3i Braakman-Noord ontdekken Vrij spel KatoenNatie PZC Geduld Overwint steunt goed doel Natuurexpeditie in speeltuin ÉJCOLIJN Hand terug woensdag 6 juni 2012 In de Braakman-Noord is geen prikkeldraad of ander soortige omheiningen. Staatsbosbeheer geeft er vrij spel aan mens en natuur, in die volgorde. Opslagbedrijf KatoenNatie torent aan de noordkant van de Braakman-Noord boven de bomen uit. Het bedrijventerrein mocht er komen op voorwaarde dat dit werd gecompenseerd, onder meer door de (om streden) afsluiting van de Braakmanweg. Het heeft even geduurd, maar dan heb je ook wat. Het nieuwe natuurgebied Braakman-Noord tussen Biervliet en Hoek is 'ein delijk' voorzien van wegwijzers, overzichtskaarten en zitbanken. Het motto dat Staatsbosbeheer heeft gekozen voor het 350 hec tare terrein, luidt uitnodigend: Vrij spel voor mens en natuur. door Harmera van der Werf Marijke Lieman, bos wachter bij Staats bosbeheer Zeeuws- Vlaand eren, zucht diep. „Ja, ja, het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, die bebording, maar zullen we het daar maar niet meer over hebben." Oké dan, eventjes. Staats bosbeheer was nog niet klaar met een nieuwe huisstijl. Een uitverko ren vormgever gaf de opdracht te rug. En de borden - die bestand moesten zijn tegen zonlicht én krassen - moesten 'helemaal' uit Italië komen. Het is dan toch gelukt, zelfs langs de N61 tussen Hoek en Biervliet is een nieuw verwijsbord geplaatst. Dat wees tot voor kort nog de doodlopende Braakmanweg in, ter wijl 'de onthaalkamer' voor de Braakman-Noord toch echt iets westelijker ligt, aan de Oostzee dijk. Nu de Braakman-Noord is ontslo ten, komt het erop aan dat de Zeeuws-Vlamingen het nieuwe na tuurgebied gaan ontdekken. De mogelijkheden zijn gigantisch en niet alleen voor natuurliefhebbers. „De Braakman-Noord is met 350 hectare net zo groot als het veel be kendere duin- en bosgebied Kop van Schouwen", trekt Lieman een vergelijking. „Het begint hier ook al te lopen. Niet afgelopen zondag, maar de zondag daarvoor was het mooi weer. Voor Zeeuws-Vlaamse www.pzc.nl begrippen was het druk. Het aardi ge is dat je dat in het gebied nau welijks merkt. Het is ook zo lekker groot." De Braakman-Noord is meer dan een natuurgebied. Voor kinderen en zich jong voelende volwasse nen is er een speelbos aangelegd. Ook is er een openluchttheater dat volgens Lieman (ooit) heel goed is te gebruiken voor een voorstelling in het kader van het Zeeuws Nazo merfestival. Staatsbosbeheer heeft er vier wandelroutes uitgezet, van één tot ruim negen kilometer. Ook ruiters zijn er welkom. Aan de randen is een langgerekt ruiter pad uitgestippeld. En er zijn twee nieuwe 'gluurmuren' gemaakt om ongestoord vogels te volgen. Hele maal klaar is het terrein nog niet Een 25 hectare groot stuk akker land bij het begin van de Braak manweg - waar vakantiecentrum Braakman wilde uitbreiden - wordt er nog bij getrokken. Ook een faunapassage onder de te ver breden N61 zit nog in de pen. Die moet de Braakman-Noord met de 'je merkt dat heel veel mensen dit gebied nog niet kennen. Er is nog een wereld te winnen.' Marijke Lieman van Staatsbosbeheer bij de entree van natuurgebied Braakman-Noord. foto Mark Neelemans REAGEER Binnenstadbewoners in Terneuzen klagen over toenemende drugsover last. Wat is uw mening? Reageer! MEEST GELEZEN 1. Oude Vaart in ban vrouwenbelager 2. Mannen aangehouden in Hulst 3. Zandzakken eerbetoon helmgras TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto IJZENDIJKE - Muziekvereniging Ge duld Overwint heeft zaterdaga vond in een vol Jeugdgebouw in IJ- zendijke 370 euro bij elkaar ge speeld tijdens een lenteconcert. Het geld is bedoeld voor het goede doel 'ven2-4cancer'. Meer over dit initiatief, het beklimmen in groeps verband van de Mont Ventoux, is te lezen op www.ven2cops.nl. Bij nader Haaaaffli Tot onze spijt is gisteren in deze krant gemeld dat psychiater Bart Michielsen dinsdag een lezing zou houden bij Ypsilon Zeeuws-Vlaan- deren. Michielsen (42) is evenwel 23 mei zeer onverwacht overleden aan een hartstilstand. TERNEUZEN - In natuurspeeltuin De Boomhut in Terneuzen wordt vanmiddag een natuurexpeditie- middag gehouden. Natuur&Zo, na- tuur- en milieueducatie Zeeuws-Vlaanderen en natuurbe schermingsorganisatie De Stelt- kluut tekenen voor de organisatie. Kinderen van zes tot en met tien jaar kunnen van 14.00 tot 16.00 uur deelnemen aan wateronder- zoek, ze gaan allerlei proefjes doen en waterdiertjes bekijken. De acti viteiten zijn gratis en doorlopend, aansluiten kan op elk gewenst mo ment. Aanmelden is niet nodig. BEVEILIGING I INBRAAKBEVEILIGING CAMERA BEWAKING I BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC i TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING '24-uurs meldkamer-service trkend VOORG Oovtillgingsbcdrijf 0LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE rkend tbodrijf Braakman-Zuid verbinden. „Voor reeën en vossen is dat ide aal. Ze kunnen dan ongestoord rondtrekken." Veel reeën zitten er overigens (nog) niet. Lieman heeft het over slechts een handjevol. Zo veel vossen zijn er ook. „Die hou den de konijnenstand voor ons in de hand." Lieman houdt regelmatig excur sies door de Braakman-Noord. Er is volgens haar nog een wereld te winnen. „Je merkt dat veel men sen dit gebied nog niet kennen. Laatst heb ik medewerkers van de gemeente Sluis rondgeleid. Ze re den hier alleen langs over de N61. Hun ogen gingen open." TERNEUZEN - Het Christusbeeld in het Pastersbos in Terneuzen heeft zijn linkerhand weer terug. In april werd het beeld voor de tweede keer in korte tijd 'onthand'. Was het de eerste maal nog moed willig, de tweede keer vermoedde beeldend kunstenaar Luc Inghels dat er geen opzet in het spel was. De breuklijn was immers precies de zelfde als de eerste keer. HULST Vrouw slachtoffer van straatroof bij bushalte Een jonge vrouw die gistermiddag met haar baby stond te wachten op de bus, is het slachtoffer geworden van een straatroof. Dat gebeurde omstreeks 12.00 uur in de Kool straat in Hulst. De vrouw stond met haar baby in een kinderwagen te wachten toen er een fiets naderde met daarop twee jongens. Eén van de jongens rukte de portemonnee uit haar hand. De daders verdwenen in de richting van de rotonde op de Gro te Kreekweg. Het signalement van de daders luidt: beiden hebben een getinte huidskleur en zijn 16 a 17 jaar oud. De dader die de flets bestuurde was gekleed in een donkerblauwe broek en wit/zwarte Nike-sport- schoenen en droeg een pet. De dader die achterop de fiets zat was gekleed in een donkere broek en een zwart shirt/vest met witte opdruk (geen letters). Ook deze da der droeg een pet. De politie verzoekt getuigen of per sonen die meer informatie hebben over dit delict zich te melden op het politiebureau in Hulst of te bel len naar 0900-8844. Uit het exploot d.d. 01-06- 2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Ter- neuzen, blijkt dat ten verzoeke van Heidemarie Soethof, wo nend te Kevelaer (Duitsland), aan Ralf Henning Schulte- Overbeck, thans zonder be kende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is be tekend het proces-verbaal d.d. 01 -06-2012 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van ge- requireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GE RECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaar- ders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75