dat en vindt dat logisch. De overheid denkt daar anders over. Verkopen mag nog wel, maar inkopen weer niet. In de woning bevond zich 94 kilo softdrugs en een dikke 21.000 voorgedraaide joints. Het OM oordeelde dat daar veel te veel voorraad van de coffeeshop houder lag en eiste twee weken ge leden een boete van 25.000 euro te gen hem. Drie medewerkers hoor den taakstraffen van tachtig tot 120 uur waarvan een deel voor waardelijk tegen zich eisen. De rechtbank stelt nu klip en klaar dat het voor een grotere - gedoog de - coffeeshop praktisch onmoge lijk is om het aanbod en kwaliteit te waarborgen zonder te kunnen beschikken over een grotere voor raad dan de toegestane 500 gram. Zij komt dan ook tot het oordeel dat ook de aanvoer van de voor raad gedoogd dient te zijn. Verder stelt de rechtbank in het vonnis dat een stash bij politie en justitie geruime tijd bekend moet zijn ge weest en het beleid er ook op is ge richt om de 'achterdeur' onge moeid te laten. En anders hadden ze de vervolging kenbaar moeten maken, aldus de rechtbank. Martijn van der Want, een van de raadslieden in deze zaak be schouwt het vonnis als een kente ring in het landelijke gedoogbe leid. „De wetenschap dat de ge doogde coffeeshops en het perso neel door die achterdeurproblema tiek niet meer vogelvrij zijn, zorgt in ieder geval voor rust in die branche". Het OM zegt het vonnis eerst goed te willen bestuderen eer zij beslist om al dan niet beroep aan te teke nen. Zwaar en secuur werk: het netjes in de grond krijgen van de wortelstokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78