PZC 30 l&ii 'Neem ons nu eens serieus' 1 Oostzeedijk Poppenwagen almanak Topscorer van Oranje woensdag 6 juni 2012 door Raymond de Fre! In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In deze aflevering: tumult in de Terneuzense binnenstad S f Natuurreservaat Braakman-Noord De hoofdingang van natuurgebied Braakman-Noord bevindt zich langs de Oostzeedijk bij Biervliet, maar het verwijsbord naar de Braakman-Noord langs de N61 wees tot voor enkele weken nog de doodlopende Braakmanweg in. Niemand hoeft meer te zoeken, langs de N61 staat nu een goede verwijzing. Al vele malen had die moeder uit Goes in een winkel in de binnenstad naar een poppenwagen staan kijken. Dat zou toch wel een hele mooie in vestering zijn nu ze net zelf een prachtige dochter had gekregen. Na lang wikken en wegen besloot ze het stuk speelgoed toch maar te ko pen. Trots toonde ze de aanwinst aan haar echtgenoot, moeder en iedereen die hem maar bekijken wilde. Ze wa ren unaniem van mening dat het een mooie poppenwagen was. Toen bekeek zoon Tom, onlangs drie jaar oud geworden, het stuk speel goed. Hij zette zijn moeder weer met beide benen op de grond. Ja mama, dat is een hele mooie krui wagen." Speelbos in Braakman-Noord. Tip? redactie@pzc.nl Ga nou niet alleen op cij fers af, maar luister naar de ervaringen van de binnenstadbewo ners in Terneuzen. Die boodschap geeft de Wijkraad Binnenstad na de maandelijkse vergadering mee aan burgemees ter Jan Lonink. Want die kan dan wel zeggen dat het aantal meldin gen van drugsoverlast vermin dert, maar een mondelinge inven tarisatie leerde maandagavond iets heel anders. „Het is nog niet zo erg als vroeger (de jaren tach tig en negentig), maar laten we dat scenario alsjeblieft ook voor zijn. Als de gemeente en politie deze geluiden nu niet serieus ne men, dan heeft onze klankbord- functie helemaal geen nut meer", zegt wijkraadvoorzitter Ronald Meijer. Zo'n dertig bewoners uitten hun zorgen over illegale drugshandel in onder meer de Nieuwediep- straat, Lange Kerkstraat, Donze Vissersstraat en op het Huizinga- plein. „Sinds de invoering van de wietpas neemt de illegale handel toe. Een buitenstaander ziet dat misschien niet zo snel. Maar waar de Belgische automobilisten vroe ger vroegen waar de coffeeshops waren, vragen ze nu helemaal niets meer. De kleur van hun ken tekenbord is al genoeg voor die gastjes om ze naar het juiste adres te leiden", vertelt een binnenstad bewoonster. Een andere bewoner stelt dat pas santen 's avonds, maar ook al over dag, sneller dan een paar maan den geleden worden aangespro ken. „Ga maar eens in de buurt van Miami staan. De Belgen ko men er daar sinds de invoering van de wietpas niet meer in, dus wachten drugsrunners hen op." Meijer beaamt dat ondanks alle signalen het aantal meldingen is afgenomen. „Maar mensen dur ven niet meer te bellen, uit angst voor represailles. En ja, dan is er ook nog een anoniem nummer, maar dat is nauwelijks nog be kend. De afgelopen jaren was het hier namelijk heerlijk rustig." Volgens de bewoners wordt er niet zozeer op straat gehandeld, maar vanuit een aantal pandjes. „Dat zorgt voor geloop en een hoop zwerfvuil op straat. Je moet bijvoorbeeld de lege blikjes eens gaan tellen in onze straten", zegt een bewoonster. „Maar ja, wij kun nen wel klagen bij de gemeente, maar eigenlijk moeten we in Den Haag zijn." Meijer wil snel met Lonink, die maandagavond vanwege een con gres van de Vereniging van Neder landse Gemeenten absent was, in overleg. „De bewoners hebben heel serieus hun zorgen geuit. Ga daar nou alsjeblieft heel snel mee aan de slag." 'Wij kunnen wel klagen bij de gemeente, maar we moeten in Den Haag zijn.' Onder meer op het Huizingaplein in de Terneuzense binnenstad wordt vol gens bewoners weer flink in drugs gehandeld. foto Raymond de Frel Parkeerplaats Braakman-Noord aan Oostzeedijk. Mountainbikers komen uit het natuurgebied. Legenda ©00© Grote Piasroute 4,5 km <r* Gluurmuur Speelbos /gj* Bosthcater Bank p* Picknickplaats JjjJ Parkeerplaats pzc.nl/webwinkel categorie boeken Een uniek boekje met de naam van uw (klein)kind! Topscorer van Oranje' is een speciale gepersonaliseerde uitgave voor het EK 2012. In dit EK-boek speel jij zelf de hoofdrol, je naam komt meer dan 800x voor in het verhaal! Het boek is geschreven door Gerard van Gemert, bekend van de serie De Voetbalgoden. Technische gegevens Formaat boek 12,5 x 20 cm, 160 pagina's, full colour omslag en z/w binnenwerk. Leeftijd: 4 tot 12 jaar Lees het zelf en beleef hoe jij topscorer vaitOranje wordt! Bestel nu met maar liefst 2,- korting: - de softcover versie voor€ 13,95* in plaats van 15,95 - de hardcover versie voor€ 17,95* i.p.v. 19,95! exclusief verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74